El ele tutma müdür bakıyor

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

El ele tutma müdür bakıyor

Mesaj gönderen Eternity »

ResimKoridor ve bahçesine 22 güvenlik kamerası yerleştirilen Rize Meslek Yüksekokulu’nda öğrenciler sürekli gözetleniyor. Müdür Yardımcısı Muammer Taşçı "Okulda el ele tutuşmalar olabiliyor. Yöremiz bunu kaldırmaz. Tespit edince uyarıyoruz" dedi.

RİZE Meslek Yüksekokulu’nun koridor ve bahçesine 22 güvenlik kamerası yerleştirilirken, Müdür Yardımcısı Muammer Taşçı, "Yakın oturmalar, elele tutuşmalar da oluyor. Bu tip uygunsuz yakınlaşmalar olunca kameradan tespit edip öğrencileri uyarıyoruz" dedi.

SALDIRGANA TEŞHİS

Atmeydanı Mahallesi’nde bulunan ve 3 bloktan oluşan binalarda eğitim verilen Rize Meslek Yüksekokulu’nun koridorları ve bahçesinin çeşitli noktalarına güvenlik kameraları yerleştirildi. 24 saat açık tutulan kameralarla okul içindeki tüm hareketler kaydediliyor. Kameraların güvenlik amaçlı yerleştirildiğini belirten Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Muammer Taşçı, "Okulda yaklaşık 4 bin kişi var. Bazen olaylar yaşanıyor. Olaylara karışanları daha kolay tespit edebilmek maksadıyla kameraları yerleştirdik. Bazı olaylar sonrasında öğrencilerimize kendisine kimin saldırdığını soruyoruz ama cevap alamıyoruz. Bu kameralar sayesinde saldırganları tespit edebiliyoruz" dedi.

YÖREMİZ KALDIRMAZ

Taşçı, kameralar sayesinde okul içerisindeki uygunsuz görüntülerin de azaldığını anlatırken, "Okulda, yakın oturmalar, el ele tutuşmalar olabiliyor. Bu diğer üniversitelerde daha çoktur. Yöremiz bu tarz olayları kaldırmadığı için bizde daha azdır. Kısmen o tip uygunsuz yakınlaşmalar olunca kameralardan tespit edip uyarıyoruz. Uyardığımız kişilerden aynı davranışların tekrarını görmüyoruz" diye konuştu.

ÖĞRENCİLER İKİYE BÖLÜNDÜ

Öğrencilerinden bir bölümü kameralı sistemden sonra kendilerini daha güvende hissettiklerini belirterek, "Dışarıdan okula yabancılar geliyordu. Korkuyorduk. Artık kendimizi daha güvende hissediyoruz. Bu uygulamayı destekliyoruz" dedi. Karşı çıkan öğrenciler ’Üniversitelerde özgürlük olmalı. Biz özgür olmak istiyoruz. Kameralar özgürlüğümüzü kısıtlıyor. Kameralardan memnun değiliz" diyerek tepki gösterdi.

Hürriyet
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

Lise olsa anlayacağım da adı üstünde Yüksekokul...
Kullanıcı avatarı
nevesin
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen nevesin »

artık kamera hayatımızın heryerinde.köşebaşında,alışveriş merkezinde,bankada vs.olması gereken birşey.bence bu uygulamada tek yanlış olan öğrencilere müdahale edilmesi.kameranın "ahlak sağlayıcı" bir cihaz durumuna getirilmesi.
bazen,ne yaparsan yap olmuyor
Kullanıcı avatarı
rüya
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen rüya »

şaştım artık diyecek bi söz yok
Lise olsa anlayacağım da adı üstünde Yüksekokul...
dimi kardeş
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

kamera çok tehlikeli olmaya başladı ya.. bu konuda değil ama meseLa bir arkadaşınızın ya da tanımadığınız birinin farklı bir durmunu aniden görüntüleme gibi bi olanağınız var.. pf korkmaya başladım ..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
FaT
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen FaT »

Ninni yazdı:Lise olsa anlayacağım da adı üstünde Yüksekokul...
BECEDE YAA LİSE OLSA HADİ NEYSE DERİZDEEEE.. YÜKSEK OKULYA ÇOK SAÇMA...
[size=150][glow=red][b]Ne GiT diyeceğim sana,nede KaL!BeNiM aşkımın benim için atacak bir yüreğe ihtiyacı VaR,ya aç yüreğini büyüsün aşk içinde,yada bulaşma aşka hiçbir ZaMaN....
[/b][/glow][/size]
82gokhan

Mesaj gönderen 82gokhan »

haklısın...
aRaCeLLy

Mesaj gönderen aRaCeLLy »

kesinlikle haklısın tamam çok abartanlara ben de çok kızıyorum ama el ele tutuşmayı üstelik yüksekokulda uyarmaları çok saçma
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

ee artık işin şeyi çıktı..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
veronica
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen veronica »

arkadaş böle icatların hepside rizeden çıkyo ya... Kızlar birbirine aşkım dedi diye çanta fırlatan öğretmende rizede değilmiydi? :D:D:D