Ürküten karanlık

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Ürküten karanlık

Mesaj gönderen Eternity »

ResimTürkiye, Bursa’daki doğalgaz çevrim santralinde meydana gelen yangın nedeniyle tarihinin en büyük elektrik arızalarından birini yaşadı. Dün akşam üç bölgede İstanbul’un bir kısmı dahil, 13 il karanlıkta kaldı. Arıza gece yarısına doğru giderildi.

EGE, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nin 13 ili dün gece karanlıkta kaldı. Elektrik kesintisinin, Bursa’da bulunan 380 kilovoltluk doğalgaz fiberinin ayırıcısının dün saat 22.15 sıralarında yanmasından kaynaklandığı açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, yangının neden olduğu arıza nedeniyle hatlarda güç azalması yaşandı. Yetkililer bu nedenle İstanbul’un Anadolu yakasında bazı semtler ile Çanakkale, Bursa, Balıkesir, İzmir, Muğla ve Antalya’ya kadar inen bölgede elektrik kesintisi yaşandığını bildirdi. Gece yarısına doğru yetkililer, arızanın giderilmesi için tüm ekiplerin seferber edildiğini ve elektrik verilmeye başlandığını açıkladı.

Elektriklerin kesilmesiyle birlikte milyonlarca vatandaş karanlıkta kalırken kesintinin nedenini merak eden binlerce kişi polis ’155 İmdat’ ile gazete ve televizyonların telefon santrallerini kilitledi. Kesintinin Brezilya-Fransa Dünya Kupası maçının oyandığı saate rastlaması vatandaşların tepkisine neden oldu. İstanbul, Eskişehir, Bilecik ve Kütahya’ya elektrik enerjisi 20 dakika sonra yeniden verilmeye başlandı. Antalya, Bursa, İzmir ve diğer illere elektrik enerjisi sağlayan trafolarda yaklaşık 1,5-2 saat süren bir kesinti yaşandı. Bu şehirlere kademeli enerji dağıtımı başladı.

İZMİR KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

İzmir elektrik kesintisi yüzünden karanlığa gömüldü. Kesintiyle birlikte metro seferleri iptal edildi. Vatandaşlar ise otobüsler ile gidecekleri yerlere götürüldü. İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, hırsızlık başta olmak üzere karanlıkta ortaya çıkabilecek olaylara karşı polisi alarma geçirdi. Ara sokaklarda sürekli devriye gezen polis ekipleri, şüpheli gördükleri kişileri gözaltına aldı. Bursa’da da düğünler iptal edilirken kentte sıkı güvenlik önlemleri alındı. Ankara Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler, yaptığı açıklamada, "Ege’nin elektriksiz kalmasını bu durum izah etmez. Enterkonnekte sistem var. Besleme yapılamamasını ben çözemedim" dedi.

Elektriğin kesildiği 13 il

İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Uşak, Burdur, Isparta, Kütahya, Çanakkale, Afyonkarahisar, Bilecik, Denizli, İstanbul’un Kartal, Maltepe, Adalar semtleri.

Hürriyet
Kullanıcı avatarı
makif
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen makif »

tüm planlarımı altüst etti bu kesinti. TEK yönetimine çok kızdığım için özür dilerim. İnşallah böyle bir kesintiyi bir daha yaşamayız...
Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var
denildiğinde inandıkları halde,
yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
Kullanıcı avatarı
FaT
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen FaT »

ayy yazık desene hayatı felç etmiş nerdeyse
[size=150][glow=red][b]Ne GiT diyeceğim sana,nede KaL!BeNiM aşkımın benim için atacak bir yüreğe ihtiyacı VaR,ya aç yüreğini büyüsün aşk içinde,yada bulaşma aşka hiçbir ZaMaN....
[/b][/glow][/size]