Bilgisayarımdaki virüsü silemiyorum.

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
emrah44
New Friend
New Friend

Bilgisayarımdaki virüsü silemiyorum.

Mesaj gönderen emrah44 »

Bilgisayarımda bir virüs var. "dxnote32" gibi birşey beliriyor çalışan programlar arasında. northon ve karspersky ile tam tarama yaptım. 1200 küsür virüs çıktı hepsi aynı virüs. tarama bitti bütün virüsler silindi. Ancak bilgisayarı her açışımda tekrar ortaya çıkıyor. Yüklü programaları bozuyor. özellikle nero,winamp gibi çok kullandığım programlar. Bu virüsü nasıl yok edebilirim. Çok uğraştım ama olmadı. Bilgisayar çok yavaş çalışıyor. Northonu kurmak 45dk alıyor. İşin garibi bu virüs tarama programlarını da bozuyor. Northonu bozmuyor ama northon bilgisayar temiz diyor. 1200 virüsü karspersky buldu. Bana yardım edebilir misiniz? Format dışında bir çözümü var mı acaba, lütfen?
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Sistem geri yüklemeyi devre dışı bırakmadan yapacağınız taramalar işe yaramaz windows'un sistem geri yükleme özelilğini devre dışı bırakıp tekrar virus taraması yapın, bulunan virusleri sildikten sonra hata veren programları tekrar kurun sorun düzelmesse formata başvurmalısınız, format atmadan çözüm symantec'in sitesinde yazar ama çoğu zaman format atmaktan çok daha fazla zamanınızı alır ...

Format atmaya laf atanlarada iki laf edecem, yedekleme konusunda fazla bilgileri olmayan bu arkadaşlar hala temiz kurulum yapacam diye uzun uzun düşünmeye devam edebilirler, format kaçınılmazdır daha temizi yoktur, format artı yedeği geri yükleme vazgeçilmez kombinasyon burada dikkat etmeniz gereken tek şey windows'un kurulu olduğu partition'da hiç bir ayarı saklamamanız. Belgeleriniz mi var başka partiton, sık kullanınlarınız mı var başka partition. Formatı kimse küçümsemesin veri kaybetmeden format atılıp yapılan bir kurulum ya da geri yükleme gibisi yoktur ...
Kullanıcı avatarı
emrah44
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen emrah44 »

sistem geri yüklemeyi nasıl devre dışı bırakacağım? windowsun kurulu olduğu partition a format atarken diğer partition daki dosyaları silme ihtimali var mı?
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Bilgisayarıma sağ tıklayıp sistem özelliklerini açarsanız solda sistem geri yükleme sekmesini görürsünüz orada devre dışı bırakma seçeneği var. Windowsun kurulu olduğu partition'a format atmak hiçbir zaman diğer partitionların kaybolmasına neden olmaz. Yalnız format attığınız program gerçekten partiton boyutlarını ve yapısını doğru analiz edebilmeli mesela geçen benim başıma gelen bir olay yeni aldığım sata diski windowsun kendi kurulumunda bulunan format özelliği yanlış boyutlarda gördüğünden dolayı benim bir dalgınlığım sonucu diskin yapısı tamemen değişti ve bütün verilerimi kaybettim buna dikkat edin. Atıyorum diskiniz 40gb a 60 gb şeklinde bölünmüşse format atacağınız programda öyle görmeli. Tabi zaten tam 40 ve 60 şeklinde görülmez ama yani orantı bu şekilde olmalı.