Allah Ricazi Icin Yardim......

phpBB Türkçe Desteği phpbbturkey.com sitesinden alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Romulus
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Allah Ricazi Icin Yardim......

Mesaj gönderen Romulus »

Baba bilmiyorum ne oldu ne zaman oldu ama Problem oldu... Yahu ben yanlislikla serverde forum dosyasini silmimisim... Bunu anlayinca hemen reinstall ettim ama bugunku duruma gelmiyor yani backup olmuyor no page upload diyor....Simdi ben tekrardan o hani upgrade filan yapmistim ya realname sonra norobot install etmistim ya onlari tekrardan mi edicem??? Sonra bu allahin cezasi niye bugunku duruma almiyor Nisanin 20 ise aliyor ama genede tam almiyor admin panelde upload smileysi filan gormedim??? Ne yapiyim eger tekrardan yapicaksam valla billahi 2.0.8 e upgrade yapmiyorum boyle devam ederiz artik...Sinir krizi geciyorummmmm offfffffffffffffffffffffffffffffffff.... Hadi gorusuruz. Bu arada yardim icin Sagol..
[b][glow=red][color=yellow]Ah Keskem Keskem of keskem keskem [/color][/glow][/b]
Kullanıcı avatarı
maxJackal
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen maxJackal »

forumdaki MODları yeniden yüklemelisin, yoksa nasıl kullanabilirsin ki!?
forumun tam görünmemesinin nedeni veritabanında gerekli girdiler olduğu halde MODların yüklü olmayışıdır..
bu MODları tekrar yüklemelisin ama veritabanın olduğu için veritabanı bölümlerini yüklemene gerek yok..
bence 2.0.8 üzerine eski MODları kurman en iyi çözüm olur..
[color=darkred][b][size=125]maxJackal[/size][/b][/color] | [color=green]Bilgi Paylaştıkça Artan Hazinedir...[/color]
[b][url=http://www.TurkBilgi.web.tr]www.TurkBilgi.web.tr[/url][/b] : Türkçe phpBB Paylaşım Platformu
Kullanıcı avatarı
Romulus
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Romulus »

Kim ugrascak gene okadar kodla? Peki 2.0.6da tutsak problem ne olur??

Aslinda modlari yaparimda Sql zor oluyor....
[b][glow=red][color=yellow]Ah Keskem Keskem of keskem keskem [/color][/glow][/b]
Kullanıcı avatarı
maxJackal
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

eğer yeni sürüm güvenlik açıkları nedeniyle yayınlanıyorsa sürümü yükseltmende tabiki fayda var..
2.0.6 dan 2.0.8e kadar arada 4 farklı sürüm var.. (2.0.6b 2.0.6c 2.0.6d 2.0.7) yani bir hayli açık bulunmuş..

SQL komutlarına gelince..
host yönetim panelindeki phpMyAdmin ile SQL komutlarını yerine getirmen çok kolay..
eğer hostunda phpMyAdmin yoksa sana bu MODu öneririm: http://www.turkbilgi.web.tr/phpbb/dload ... file_id=37
[color=darkred][b][size=125]maxJackal[/size][/b][/color] | [color=green]Bilgi Paylaştıkça Artan Hazinedir...[/color]
[b][url=http://www.TurkBilgi.web.tr]www.TurkBilgi.web.tr[/url][/b] : Türkçe phpBB Paylaşım Platformu
Kullanıcı avatarı
Romulus
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Romulus »

Valla hostumda o komutlar var ama ben becerememistim hep error filan veriyordu... Bu arada profile control panel Modu icin olan SQL bu modtan olabilir mi??? Cunku o modun baya bi sqlle isi var gibi gozukuyor... :cry:
Kullanıcı avatarı
maxJackal
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

evet bayağı bir SQL komutu var ama hepsi de doğru..
Kullanıcı avatarı
Romulus
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Romulus »

Valla Sagol Max kardes aynen Microsoft gibi cevaplari veriyon eheueueueueueue.......Peki guzel kardesim....EasyMod bu modu install yapabiliyormu??? Birde sorum (kusura bakma rahatsiz ediyorum) hani admin mod filan diyorya sonra webmaster ile birde uye seyi eklenmis onlar bu modun icinde mi??? Baya hosuma gitti. Sen guzel kullanmissin tabii Alper kardeste guzel kullanmis ama dostlar seyini anlamamistim eheueueueu
Kullanıcı avatarı
maxJackal
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

TB PCP MODu kullanıyor ve Webmaster olayı bu MODun bir özelliği.. otomatik olarak user_id=2yi Webmaster olarak atıyor..
buradaki buddies ise daha faklı..

easyMOD tabiki PCPyi kurabiliyor ama PCP install.txt dosyasında bazı değişiklikler yapman gerekli..
Kullanıcı avatarı
Romulus
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Romulus »

Ne gibi degisikler? Gosterdigin yeri okumaya basladim simdi baya yararli.... Birde sorum 2.0.6 dan 2.0.8 e cikarip ondan sonra mi O modu kullaniyim yoksa 2.0.6 sonrada upgrade?
Kullanıcı avatarı
Romulus
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Romulus »

Valla birde sunu cozemiyorum SQlu cozerim gibime geldi ama bu ne hic fikrim yok??????
Birde dedigin installation.html de neyi degistirmem lazim EasyModu kullanmadan?
/ \
## / ! \ The next CHMODs are required to allow the editing of the mentioned files by the ACP tools
## /_____\
##
##
## CHMOD 666 to apply :
##
## profilcp/def/def_userfields.php
## profilcp/def/def_usermaps.php
##
## COPY to each of your language installed directories (ie: languages/lang_english/) and
## CHMOD 666 those files :
## COPY mod-lang_settings/lang_extend.php TO language/lang_*/lang_extend.php
Kilitli