Öğretmene mahrumiyet zammı...

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Öğretmene mahrumiyet zammı...

Mesaj gönderen Alamut »

Milli Eğitim Bakanlığı, farklı bir sistemle öğretmenlerin maaşlarını yükseltmeyi hedefliyor.

Mahrumiyet bölgesinde çalışmayı kabul eden öğretmenin maaşına 600 milyon liraya kadar ek yapılacak. Kademe sisteminde başarılı olan ve mahrumiyet bölgesini tercih eden öğretmenin maaşı 1.5 milyar lirayı bulabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı ve görüş almak üzere Maliye Bakanlığı dahil bir çok bakanlığa yolladığı yeni yasa tasarısı ile batıda ya da doğuda mahrumiyet bölgesini tercih eden öğretmenin maaşı 250 milyon lira ile 600 milyon lira arasında artacak.

MAHURUMİYET BÖLGELERİ
Tasarıya göre Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van’ın bütün ilçeleri mahrumiyet bölgesi. Batıda ise mahrumiyet bölgesi kapsamında 40’a yakın ilçe yer alıyor.
Meclis’e gönderilen ve öğretmenlikte kariyer sistemini öngören tasarının da yasalaşmasıyla birlikte şu anda ek ders ücreti ile 750 ila 800 milyon lira arasında maaş alan bir öğretmenin ücreti 1.5 milyar lirayı bulabilecek.

“TAYİN RİCASINDA BULANMAYIN”
Bu arada Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, iktidar ve muhalefet milletvekillerine mektup yazarak “Bundan sonra öğretmen atama ve tayini için ricada bulunmayın” dedi.
Çelik, mektupta, öğretmen atama ve tayinlerinin bütünüyle bilgisayar ortamında puan ve hizmet esasına göre yapıldığını hatırlattı.

Kaynak: ntv-msnbc
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Az yine de..
Ama neyseki birseyler degisiyor.
Sahi aklimda iken Alamut, YÖK tarafindan ( ki sanirim ), ara ara ( ki yine sanirim ) pädegojik egitim veriliyor. Bu hususta birseyler biliyor musun?
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

öğretmenlere pedagojik eğitim
olarak Google.com dan bilgi edinebilirsin. Bu konuda çok sayıda bilgi ve belge var. Sevgiler.
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Yani ben bilg.ciyim ama aklima her gün baktigim google hic gelmemisti; hani terzi kendi sökügünü dikemezmis hesabi...;) Ach dogru, bir ara bakmis ama tatmin edici seyler bulamamistim. Uzaktayim ve bizzat ilgilenemiyorum bu hususta. Neysem..

Tesekkür ediyorum cok sana.