Bekaret kavramı neden çökmüştür.

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Önemli olan bekaret değil altında yatan mana ilk önce onu anlamak gerekli.

Bekareti tasnif etmeyen insanlar niye aldatmayacak insan ararlar o zaman ? Bana göre bekaret=aldatmak ya da aldatmamak

Tabi ki burada tartışılması gereken konu bunun sadece kadınlar için mi geçerli olduğu sorusu ? Kesinlikle hayır!

Erkekler içinde geçerlidir. Evet aynen aldatan erkekler olduğu sürece aldatan kadınlarda olacaktır.

Benim inancım aldatmanın öncesi sonrası yoktur, aldatmak aldatmaktır, ileride çok iyi bir ilişki yakaladığında o eski yaşadıkların o güzel ilişkine her zaman zarar vermeye her zaman önüne çıkmaya meğillidir.

Aldatmayalım ...
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

bekaretin aldatmakla ne alakasi vardir... sevdigin biriyle beraber oluyosun.. hayatindada baska biri yok.. kimi aldatmis oldun? ikisi cok cok farkli kavramlar..
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Leman'a katılıyorum. Gerçekten sevmişsem karşılıklı sevgi ve saygı varsa, aradığım insansa sırf bekareti bozulmuşmuş bilmemnemiş diye dert etmem. Tabiiki de herkes bekareti bozulmamış olsun ister ama çok büyük dert olmaz benim için. Dediğiniz gibi bekareti bozulmayıpta onun dışında yapmadığı şey kalmamış insanda olabilir.

Bekarette bir ilktir sözüne katılıyorum. Bu aynen ilk aşk ilk öpücük gibi birşey. Herkes karşısındaki için ilk olmak ister bu da aynı şekil. Ama içimizden kaç kişi bu daha önce birileriyle çıkmış diye onu bırakırki?
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

Leman ilaç niyetine bir de kız arkadaşlarının anlattığı birşeyden örnek versen :)

Erkek arkadaşlarının bekarete bu şekilde bakmaları gayet normal ama onlara şunu sor (tecavüz hariç) daha önce birkaç ilişki yaşamış kadını eş olarak kabul ederler mi?

Ömrünün 1/3 ünü cezaevinde geçiren kadir abi anlatmıştı..

Ağzından tek kelime çıkmayan orda olup olmadığı belli olmayan bir mahkum arkadaşlarından ne kadar uğraştıysalar da tek kelime alamamışlar..Aylar gelip geçerken bu hiç konuşmayan mahkuma bir ziyaretçi gelmiş. Daha önce ziyaretine kimse gelmediği için koğuştaki diğer mahkumlar merakla kimin geldiğini sormuşlar gardiyanlara .. sadece

- Bir adam demiş gardiyan

Ziyaret bitip de adam koğuşa geri döndüğünde koğuşta çıt çıkmadan adam belki bir kelam eder diye öylece bakmışlar
Her zamanki donuk ifadesi gitmiş evladını kaybeden babanın gözündeki çaresizlikten daha vahim bi çehreyle histerik bi ağlamaya tutulmuş. Biraz sakinleştikten sonra arasıra verdiği sigara paketlerine karşılık çok hafif bir tebessüm alan Kadir abimiz bu küçük samimiyete güvenerek sormuş..
- Ne oldu kardeş?
-Abi kocası demişti inanmamıştım ben bu karı için ailemi karşıma aldım daha öncekiler hataydı dedi kocasından her gün dayak yediğini söylerdi ben hem güzelliğine kandım hemde onu kurtarmak istemiştim kocası bizi yakaladığında olduğu yere yığıldı ben alelacele giyinmeye çalışarak kapıdan çıkmak üzereyken

-Unutma dedi Sana da yaramaz..

Neyse abi ben bu kadınla evlendim 1 yıl olmadan borcun içinde kıvranır oldum dükkana haciz geldi o moralle eve gittiğimde bu karıyı arkadaşlarımdan biriyle yakaladım. Çektim vurdum arkadaşım öldü ama bunun ayağına gelmiş mermi.. ölmedi yalvardı yakardı beni öldürme cezaevinden çıkana kadar annende kalırım dedi öldürmedim sonraki olayı biliyorsun zaten bu kadar zamandır burdayım ve suskunum

Kadir abi ;
-Peki gelen kimdi?
- O kadının eski kocasıydı abi birde fotoğraf gösterdi bana başka bir adamla benim karının fotoğrafı.. oda unutamamış takip ediyomuş karıyı.. Bizde iki gün bile kalmamış hemen birini bulmuş
+peki ne dedi?
- Dedim ama dinlemedin.. Bak sana da yaramadı...
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
ersines

Mesaj gönderen ersines »

Leman yazdı:Nefertiti ,bu olayı özel görmen güzel kafanda,Ancak çok abartmışsın gibi..
Belki 30 -32 yaşına kadar evlenmeyeceksin(atıyorum yanlış anlama)ve bakireliğini o erkek için saklıcaksın,hayatta buna değecek erkek varmı acaba oda ayrı mesele..(belkide vardır sana denk gelir umarım)ancak seni hayal kırıklığınada uğratabilir,sen bu kadar fedakarlık yapmışken onun seni aldatmayacağı ne belli ,yada değer bilmeyen saygısız bir erkek olmayacağı ,yani diyeceğim oki bunu kendin ,kendi düşüncelerin için saklamak istiyorsan sakla,özel düşüncendir.Ancak bir erkek için yapma değmeyebilir
çok saçma bir düşünce tarzı..
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

ersines yazdı:
Leman yazdı:Nefertiti ,bu olayı özel görmen güzel kafanda,Ancak çok abartmışsın gibi..
Belki 30 -32 yaşına kadar evlenmeyeceksin(atıyorum yanlış anlama)ve bakireliğini o erkek için saklıcaksın,hayatta buna değecek erkek varmı acaba oda ayrı mesele..(belkide vardır sana denk gelir umarım)ancak seni hayal kırıklığınada uğratabilir,sen bu kadar fedakarlık yapmışken onun seni aldatmayacağı ne belli ,yada değer bilmeyen saygısız bir erkek olmayacağı ,yani diyeceğim oki bunu kendin ,kendi düşüncelerin için saklamak istiyorsan sakla,özel düşüncendir.Ancak bir erkek için yapma değmeyebilir
çok saçma bir düşünce tarzı..
sırf belki beni aldatır,benim kendimi ona saklıyorum ama acaba buna değecek mi? korkusu ile herşeyi sınırsızca yaşamak mı doğru olan?
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Leman'ın ilk mesajını bir daha okuyun. Kimse Haydi Kızlar Bekaretinizi Bozmaya kampanyası başlatmaya çalışmamış. Bekaretin tabuluğundan, bu kadar önem verilmesinin yanlışlığından bahsetmiş.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Zen yazdı:bekaretin aldatmakla ne alakasi vardir... sevdigin biriyle beraber oluyosun.. hayatindada baska biri yok.. kimi aldatmis oldun? ikisi cok cok farkli kavramlar..
Benim düşündüklerimi düşünmediğiniz için anlamamanız normal, gönül bir kere verilir, çok defa verilen gönül artık kime ait olduğunu bilmekte zorların, eskiler eşlerini kaybettikten sonra ömrünün diğer kısmını onun resimlerine bakarak geçirirlerdi, o zaman daha mutluydu insanlar bilmiyorum hala öyle yapan var mı kesin eminim ki eşini kaybettikten sonra yeni ufaklara yelken açanlar azımsanacak sayıda değil, artık o eski aşk şiirlerini yazanlarda kalmadı pek zaten ...

Artı ek olarak dinin sorgulanamayacağını, eğer bir din birşeyi emrediyorsa onu yapmayanların günahkar olacaklarını, günahkar olmadığını idda edenlerin ise o dinde kalmakta israr etmelerinin bi anlam taşımayacağını daha önce belirtmiştim sanırım ... Hristiyanlık, Musevilikten tutunda evlilik dışı ilişkiye girenler hemen hemen bütün dinlerde günahkar olarak tanımlanır ..

Kimsenin inancını sorgulamıyorum herkes istediği şeye inanmakta özgürdür ...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Benim anlamadığım konu kendilerini daha çok mutsuzluğa sürükleyen şeyleri yapmakta insanların israrcı olmaları, bu kadar gözümüz kapalı mı anlamıyorum, dönün bakın geriye bi tabulara sahip çıkıldığı zamanlar mı insanlar daha mutlu, daha dürüst, daha güvenilirdi tabuların çatır çatır kırılıp çatlamaya başladığı nereyede doğru gittiğimizi bilmediğimiz günümüzde mi daha mutlu acaba. Bakış açısına bağlı tabi.

Ortakokul sıralarında rehberlik öğretmenimizin kafamızın içine kazımaya çalıştığı tek bir cümle hayatıma önderlik ediyor yıllardır "Kendinize yapılmasını istemediğinizi başkasına yapmayın ..."

Hiçbir zaman unutulmaması gereken bir konununda şu olduğunun altını çizmek isterim bir konu ne kadar rahatsız edilirse o kadar tatsızlık verir. Çok kısa zaman önce yapılan bir araştırmada kendimizi namusumuza o kadar düşkün bir toplum olarak tanımlamamıza rağmen evlilik dışı ilişki dünya çapında rekor seviyede falan yine biz de çıktı, daha fazla şey söylemeye gerek yok sanırım. İşleyen sistemi bozmaya çalışmak yerine, sistemin hep kötü taraflarını anlatmak yerine artık iyi taraflarını irdelemenin zamanının geldiğini belirtmek isterim. Sahip olduğunuz araba en kötü araba olabilir ama onu daha kötüleyerek birşey kazanamazsınız en kötü arabaya bile sahip olsanız, hiç arabasız olmaktan daha iyidir ...
Kullanıcı avatarı
zeynep_1114
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen zeynep_1114 »

Artı ek olarak dinin sorgulanamayacağını, eğer bir din birşeyi emrediyorsa onu yapmayanların günahkar olacaklarını, günahkar olmadığını idda edenlerin ise o dinde kalmakta israr etmelerinin bi anlam taşımayacağını daha önce belirtmiştim sanırım ... Hristiyanlık, Musevilikten tutunda evlilik dışı ilişkiye girenler hemen hemen bütün dinlerde günahkar olarak tanımlanır ..
dj4'e sonuna kadar katılıyorum. inandığımız din evlilik dışı ilişkiyi kesin bir ifade ile yasaklıyor. inanıp inanmamak, emirlere itaat edip etmemek insanlara kalmış herkes inandığı şeyi yapmakta özgür. kimse sorgulayıcı olamaz. bu nedenle nasıl ki cinselliği sınırsızca yaşayamak isteyenlere müdahale edilmesi yanlış ise(ki buna kimsenin hakkı yok),aynı şekilde bekarete önem verenler de gerikafalı,yobaz ,bağnaz gibi isimlerle nitelendirilmemelidir.