Hükümet YÖK Yasası'nda geri adım attı

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Hükümet YÖK Yasası'nda geri adım attı

Mesaj gönderen Eternity »

Resim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan YÖK Yasası'nı Cumhurbaşkanı Sezer'e geri göndermeyeceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer geçtiğimiz cuma günü hükümetin hazırladığı YÖK Yasası'nın dört maddesini veto ederek Meclis'e geri göndermişti.

Hükümet de dün Bakanlar Kurulu'nda ne yapacaklarını konuşmuş ve 'gerilim yaratmayalım, ısrarcı olmayalım' kararı almıştı.

Toplantıda, katsayı ile ilgili düzenlemenin bir süredir bekletilen geniş kapsamlı YÖK Yasa Taslağı ile birlikte ele alınmasına ve Başbakan Erdoğan'ın kararını AK Parti Grup toplantısında açıklaması görüşü benimsendi.

Çiçek: "Meseleyi dondurmak sorunu çözmez"

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan hükümet sözcüsü Cemil Çiçek "bunun üstünü örtmekle bir yere varılamaz. Meseleyi bir yerde tutmak, dondurmak sorunu çözmez" dedi.

Türkiye'de demokrasinin işlediğini vurgulayan Çiçek, "kurumların kararını beklemek yerine, ülkede patırtı kopartmak yanlış" görüşünü de dile getirdi.

Kaynak: CnnTurk
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Hükümetimiz'in *suan* dogru karari almsi olduguna inaniyorum yürekten. Ki sinav arifesinde olan pek cok ögrencimiz, sinav icin bekleyiste su siralar. Elbet, duruma uygun bir care bulunacaktir; artik diye de ümid ediyorum.

Cherry'cigim. Sadece sunu diyecegim, iki senelik deyimp de kücümseme, pekcoklari onu dahi basaramiyor. Kaldi ki, iki senelikler de bir üniversitedir ve gercekten kaliteli olanlari da var. Sonucta egitim ve bilim.
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Anladim Cherry'cigim. Son dört_bes senedir, piyasa da degerlerini anladi; elbet iclerinde de cikiyor öyleleri.Kolaysa isverenin kendisi okusun. Öyleleri de var; yani ünv. yüzü görmeden patron olup, ahkam kesenler.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir