Component "SysTray.ocx" not correctly

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
aY
Slow Friend
Slow Friend

Component "SysTray.ocx" not correctly

Mesaj gönderen aY »

Arkadaşlar benim bilgisayarım açılırken bir hata veriyor ve bu hatanın ne olduğunu bilmiyorum, sürekli çıkıyor. Çıkan hatayı aşağıda veriyorum. Bu konnuda yardım ederseniz sevinirim / Teşekkürler

Component "SysTray.ocx" not correctly registered file is missing or invalid
Kullanıcı avatarı
nimeturkey
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen nimeturkey »

Bilgisayarına kurdugun bir program register istiyor ocx dosyasını bulamıyor anladıgım kadarı ile cozum programı silmek yada tam olarak gerekli olan dosyaları yuklemektir. Bunun googleden arama yapabilirsin
"Gerçek ilerleme ilerici olmaktan degil, ilerliyor olmaktan meydana gelir? "
Kullanıcı avatarı
aY
Slow Friend
Slow Friend

ARKADAŞLAR BAŞLATTAKİ " ARA " YOK

Mesaj gönderen aY »

YA ARKADAŞLAR Bİ SORUNLA KARŞILAŞTIM DA YARDIMA İHTİYACIM VAR

BILGISAYARIMA BİR REGISTER PROGRAMI KURDUM TARAMA YAPIP BİTİRDİM .DAHA SONRASINDA " BAŞLATTAKİ - ARA - ÇUBUĞUNDAKİ ARAMA YARDIMCISI YAZISININ ALTINDAKİ BİLGİLERİN YOK OLDUĞUNU FARKETTM ..YANİ ARA' DA HİÇBİR SEÇENEK FİLAN YOK..YANLIŞLIKLA BİR DOSYA FİLAN SİLDİĞİMİ TAHMİN EDİYORUM . FAKAT SİLDİĞİM DOSYANIN NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM..SERVİCE PACK2 ' Yİ KURDUM VE GÜNCELLEME YAPTIM FAKAT SORUN YİNE AYNI .İLLA DA WINDOWS U TEKRARMI KURMALIYIM SİZCE..BU ARADA SISTEMIM xP..BU KONUDA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM

HERKESE SELAM
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Senin sistem sağlam bir darbe almış çok fazla bilginiz yoksa uzak turun bu programlardan registry programları yanlış kurulursa window'su göçertir hele ki registry'yi yedeklemediysen muhtemelen yeni windows kurmadan senin işin zor ama şöyle bir program buldum ben

http://www.topshareware.com/Intech-SysT ... d-5443.htm

bu programı bir dene system tray'in asayişinden sorunlu aslında systray.ocx dosyası yani oradaki ikonların denetimini sağlıyo yukarıdaki program o ikonları denetlemeyi daha kolaylaştıran bir program bir dene derim belki eksikliği giderebilir.
Kullanıcı avatarı
aY
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen aY »

dJ4 TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT , VERDİĞİN LİNK BENİ http://www.sedoparking.com/showparking. ... urveilance
BURAYA KADAR SÜRÜKLÜYOR YANİ İNDİREMİYORUM BU ARADA BULİNK SYSTRAY.OXC İLE İLGİLİ SORUNUM İÇİN İSE ONU HALLETTİM .. ŞİMDİ BAŞLATTAKİ " ARA" YI TEKRAR ÇIKARMAM LAZIM .. DAHA DOĞRUSU VARDA HİÇBİR SEÇENEK YOK SADECE MENÜ EKRANI AÇILIYOR HEPSİ BU...tEKRAR TŞK.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

O açıdan sana ava find ya da copernic gibi programları kullanmanı tavsiye ederim bende zaten oradaki search şuan işe yaramıyor benim için vista'da virtual folder (sanal klasör) yapmamıza yarayacak inşallah :)

Alsında senin sorunun basit o zama şuna yap

Başlata sağ tıkla özelliklere gel
oradan başlat menusu çıkacak
yine özelleştir butonuna tıkla
gelişmiş sekmesine gel orada seçeneklerden ara diye göreceksin
işaretle enter yap ;)

daha sonra bi restart yaptığında ya da relogin olduğunda orada search sekmesini görmen lazım