Okul Anılarımız

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Okul Anılarımız

Mesaj gönderen Eternity »

Hepimizin hayatında çok önemli bir yeri vardır eğitim hayatımızın. Çoğumuz seneler boyu dirsek çürüttük okul sıralarında, kimimiz ise halen o sıralarda eğitimlerini görmekteler. Ve mutlaka ki herkesin ba$ından geçen acı, tatlı bir sürü anısı olmu$tur. İ$te bu ba$lık altında bu anıları payla$abiliriz. $u an benim aklıma gelen bir anım yok ama gelince mutlaka yazarım :) Haydi bakalım dökün içinizi ;)
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Yaw ben tam bu anıların içine gömülmüşüm napcaz şimdik :)

Wallah ne diyeyim kopya anılarınımı anlatsak filan. Mesela çok güzel kopya çekerim. İngilizce dersinden hep 1 almama ağmen geçen sınav 5 aldım mesela. Tabii öğretmen biraz şüphelendi ama olsun nasıı olsa bişey yapamaz :twisted: mauhauahuha
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

Lise 1'deyken sıra arkada$ımla çok iyi arkada$tık, en samimi arkada$ımdı. Bir gün edebiyat dersi öncesinde nasıl kopya çekebiliriz diye planlar kuruyorduk :) Arkada$ımın saçları oldukça gür ve kabarıktı, $öyle dü$ünüp ta$ınıp suratına baktım sonra saçlarına baktım ve "hah buldum" dedim suratıma baktı öylece ve "ne buldun ?" dedi bende "kopyaları hazırla saçlarının arasına saklayacağız" dedim. Kopyaları bir güzel hazırlayıp saçlarının diplerine gizlemi$tik ve sınavda i$e yaramı$tı :)
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

:lol: harbiden gür olmalı
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Okul anısı deyince, öğrencilik dönemimden değil de öğretmen olduğum dönemden komik bir olay geldi aklıma.
Derste soru yazmak için tahtanın yanına geldim.Bir baktım tebeşir yok. Haliyle müdür yardımcısının odasından tebeşir alması için nöbetçi öğrenciyi gönderdim. O günün nöbetçisi ise okul birincisi olmaya aday zeki hatta cin gibi bir çocuk."Haydi, bir koşu git al" dememle çocuk fırladı yerinden. Paldır küldür kapıyı açtı ve kapadı arkasından. Ama kapamasıyla birliket kapıdan "KLİK" diye bir ses geldi.
Eyvah dedim kendi kendime. Neden mi ? :) Daha bir kaç gün önce öğretmen arkadaşlarla birlikte kendi başlarından geçen komik olaylardan, kapının kilidinin bozulmasıyla sınıflarında mahsur kalmalarından, sınıftaki tüm öğrencilerin hep bir ağızdan "YAŞASIIIINNN", "İŞTE EĞLENCE" nidalarıyla dersi nasıl kaynatmaya çalıştıklarından bahsederken kendi kendime "İnşallah benim başıma gelmez" diyerekten ettiğim dua geldi aklıma.
Bu durum karşısında önce "Yaa, lütfen olmasın" diyerek önce kapıya, sonra da "mıh :roll: , evet sanırım oldu, sınıfta mahsur kaldık" diyerek öğrencilere baktım :)
Ve beklenen tepki hemen geldi . Hemen soğuk kanlılığımı ele geçirip.
" Durun, ne de olsa arkadaşınız dışarıda. Şimdi o gelir ve kat görevlisine haber verir" diyerek kontrolün elimde olduğunu gösterdim ( sanıyorum :) )
Ve o sırada kapının kolunun hareket ettiğini gördüm. "Hıh, işte geldi" diyerek kapıya yaklaştım. Amacım, olayı dışarıdaki çocuğa söylemekti ama o da ne! benim zekasından kuşkumun olmadığı, cin mi cin öğrencim kapının koluna yapışmış şekilde kapıyı itip kakıyor. Ve dışarıdan şöyle bir ses geliyor;
"HOCAAAMMMM, DIŞARIDA KALDIM!!!!!!"
:!: :?: :!:
"Yavrum, akıllı evladım iyi düşün bi!!! Sen misin dışarıda kalan yoksa biz miyiz içeride mahsur kalan?!?" sorumdan sonra dışarıdan bir yanıt gelmedi ama o sene bitene kadar bu sözüyle o çocuk epey alay konusu oldu. ( Ben dahil, hele özellikle onun nöbetçi olduğu günlerde :) )
Kullanıcı avatarı
sandokanmrt
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen sandokanmrt »

ingilizce hocama asıktım lisedeyken.ingilizcem mükemmel gidiyordu tabiki :) sadece birgün matrak olsun diye arkada geyik yapıyordum.o derstede askım :) yani hocam yeni konu işliyormus..tahtaya clots diye bir terim yazmış beni kaldırdı bende okudum tabi ama kilots diye millet kopmustu tabi askımda o günü hiç unutmuyorum yerin dibine gecmiştim. :P
Kullanıcı avatarı
Nefret
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
Konum: At izi it izine karıştı mı bende anında araziye karışırım
İletişim:

Mesaj gönderen Nefret »

visne senin olay super koptum valla :lol:

lisedeyken okulun basketbol takimindayim
ben liseyi bitirene kadar kimse ile cikmadim
neyse antremandayiz basketbl sahasinda
benimde o ara hoslandigim biri var
neyse biz kosu tutu yapiyoruz
ben kosarken bunu gordum kosarken goz goze
geldik bu bana goz kirpti ben gulumsedim
gozler takili kaldi tabi benim sonra
o da ne kuttt potanin diregine carpmamla
yere gomulmem bir oldu bizim kocta dahil
butun takim gulmekten yerlerde tabi
benim o bir sene herkesin dalga konusu olmustu
tabi ben cocugun yuzune bir daha bakamadim
malum karizma reset olmustu ;)
Emek verildikçe,özlemi çekildikçe ve de hasreti çekildikçe büyüyen birşeydir aşk.
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Sevgili nefret ve sandokanmrt
Başınıza gelen olayları gülerek okurken; "Ah okul aşkları ah!" diyerek tüm, aşkları uğruna masum ama bir hayli komik duruma düşen (Bakınız: "yerin dibine gecmiştim. ", "malum karizma reset olmustu ":)) gençlerin içinden geçeni buraya yansıtasım geldi ;)
Kullanıcı avatarı
ress
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen ress »

:( ilkokul üçte bir çarpma problemini yapamadım diye
öğretmen beni dövmüştü..bende tam 2 hafta okuldan kaçtım.
okula gidiyorum diye çıkar okul etrafında akşama kadar dolanırdım. teneffuslerde ve okul çıkışlarında da öğretmenlerim görmesin diye apartman boşluklarına gizlenirdim. ya o yaşta ne yapmışım öyle..
aradan yıllar geçti ve öğretmen beni oğluna istedi..başgöz etmek için..dayak olmasaydı kabul ederdim belki..kaynana dayağı hiç
çekilmezdi herhalde.. :)
kendisini yine de saygıyla anıyorum..
[color=green]papatyaların narince savrulduğu...
kelebeklerin özgürce uçtuğu...
rüzgarın hafifce ıslık çaldığı günde...
gözlerimde çiğ tanesi ıslaklığı...[/color]
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

:( Çok Üzücü ress :cry:
enjoy the silence..