sizce sınav stresini insan üstünden nasıl atabilir

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
kurualp
Fast Friend
Fast Friend

sizce sınav stresini insan üstünden nasıl atabilir

Mesaj gönderen kurualp »

herkes birşeyler yazabilirse formdakilerede yardımcı oluruz arkadaşlar

sınav sitresini nasıl atabiliriz hadi bakalım
BIZ GONULLERE CEKTIK BAYRAKLARI DIREKLERE DEGIL. BIZ TARIHE YAZDIK ISMIMIZI DUVARLARA DEGIL. BIZ AVRUPADA ACTIK BAYRAGI KADIKOYDE DEGIL. BIZ DUNYAYA POZ VERDIK SAKSAKCILARA DEGIL. VE BIZ IMPARATORLARLA BUYUDUK KESTANELERLE DEGIL
cihanka

Mesaj gönderen cihanka »

takma kafanı olur böyle sınavlar yaşamın bazı dönemlerinde.
ben fazla takmadım kazandım
Kullanıcı avatarı
eLeKtrA666
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen eLeKtrA666 »

sınav zamanı stresli olmamanın tek şartı önceden çalışmış ve kendine güveniyor olmak.. hani derler ya günü gününe çalış diye, bu gerçekten çok doğru bir laf.. örneğin ben matematik derslerini çok severdim ve sınavlara gayet rahat girerdim, çünkü günü gününe bakardım o derse, hoşuma giderdi soruları çözebilmek..
Anlayacağınız çalışmaktan başka yol yok arkadaşlar ::
eLeKtrA666
Shadow Knight on Knight Online

I'll be there till the stars don't shine
Till the heavens burst and the words don't rhyme.. and i will love you - ALWAYS ;)
Kullanıcı avatarı
kurualp
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen kurualp »

arkadaşım dikkat edersen öss birincileride sınava girerken stresin bol olduğunu açıklamışlardı

yani çalışmak stresi yenemez diyorumm
BIZ GONULLERE CEKTIK BAYRAKLARI DIREKLERE DEGIL. BIZ TARIHE YAZDIK ISMIMIZI DUVARLARA DEGIL. BIZ AVRUPADA ACTIK BAYRAGI KADIKOYDE DEGIL. BIZ DUNYAYA POZ VERDIK SAKSAKCILARA DEGIL. VE BIZ IMPARATORLARLA BUYUDUK KESTANELERLE DEGIL
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Havuç suyu için diyordu bugün gazetede havuç suyu için sınava girmeden önce sakinleştiriyormuş :)
Kullanıcı avatarı
kurualp
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen kurualp »

15 gün boyunca havuç suyuda içilmez herhaldee
Kullanıcı avatarı
eLeKtrA666
Fast Friend
Fast Friend

"çalışmak stresi yenmez" bu düşünce kişiden kişiye değişir..ben sadece kendim için geçerli olan birşeyi söyledim..mesela ben havuç suyu içsem midem bulanır ama başkasına iyi gelir.. bilmem anlatabildim mi.. öss başlı başına zor bir sınav, gençler sinir krizleri geçiriyor bu sınav stresi yüzünden.. ama hayatın gerçeği bu.. o stresi yaşamadan da adamdan saymıyorlar malesef.. haksız mıyım? ( gerçi artık üniversiteli işsizler de Türkiye'nin gündeminde ama... ) ama şu da bir gerçek ki çoğu genç bu sınavı kazanmazsa ailesinin gözünden düşeceğini düşünüyor, ailedeki o tatsız sözleri işitmemek için sınav stresi ikiye katlanıyor.. bence önce bunu yenmeli gençler..
eLeKtrA666

Till the heavens burst and the words don't rhyme.. and i will love you - ALWAYS ;)
Kullanıcı avatarı
kurualp
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen kurualp »

İŞte Bunu Ariyorumm ---aİle Korkusuu--- Aslinda Ben BÖleyİm DedİĞİn Gİbİ İnsandan İnsana DeĞİŞİyoo Ama Aİle Korkusunun Yaninda ArkadaŞlardan AŞaĞilayacak SÖzler Duymaktan Korkanlar Çok Yanİ Bunlari Sinav Öncesİ DÜŞÜnmek Strese Yol AÇiyo Bende Bunlari Nasil Yenecez Dİyorum Herhalde İnsan Strese Yenİk DÜŞer
Kullanıcı avatarı
eLeKtrA666
Fast Friend
Fast Friend

bunları yenmek insanın içinde, gazetelerde stresi yenmenin türlü yolları yazılıyor ama bunlar insandan insana değişen kavramlar..
ben şöyle düşünüyorum..her insanın kurduğu bir gelecek planı vardır.. bu geleceğe ulaşabilmesinin yolu da büyük ihtimalle (Türkiye şartlarında) bu sınavdan geçiyor.. sınavı düşünerek değil, geleceğini düşünerek girmeli sınava.. hırs kontrol edilebildiği sürece başarı getirir, kontrol etmek de elimizde.. ;) oldu mu ::
eLeKtrA666

Kullanıcı avatarı
kurualp
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen kurualp »

Ya Şİmdİ TÜrkİyede İŞ 2. 3. Planda Hedef Dİploma Aliymdaa

Bİr GÜn İŞe Yarar Veya UĞraŞirim Da Belkİ 5-6 Sene Sonra İŞ Bulurumm

Bu TÜrkİyede BÜtÜn Herkesİn Sorunuu O YÜzden Herkesİn De Benİm Gİbİ DÜŞÜndÜĞÜne İnaniyorumm Tabİ Senİn DÜŞÜncenede Saygiliyim Öyle Olmak İsterdİm Ama Olmuyooo Okeee