??? Cennet Nerde ???

Birbirinden değişik zeka ve akıl sorularını bu forumda birbirinize sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
byMSA
Slow Friend
Slow Friend

??? Cennet Nerde ???

Mesaj gönderen byMSA »

Adamın biri cennete gitmek istiyordur. Yola çıkar karşısına iki ayrım gelir. Bu iki ayrımdan biri cennet biri cehennemdir.Fakat adam hangisinin cennet hangisinin cehennem olduğunu bilmiyordur. Ve iki yol ayrımının başında da birbirini çok iyi tanıyan iki nöbetçi vardır. Bu nöbetçilerden biri her zaman doğru söylüyordur diğeri ise her zaman yalan söylüyordur. Adam hansinin doğru hangisinin yalan söylediğini de bilmiyordur. Ve adamın herhangi birine tek bir soru sorarak cenneti bulması gerekiyordur... O adam siz olsaydınız size cenneti buldurabilecek hangi soruyu sorardınız...
Kullanıcı avatarı
lifemre
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen lifemre »

oradaki cennet gangsta'lar için mi ? :D (2pac ın şarkı sözü birden aklıma geldi)
Hayatta uğrunda yaşayacak bişey bulamazsan ; o zaman uğrunda ölecek bişey bulmalısın ...
Kullanıcı avatarı
re_charge
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen re_charge »

gangstas paradise yi coolio ve 2 pac söylüyo ama soruyla bi ilgiisi yokk
SU ATEŞE GALİPTİR AMA SU Bİ KABA GİRERSE ATEŞ ONU KAYNATIR.YOK EDER..
Kullanıcı avatarı
byMSA
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen byMSA »

saçmalama soruya bak cevaba bak bide hizana bak...
aRaCeLLy

Mesaj gönderen aRaCeLLy »

Ya benim aklıma bu geldi:Ordaki nöbetçiler birbirini çok iyi tanıyormuş ya birine sen diğer nöbetçiyi tanıyor musun?diye sorarız.Evet cevabını vermek zorundadır.Eğer hayır derse yalan söyleyen nöbetçiyi bulmuş oluruz ama cennetin hangisi olduğunu bilmiyorum :?
Doğru söyleyen cennet nöbetçisi olsa olur mu :oops:
Kullanıcı avatarı
byMSA
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen byMSA »

ya.. bak aRaCeLLy şimdi sen bu soruyla yine cenneti bulamadın . ama ben söylerim onlar sana bi güzellik yapar. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarsa o da cennete nöbetçi olur desek mi::
aRaCeLLy

Doğru cevap bu mu şimdi??
Kullanıcı avatarı
byMSA
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen byMSA »

tabiyki değil.. cevap şu: yani soracağın soru şu..
"diğerine cennetin ne tarafta olduğunu sorsam nereyi gösterir?"
eğer sorduğumuz kişi doğru söylüyorsa yalancının ters tarafı göstereceğini söyleyecektir. biz de onun söylediği tönün tersine gideceğiz.
yok eğer sorduğumuz kişi yalan söylüyorsa doğru söyleyenin göstereceği yerin tam tersini söyleyecektir.. sonuçta yine tersine gideriz. cenneti buldum ben bak.. sıra sende aRaCeLLy
aRaCeLLy

Eheheh sen bulduysan senin bulduğun yoldan gideriz tekrar bulmaya ne gerek var :D
Kullanıcı avatarı
byMSA
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen byMSA »

aRaCeLLy yazdı:Eheheh sen bulduysan senin bulduğun yoldan gideriz tekrar bulmaya ne gerek var :D
yalnız kapıda byMSA içindir yazıyo..