Türkiye Eğitim ve Sevgi Seferberliği'ne Davet

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
BIRDUNYAUMUT
New Friend
New Friend

Türkiye Eğitim ve Sevgi Seferberliği'ne Davet

Mesaj gönderen BIRDUNYAUMUT »

Sevgili Dostlar

Forumumuzda çeşitli başlıklar altında zaman zaman tanıtımını yaptığımız;
Türkiye Eğitim ve Sevgi Seferberliği Projesi bu gün itibarı ile Türkiye Çapına yayılma, ülke çapında teşkilatlanma ve sistemleşme aşamasına gelmiştir. Öncelikle bu başarıda katkısı olan siz değerli forum Üyelerine teşekkür ederim.
Şu anda yapmamız gereken illerde, ilçelerde Türkiyenin dört bir yanında teşkilatlanmak ve aynı fikirleri ve çalışma sistemini yaymaktır.
Kısaca özetlersek:
1) Her ilde ya da ilçede bir dernek kurulacak.
2) Derneğin Tüzüğü Türkiye Eğitim ve Sevgi Seferberliğine uygun olarak çıkarılacak.
3) 15-18 yaş arası gençlerin kurduğu ve 12-15 yaş arası çocukların üye olabildiği, çalışmalara katıldığı birer çocuk derneği kurulacak.
4) Belediyelerle İşbirliği Yapılacak
5) Valiliklerden , Milli Eğitim Müdürlüklerinden, SHÇEK İl Müdürlüklerinden olur alınacak. (Gerekli Belgeler Winrar dosyası ile linklenerek herkesin hizmetine sunulacaktır.)
6) Başlangıç olarak bir ya da iki bakanlıktan olur alınacak, bütün illere işbirliği için gönderilecektir. Hali hazırda 81 il valiliğine yazılmış 40 sayfalık tanıtım ve istişare metni bütün valiliklere ulaşmıştır.
7) Her ilin kendi imkanları, öz kaynakları ve gönüllü insanları ile çocukların ve gençlerin eğitimi, rehabilitesi, istihdamı ve diğer konularla ilgili bütün tedbirlerin alınması ve bu hareketin topyekün seferberliğe dönüştürülmesi esas alınacaktır.
8) Her ilde Sosyal Aktivite ve Gençlik Eğitim Merkezleri Kurulacaktır.
9) Her ilde yaz okulları geleneksel hale getirilecektir.
10) Her ilde sokakta yaşayan, madde bağımlısı çocuklar ve gençler için acil tedbirler alınacaktır.

Her yaş ve meslekten gönüllü insanlar ya da kurumlar bu hareketi kendi çevrelerinde başlatabilir, yürütebilir, kurucusu olabilirler. İller arası iletişim ve yardımlaşma sağlam olacaktır. Bir sonraki hedef bütün derneklerin federasyon ve konfederasyon çatısı altında toplanmasıdır.

Son Müjde : AB fonları ile ilgili bu projenin uygulandığı her il için madde başına 700.000 EURO projenin tümü için 10 - 15 yıllık süreçte 5 Milyon EURO destek sağlanabileceği ESPO isimli şirket tarafından referans edilmiştir.

Bu topici herkesin gelişmelerden haberdar olması, katkılarını, görüş ve önerilerini bildirmesi için birlikte kararlaştırdık.Sizleri de aramıza bekliyoruz.

Ayrıntılı bilgi için www.birdunyaumut.org