Bekaret kavramı neden çökmüştür.

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
Kullanıcı avatarı
Leman
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Leman »

ComiC yazdı:Leman'ın ilk mesajını bir daha okuyun. Kimse Haydi Kızlar Bekaretinizi Bozmaya kampanyası başlatmaya çalışmamış. Bekaretin tabuluğundan, bu kadar önem verilmesinin yanlışlığından bahsetmiş.

ne kampanyası arkadaşım.sen okuduğundan bunumu anladın???

Herkes istediği zaman ,istediği kişiyle yaşar.özel görülmesi gerekir.kendine saygısı olan insan ,bunuda sıradan yaşamaz hiçbir şeyini sıradan yaşamaz.değerleri laçkalaştırmmaz.

ikinci söylediğinde kısmen anlamışsın.evet bir namus tabusudur.onu öyle görenler (bana göre kendine güvenmeyen erkeklerdir o benim kişisel görüşüm)neyse bakire kız namuslu kız diyenler kendini kandırıyorlar.bazı kızlarda onları .ben bu gerçeği görmeleri için yazdım onu.aslında onlara kızların dünyasından bir sırırı açık ettim.anlayana tabii...
[/color]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Telif hakkı bana ait olan bir sözü aktarmak istiyorum :

Herkesin özgürüm dediği yerde aslında kimse özgür değildir ...

Bir kimsenin özgürlük sınırı bir başka kimsenin özgürlük sınarlarına kadardır onları çiğnediği zaman bahsedilen özgürlük çok adil bir özgürlük olamaz.

Günümüzde birçok dünya ülkesi açlıkla boğuşurken, süper güçlerin istediğini yapması daha fazla rahata kavuşabilmek için dünyayı karışıklığa sürüklemesi ne kadar adildir.

Biz bireyler olarak o kadar da tek başına yaşamıyoruz hiçbir zamana yaşamadık, sosyal bir toplumun paraçasıyız ve parçası olmaya devam edeceğiz, millet olarak en büyük meziyetimiz her zaman birlik içinde dayanışma içinde yaşamak ve özellikle kan bağıyla, gen bağıyla bağlı olduğumuz insanlarla dayanışma içinde yaşamamızdır. Ülkemizde toplum yapısı olarak birisiyle beraber olmak demek onun bütün aile zincirinin, arkadaş zincirinin ve geçmişinin bir halkası olmak demektir.
Kullanıcı avatarı
Leman
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Leman »

Kişisel hak ve özgürlüklerden haberin yok galiba senin arkadaşım.Yazdıklarında mantık varmı bir tekrar oku bakalım.

o senin söylediklerin savaş,afet.vb durumlarda gereklidir. tabii ve türk milleti bunu zaten yapar .:)

ayrıca söylediklerin zihniyeti aklı,teslim etmektir.Sürü psikolojisiyle yaşayan insanlar,akıllarını kullanamaz.lider koyun uçurumdan atlar diğerleride peşinden.Bilinç li insanlar ,bir fikri önce sorgular,tartışır,bilgilenir
mantığından geçirir,sonra kabul etmek isterse eder
Kullanıcı avatarı
Leman
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Leman »

[quote="dJ4"]Telif hakkı bana ait olan bir sözü aktarmak istiyorum :

Herkesin özgürüm dediği yerde aslında kimse özgür değildir ...

bu sözün telif hakkının sana ait olmasına şaşırmamak gerek:)

buda konfiçyüs ün bir sözüdür.

Özgürlükleri ve hakları ellerinden alınan insanlar,onların yerine,kötü,çirkin ve tehlikeli şeyler koyarlar."KONFÜÇYUS"
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Leman yazdı:
ComiC yazdı:Leman'ın ilk mesajını bir daha okuyun. Kimse Haydi Kızlar Bekaretinizi Bozmaya kampanyası başlatmaya çalışmamış. Bekaretin tabuluğundan, bu kadar önem verilmesinin yanlışlığından bahsetmiş.

ne kampanyası arkadaşım.sen okuduğundan bunumu anladın???

[/color]
İstersen bir daha oku o cümleyi.
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
ChristmasTime
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ChristmasTime »

Kızlık denen zar parçasının fiziksel açıdan ne iyi ne kötü hiçbir fonksiyonunun bulunamadığını okumustum. Bu dogruysa, demekki bizim su anda bildigimiz işe yarıor. Yani hiç ilişkiye girilmedigini simgelior.

Sarıklı cübbeli sakallı geri kafalı degilim. Ama bu dine inanan, göz ucuylada olsa dini kaynaklara bakan biri bilirki, İslamda evlilik dışı ilişki yasaktır. Kişi eger yapacaksa bekaretine zarar getirmeden de yapar denilmiş. Diger türlü ilişkiler evli olunsa bile yasak zaten bunun olayla alakası yok. Burdan gerisi kişinin kendi seçimi. Yorum yapmak yada kınamak yersiz. Allahla kul arasına girilmez olayı...

Olayın toplumsal boyutu apayrı zaten ki bu bizim toplum yapımız degil. Serbestlikten rahatlıktan dolayı resmen çökmüş olan batı tarzı aile/toplum yapısı yavaş yavaş bizede yerleşmeye başlamış. Eleştiri burda olabilir belki. Ama ben ne çok katı, nede serbest bi yapıyı savunuorum. Ortası bulunur bi şekilde ama çok zor bence. Kıskanmak (Abartı olmicak şekilde... Ki kıskançlık batıda çok ilkel bi duygu olarak nitelenior), sahiplenmek, sadakat vs. Bunlar bizim ayrılmaz parçamızdı. Yakında kıskanmaz kimse. Avrupalılaşıyoruz... Ne güzel. :!:
[size=150][color=red][b]Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle...[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
Leman
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Leman »

Comic pardon,aceleyle okumuşum .

o yazı kampanya başlatılmış gibi düşünenlere hitap edilmiştir
,üstünüze alınmayınız.
Kullanıcı avatarı
Leman
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Leman »

ChristmasTime yazdı:Kızlık denen zar parçasının fiziksel açıdan ne iyi ne kötü hiçbir fonksiyonunun bulunamadığını okumustum. Bu dogruysa, demekki bizim su anda bildigimiz işe yarıor. Yani hiç ilişkiye girilmedigini simgelior.

Sarıklı cübbeli sakallı geri kafalı degilim. Ama bu dine inanan, göz ucuylada olsa dini kaynaklara bakan biri bilirki, İslamda evlilik dışı ilişki yasaktır. Kişi eger yapacaksa bekaretine zarar getirmeden de yapar denilmiş. Diger türlü ilişkiler evli olunsa bile yasak zaten bunun olayla alakası yok. Burdan gerisi kişinin kendi seçimi. Yorum yapmak yada kınamak yersiz. Allahla kul arasına girilmez olayı...

Olayın toplumsal boyutu apayrı zaten ki bu bizim toplum yapımız degil. Serbestlikten rahatlıktan dolayı resmen çökmüş olan batı tarzı aile/toplum yapısı yavaş yavaş bizede yerleşmeye başlamış. Eleştiri burda olabilir belki. Ama ben ne çok katı, nede serbest bi yapıyı savunuorum. Ortası bulunur bi şekilde ama çok zor bence. Kıskanmak (Abartı olmicak şekilde... Ki kıskançlık batıda çok ilkel bi duygu olarak nitelenior), sahiplenmek, sadakat vs. Bunlar bizim ayrılmaz parçamızdı. Yakında kıskanmaz kimse. Avrupalılaşıyoruz... Ne güzel. :!:
Aman bizde öyle olucaz.niye bu panik.Biz avrupalı değiliz.Arap ta değiliz.Biz Türk,üz
Bizim kendimize göre bir kültürümüz var.Siz herşeyi taklit ederek mi yaşarsınız.Kendi aklımız,kültürümüz,ahlak anlayışımız var bizim.Onların kötü yanları almak zorunda değiliz.Bahsedilen uygarlık seviyesidir.Kendi ahlak anlayışımıza uymayanları taklit etmek değildir.Karıştırmayınız
Kullanıcı avatarı
ChristmasTime
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ChristmasTime »

Arapta degiliz Türküz evet. Türkler boylar halinde Orta Asyadan Anadoluya ilerlerken, İslamiyetle karşılaşmışlar ve GökTürk inancına uyan tek tanrılı bir inanış ile beraber, o zamanki Türk aile yapısına birebir uyan bir ahlak anlayışı oldugu için islamiyeti bu kadar kolay benimsemişler. Gerek İslam öncesi gerek İslam sonrası olsun Türklerde evlilik öncesi ilişki diye birşey yok. Arap deiliz yani. ;)
[size=150][color=red][b]Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle...[/b][/color][/size]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Bende bir bilimsel dergide (atıyor olmayayım ama bilim-teknikti sanırım) insanların aslında çok eşli olduklarını yazdığını duymuştum. Arkadaş söylemişti yani. Ne kadar doğrudur bilmem ama yalan söyleyeceğini sanmıyorum. Yani yaratılışları itibariyle öle oluyorlar gibi, hayvanlar gibi, ee zaten bilimsel olarak hayvanlar sınıfındayız. Bence çok garip değil. Birde erken yaşta cinsellik sorunu oluyor. Şunada şöyle bir bakış açışı getiriyorum. Madem herşeyin en iyisini en doğrusunu bilen Allah, o zaman bizim kaç yaşında ergenlik çağına gireceğimizide bilir herhalde..
enjoy the silence..