Gerets: "Çok yazık oldu"

Galatasaray taraftarlarının buluşma noktası.
Kullanıcı avatarı
g_burcak_s
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen g_burcak_s »

Gerets, yakın bir dostuna Maniche'nin neden alınamadığını anlattı: "Maniche ile her konuda anlaşmıştık. Yönetim 'Bekleyelim' deyince fiyatı 6 katına çıktı"

Transferde kaliteli bir ön libero almak için büyük çaba serfeden Galatasaray'ın, Portekizli yıldız Maniche'yi 'stratejik bir hata' sonucu elinden kaçırdığı öğrenildi. Gravesen'den de şu ana kadar bir sonuç alamayan Aslan'da teknik direktör Gerets'in de sabrı taşmaya başladı. Dünya Kupası öncesinde, uzun süredir hayran olduğu Maniche'yi yönetime tavsiye eden ve alınması için ısrarlı olan Gerets, Belçika'dan eski bir dostuna bu transferin neden gerçekleşmediğini anlattı. Lierse ile oynanan maçta Rumst Belediye Başkanı Walter Grootaets'e dert yanan Belçikalı hoca, "Maniche'yi, hayalimdeki Galatasaray'ın beyni olarak düşünmüştüm. Çok yazık oldu" dedi. YÖNETİCİLERİN PİŞMANLIĞI
Gerets'in Grootaets'e anlattıklarına göre, Maniche'nin 'uçmasında' yaşananlar şöyleydi: Almanya 2006 öncesinde, eskiye oranla yıldızı sönen Maniche'yle ve kulübü Dinamo Moskova'yla her konuda anlaşıldı. G.Saray, Rus kulübüne 2.5 milyon euro bonservis, Maniche'ye de yıllık 1.5 milyon euro ödeyecekti. İş sadece imzaya kalmıştı. Maniche'nin o dönemde başka talibi yoktu ve Dinamo Moskova'dan ayrılmak istiyordu. Yönetim işte tam bu sırada çok büyük bir stratejik hataya imza attı.
Galatasaraylı kurmaylar Gerets'e "Biraz bekleyelim" deyince transfer hayal oldu. Çünkü, Portekiz Dünya Kupası'nda coştu ve yarı finale kadar yükseldi. Bu başarıda en büyük pay sahiplerinden biri de Maniche'ydi. Yıldız oyuncu, bir kez daha Avrupa transfer borsasının gözde isimleri arasına girdi ve fiyatı 6 katına çıktı. Bu gelişmeler yüzünden yöneticilerin pişman oldukları öğrenilirken, Gerets'in de hayalindeki ön liberoyu elinden kaçırdığı için hayal kırıklığı yaşadığı öğrenildi.