ADSL uçacak

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

ADSL uçacak

Mesaj gönderen Eternity »

ResimTürk Telekom, internet kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak için ADSL’de hız artımına gidildiği belirtildi. Limitli internet hizmeti alanlar, hangi servis sağlayıcısından hizmet alırsa alsın, artık 512 kilobit yerine 1 megabit hızla internete erişim sağlayabilecek.

Yeni uygulamayla, kotalı internet bağlantısına sahip tüm internet kullanıcıları için ADSL'in iki kat hızlandığı ifade edilen açıklamada, 3, 6 ve 9 gigabayt limitli bağlantıya sahip kullanıcılar için, 512 kilobit olan temel internet bağlantısının 1 megabite (1024 kilobit) çıktığı kaydedildi. Böylece kotalı internet kullanıcılarına şimdikinden 2 kat daha hızlı internet bağlantısı sağlanacağı belirtilen açıklamada, bağlantı hızlarının artarken kota büyüklüklerinde de herhangi bir değişik olmayacağına işaret edildi.

"DEVRİM NİTELİĞİNDE DEĞİŞİKLİKLER OLACAK"

Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Paul Doany ise konuyla ilgili olarak, uygulamanın birbiri ardına gelecek yeni hizmet ve indirimlerin bir öncüsü olduğunu belirtti. Doany, gelecek dönemde Türkiye’nin internete bağlanma yolları ve fiyatlandırmalarında devrim niteliğinde değişiklikler olacağını kaydetti.

Hürriyet
Kullanıcı avatarı
keops
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen keops »

kotalı internet kullanıcılarının hızı iki katına çıkacak, böylece kotalarda iki kat hızlı dolacak

neden sınırsız internet kullanıcılarının hızında değişiklik yok?
[size=117][b]İnsan, düşünen tek hayvan değildir,

ama bir hayvan olmadığını düşünen tek hayvandır.[/b][/size]

[align=right][b]Pascal Picq[/b][/align]
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

limitsiz kullanıcıların interneti sömürdüğüne inanıyorlar, ki saçmasapan bir düşüncedir. bu yüzden bu kullanıcılar biraz arka plana atılıyorlar. bu uçmak, kaçmak falan faso fiso. elalem bizim ödediğimiz paradan daha ucuz fiyatlara 10 mbit bağlantı kullanıyor. 1024 yaptık diye hava basıyorlar hem de zırt pırt yurtdışı çıkışları çökerken. bunun da ardından bir pislik çıkar elbet.
Kullanıcı avatarı
Gürz
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Gürz »

ülkemizde bu tür indirim vb. promosyonlara temkinli yaklaşmakta yarar var, uçması iyide inişi başarmazsak yanarız... :-)
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

yavaş uçsun abi be şimdi ben siz sorarım size ferrari verecez yalnız 30 ytl benzin hakkınız var mı deseler kabul edersin yoksa ya işte ayağını yerden kesecek bir araba verecez sadece ama limitsiz benzin alıp istersen dünyayı gezebilirsin diye sorsalar siz hangisini kabul ederdiniz ;)

daha hesaplamadım ama bide şu var 1mbit limitsiz ne kadar abi şimdi 130 ytl oldu galiba ayda ee 3 gb kota için bir kural vardı sanırsam yüzde 100 ünden fazla para ödenmeyecek diye ee o zaman ben alayım 3 gb limiti yarayım limitleri indireyim 100gb ayda bana gelsin 60 milyon hatta %200 bile aşsa taş çatlasa gelecek 90 milyon 130 ödemeden al sana sınırsız 1mbit bağlantı, bilmiyorum yanlışım varsa düzelten olursa sevinirim :)
Kullanıcı avatarı
miragese
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen miragese »

yaa şimdilik kesinleşmiş bişey olmamakla beraber tarifeler taleple alakalı.nasıl işine geliyorsa abi.ister dünyayı dolaş hacımuratla,ister mahalle bakkalına git ferrariyle.ama ferrariyle dünyayı dolaşayım diyorsan o kadar da ucuz değildir...
AYNADAN BİR MASKE OLSA,KİME TAKIP KENDİNE BAKMAK İSTERDİN..?
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

yok be dostum bizim ferrari diye kıyasladığımız hatta bu yüzden ferrariye haksızlık ettiğimiz 2 mbit bağlantının çok daha fazla katlarıyla ve bizim 256 ya ödediğimiz para eş değeriyle millet dünya turunu bırak aya gitti biz hala yayayız ::
Kullanıcı avatarı
miragese
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum

Mesaj gönderen miragese »

bu dengesizliği çömeleri umuduyla hepberaber uçmayı diliyorum...
AYNADAN BİR MASKE OLSA,KİME TAKIP KENDİNE BAKMAK İSTERDİN..?
Kullanıcı avatarı
dEEp
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen dEEp »

Hız artacağına fiyat insin,uçacak deniyorsa uçsun da görelim,kullanarak görelim.. Hikâye aynı,sürekli aynı çark dönüyor duruyor.. Bi oylama yapılıyor,fiyat mı insin hız mı artsın diye,hız arttırılıyor.. İşlerine de öyle geliyor bi yerde..

Eternity belirtmiş gerçi,ne kadar zorlarsa zorlasın türk telekom,ne yaparsa yapsın,en dandik hizmeti biz görüyoruz ki en yüksek miktarda ücretleri vererek.. Kapasite yetmez,altyapı yoktur,sınırlı paket çıkarırlar,"cazip,ucuz" yalanlarıyla harmanlarlar birde ki,tadından yenilmez.. 256 sınırsızda hiç bi değişiklik yok,olmaz.. Şu anda da 256 hıza sahip internet sahibi olmak isteyenler dünya para veriyor.. Herkes sınırlıya geçsin,türk telekom kasılmasın diye.. Telekomun yaptığı her iş gibi bu da fiyasko..
Ne dava haramisi, ne entelektüel sanat çığırtkanı, ne ütopya devşirmeni. Kuş olup uçtuk semaya..
Kullanıcı avatarı
UnreaL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen UnreaL »

Japonya 47 Mbit 38$

İsveç 24 Mbit 35$

Fransa 20 Mbit 35$

Hong Kong 10 Mbit 16$

İngiltere 4 Mbit 53$

Türkiye 2 Mbit 202$

Sri Lanka 0.5 Mbit 23$