boot sector

Windows İşletim Sistemleri hakkındaki sorunlarınız.
Kullanıcı avatarı
keyifli
New Friend
New Friend

boot sector

Mesaj gönderen keyifli »

mrb arkadaşlar bana o güzel bilgilerinizden lazım örneğin eğer bi pc ye xp yi kuramıyosak önce boot atmamız gerekiyo sorum da burda boot nasıl atılıyo yardımcı olursana çok sevinicem
Kullanıcı avatarı
madboy
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen madboy »

Boot Lu Xp İle Normal Xp Arasinda Kİ Fark Nedİr

Keyiflİ Arkadasa Katiliyoprum Bu Sorularin Cevabini Verirsiniz Umarim Şİmdİden TeŞekurler
Kullanıcı avatarı
madboy
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen madboy »

kimse cevap vermeyecek mı ?
Kullanıcı avatarı
hell_boy
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen hell_boy »

hala cevap veren yok
Kullanıcı avatarı
Muystafa
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Muystafa »

Arkadaşlar ilk önce bios'a girip cd-rom'unuz first boot device olarak ayarlamanız gerekecek. Bunu ayarlamanız bios unuzun versiyonuna gore farklı sekillerde olabilir( bios hakkında dahada bilgi isteyen o.m atsın)
Sonra boot lu xp cd nizi takıp kuruluma gececeksiniz
M&M
Kullanıcı avatarı
Muystafa
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Muystafa »

mrb arkadaşlar bana o güzel bilgilerinizden lazım örneğin eğer bi pc ye xp yi kuramıyosak önce boot atmamız gerekiyo sorum da burda boot nasıl atılıyo yardımcı olursana çok sevinicem
boot atmak demek nedemek, yani boot bilgisayarınıza takılı cd-rom, hdd, fdd gibi birimlerin öncelik sırasıdır yani pc nizin hangisini muhattap kabul edeceğini söluyorsunuz pc nize. Xp kuramıyorsan hdd sorun olabilir. Ama WinXP sp2 cd si kullanıyorsan kurulumda hdd i duzeltmeye calısır ama köklü bir sorun varsa hdd değiştir. Yani hangi hata mesajı ile karşılastıgını bilmediğim icin tamda yardımcı olamam.

Ayrıca boot xp cdsi ile normal xp cdsi arasındaki farkda şudur;
boot xp cd si pcnizde işletim sistemi olmadan xp kurulumuna girmenizi saglar. Ama normal xp cd sinde ise kuruluma sadece windows ortamında başlayabilirsiniz.
M&M
Kullanıcı avatarı
keyifli
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen keyifli »

arkadaşlar ben bi yerde görmüştüm xp yi kuramıyo ve dos ortamında bişiler yaptı manuel olarak boot oluşturdu ben bunu öğrenmek istiyom bilen varsa bizi aydınlatırsa çok seviniriz değil mi ? tşkler beyler saygılar
Kullanıcı avatarı
agrilion
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen agrilion »

arkadaşlar boot atma diye bişey varmı boot bilgisayarın bios başlangıcındaki device(sürücü)lerin ortak adıdır birçok windows sürümleri autorun içerir ve dos ortamına girmeden sistem kurmanıza olanak tanır windows xp değer sürümlerden daha gelişmiş birsürüm olduğundan bazı makinelerdeki donanımsal hatalardan etkilenir örneğin direncinizin biri akımı tam geçirirse sistem bunu algılar ve windowsu kurmanıza izin vermez anakartınız sorunsuz çalışır gibi görünür ama sistem kuramazsınız xp yi dos ortamında kuramazsınız zaten zp kendi sistem yapılandırmasını yapar kurulumdan önce bunun için boot 1 olarak biostan cd yi atarsınız ve sistemi yeiden başlatıp sistem ön yükleme için bir tuşa basın der bastığınızda sistem kurulumu başlar zaten size altta yazılan adımları atmanız ve beklemeniz kalır
dünya bir gündür oda bugündür
Kullanıcı avatarı
47kromozom
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen 47kromozom »

ya benimde bi sorum var boottan first device ye cd romu ayarlıyorum f10 a basıp baştan başlatıyorum.please system disk insert diyo yani cd yi görmüyo sizce sorun nedir?
Kullanıcı avatarı
agrilion
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen agrilion »

47kromozom kardeşim sen 1. deviceye cdyi atardan 2.deviceye hdd ata öyle f10 ka ayarları kaydedip çık birde taktığın cd autorun olmayabilir bir diğer karşılaşacağın sorunsa master sleve olayı yani jumperlar sayesinde hdd yi master cd rom u sleve olarak ata bunları hdd nin üzerindeki şemadan ayarlaya bilirsin sorunun çözülecektir
dünya bir gündür oda bugündür