Metroseksüllere duyrulur :)

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

Mesaj gönderen sarı gelin »

light erkek ruhunda ev işi yapma eğilimi olanmıdır???bence bu kılıbık erkek tarifine uyuyor.light erkeğe hayatı paylaşımcı olarak bakmak daha yapıcı olur sanırım.bulaşık çamaşır dıye olayı basitleştirmek şık olmuyor bence..
tükenmek ve tüketmek kolay değil,senn bende beni çoğaltırken....
Kullanıcı avatarı
ress
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ress »

:) Taş Fırın Erkeği
Şehrinde çok kılıbık erkek bulunduğuna inanmayan Padişah bu konuya aydınlık getirmek ister ve şehrin bütün erkeklerini toplatarak:

- Meydana iki çadır kurdurdum, biri siyah biri beyaz… Karısından korkan, dayak yiyen, laf geçiremeyen beyaz çadıra. Karısından korkmayan her gün döven, yani taş fırın erkekleri siyah çadıra…

Erkeklerin hepsi light çıkar ve beyaz çadıra girer.

Sadece bir erkek siyah çadıra girer. Padişah sevinir:

- Oh be, bir delikanlı çıktı… Hele getirin şu taş fırın erkeğini de tebrik edeyim…

Adam gelir, Padişah sorar:

- Helal sana, nasıl oldu da girebildin o çadıra?

- Padişahım karım sıkı sıkı tembih etti.

"Sakın kalabalığa girme" dedi…
[color=green]papatyaların narince savrulduğu...
kelebeklerin özgürce uçtuğu...
rüzgarın hafifce ıslık çaldığı günde...
gözlerimde çiğ tanesi ıslaklığı...[/color]
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Walla iş hayatında da ev hayatında da paylaşımı benimseyen bir zihniyete helal olsun derim. Belki de bin tane boşanma davası gördüm, hepsi de birbirinden trajedikti. Kimse kimseyi ezemiyor merak etme. Orta çağda kaldı o kılıbık hikayeleri. Aşk olsun yeter, kompleks falan kalmıyo. İnsan kendini aşmaya başladığında ilişkinin sonunu da hazırlar yavaş yavaş... Kimse kimseye muhtaç değil.
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
Nefret
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Konum: At izi it izine karıştı mı bende anında araziye karışırım
İletişim:

Mesaj gönderen Nefret »

ona kilibik diyorlar :lol:

ress yazdı:light erkeği ben severim..bulaşık yıkar, çamaşır yıkar..ona herşeyi yaptırtabiliriz.ha bide sanırım kilo aldırtmıyor :ziped:
Emek verildikçe,özlemi çekildikçe ve de hasreti çekildikçe büyüyen birşeydir aşk.
Kullanıcı avatarı
ress
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ress »

kılıbık ve light tanımına açıklık getirmekde fayda var sanırım... 8)

kılıbık: Karısının baskısı altında bulunan (erkek), kazak karşıtı
http://www.tdk.gov.tr/

light erkek içim yapılmış tanımlar:

1 kalorilik erkek
(merry shelly, 02.05.2002 23:17)

karı sözünden çıkmayan,pısırık,korkak,erkeğim diye geçinene mahlukat
(majestyvolcano, 24.05.2002 14:16) (bulaşıkda yıkar herhal)

her eve lazım erkek tipi
(hobbitim ben, 24.05.2002 17:10)

tartisma cikarmamaya ozen gosteren, ciksa bile her tartismadan sonra gonul alacak birseyler yapan, ozur dilemesi bilen, hoduk olmayan, kismen daha yontulmus, evde islere yardimci olan, duyarli vs.. olan hemen her kadinin tercih edecegi erkek tipi.
(elcathyl, 30.05.2002 23:05)

kepekli erkek
rejim erkeği *
(atreju, 08.06.2002 21:36)

çocuklar duymasın'da son olarak telaffuz edilen erkek modeli: (bkz: ultra light erkek)
(dreamer, 21.09.2002 19:31)

kaynak:http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=light+erkek
[color=green]papatyaların narince savrulduğu...
kelebeklerin özgürce uçtuğu...
rüzgarın hafifce ıslık çaldığı günde...
gözlerimde çiğ tanesi ıslaklığı...[/color]
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

İnsanlık tarihi boyunca kadınların erinmeden yaptığı şeyler bunlar. Ev işleri, özverili olmak, duyarlı olmak, eşinden bir adım (genellikle) geri durmak, hamarat, bakımlı, çekici olmaya özen göstermek. Şimdilerde özgürlük, hak eşitliği naralarıyla bu saydıklarıma karşı çıkmak çağdaşlık oldu. Aynı mantıkla konuya eğilen erkeklerde metroseksüel, kılıbık, hımbıl oldu. İroni yaa. Bilimsel bir araştırmanın ardından sayılanlara bakın. Erkeklerin ve kadınların tabiatı bellidir. Bu psikoloji çeşitli şekillerde sabote edidi ve sonuçları da pahalı oldu. Çevrenize bakınız, ne kadar net görünüyor. Son söz, herkes cinsine layık davransın...
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

herkes üstüne düşen görevi yaptığı zaman böyle bir ayrım söz konusu olmayacaktır ... erkeklerin yapabildiği işler vardır kadınların yapabildiği işler vardır ki kim hangi işi iyi yapıyorsa o işi yapsın kadın erkek olayı değil zaten bu bizim toplumumuzun ayıbı işi bilmeyen işe gidiyo iş yarım kalıyo herkes başarılı olabileceği işi yapsa ne başarısız kadın nede erkek kalır nede böyle bir kavram ortaya çıkar işin özü budur ...

davranış konusuna gelince cinsinize layık davarının konusuna katıldığım gibi diğer kadınlara diğer erkeklere nasıl davranıyorsanız eşinizede öyle davranın derim ...
Kullanıcı avatarı
sarı gelin
Angel
Angel

Mesaj gönderen sarı gelin »

ben paylaşımcıdan daha fazla özveri gerektiren bir hayat yaşadığım için,paylaşım kelimesine imrenerek bakıyorum.ne güzel olurdu....
tükenmek ve tüketmek kolay değil,senn bende beni çoğaltırken....