BMW 3 serisi limited edition

Otomobil alım-satım, modifiyeler, parçalar ve otomobiller hakkında herşey.
Kullanıcı avatarı
wuyat
Quick Friend
Quick Friend

BMW 3 serisi limited edition

Mesaj gönderen wuyat »

BMW 3 Serisinin özel bir modelini çıkartıyor

Dört silindirli model, WTCC yarış araçların temelini oluşturacak.

BMW AG’nin verdiği bilgilere göre 320si modeli, 2.0 litre büyüklüğündeki 127 kW’lik/173 bg’lik dört silindirli motor tarafından tahrik edilir. Bu model, 2006 WTCC şampiyonasında yarış araçlarının temelini oluşturacaktır.

2.600 adet ile sınırlı üretim

Dört silindirlinin maksimum torku BMW’ye göre 200 Newton metredir. Bu sayede Sedan 8.1 saniyede 0-100 km hıza ulaşır. Azami hızı 225 kilometre saattir (km/s). Yakıt tüketimi ortalama, 8.9 litre Süper kalite benzin civarındadır. BMW’nin toplam 2.600 adet üretmeyi hedeflediği bu özel modelin donanımına, 18 inç jantlar, sportif yürüyen aksam, M Spor paket ve daha büyük bir fren sistemi dahildir.

Yeni 320si, Cenevre otomobil fuarında tanıtılacaktır (2 - 12 Mart 2006). BMW henüz satışa sunuş tarihi ve fiyatlarla ilgili açıklamada bulunmamıştır.
Büyük güç büyük sorumluluk getirir
Kullanıcı avatarı
bmw3er
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen bmw3er »

aslında bmw ye bağlı modifiye firması 320 yi modifiye ediyor ve BMw firması aracılığı ile satıyor........
[img]http://img250.imageshack.us/img250/8512/turkiyeforumsigsy0.jpg[/img]

[glow=red][size=150][url=http://www.turkiyeforum.com/otomobil-dunyasi-vf43.html]Otomobil forumu için tıklayın...[/url][/size][/glow]
jok3r_88

Re: BMW 3 serisi limited edition

Mesaj gönderen jok3r_88 »

wuyat yazdı:
2.600 adet ile sınırlı üretim
Kapışılacak bence.
Kullanıcı avatarı
bmw3er
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen bmw3er »

charge yazdı:teknoloji valla.ama rekor hondanin s2000 modelinde.diger ozelliklerini tam bilmiyorum ama 2.0 lt motor 240 hp uretiyor.sastim kaldim..
astra opc yi unutmayalım!!!!
[img]http://img250.imageshack.us/img250/8512/turkiyeforumsigsy0.jpg[/img]

[glow=red][size=150][url=http://www.turkiyeforum.com/otomobil-dunyasi-vf43.html]Otomobil forumu için tıklayın...[/url][/size][/glow]
Zaibatsu
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen Zaibatsu »

bmw3er yazdı:
charge yazdı:teknoloji valla.ama rekor hondanin s2000 modelinde.diger ozelliklerini tam bilmiyorum ama 2.0 lt motor 240 hp uretiyor.sastim kaldim..
astra opc yi unutmayalım!!!!
bu mesajı gördüm ve sırf cevap vermek içi forumunuza üye oldum!!

ey forum yöneticileri ey motordan anlayan vatandaşlar böyle adamları bi zahmet uyarın. kardeşim astra opc denilen arabanın motoru turbo beslemeli. honda s2000 denilen arabanın motoru atmosferik. ben şimdi sana 2000 motor bi araba gösteririm rüyalarına girer 800 beygirlik 2 litre turbo motor var şu dünyada. s2000 konusuna gelince 240 beygir ile 2 litre atmosferik seri üretimn araçlar içerisinde günümüz rekoruna sahiptir gerçekten. modifiyeli veya yarış versiyonu 2 litre atmosferik motorlar içerisinde bi çok örnek var 300 beygirin üzerinde.
astra opc yeo kadar aşıksın ki belli oluyo rahatça. subaru imprezayı niye örnekl vermedin.! mitsu evo yu niye örnek vermedin.?? sığ bilginizle atıp tutmayın. vay be iyiymiş deyip geçin. veya astra opc yi tercih ederim deyip bakın kefyinize.

bilmeyen adamlar ahkam kesmesin net üzerinde. benim ömrümün yarısı rektefecide krank taşlarken geçti çocuk yaşımdan beri motor söküp topluyorum ben. tamircinin motorcunun sadece yolunu bilenlere diyorum. sadece okuyun.

mesajı yazdığım adamı tanımam etmem kastım da olamaz. internet delikanlılarına genel bir tepkidir.
Kullanıcı avatarı
re_charge
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen re_charge »

bu konuda rekor hondada.2.0 lt motordan 240 hp çıkarıyordu.5 sene önce.bu modelin adıda honda s2000.düşünün şimdiye kadar nekadar geliştirmiştir bu verim canavarı motoruu.
SU ATEŞE GALİPTİR AMA SU Bİ KABA GİRERSE ATEŞ ONU KAYNATIR.YOK EDER..
Zaibatsu
New Friend
New Friend

seri üretim araçlarda rekor kırıldı mı tam bilmiyorum ama. modifiyeli araçlarda bu bişey değil.
Kullanıcı avatarı
re_charge
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen re_charge »

diyorum sana honda s2000 araştır göreceksinn.hangi fuardi hatırlamıyorum ama sergilendi birindee.
SU ATEŞE GALİPTİR AMA SU Bİ KABA GİRERSE ATEŞ ONU KAYNATIR.YOK EDER..
Zaibatsu
New Friend
New Friend

yüksek beygir gücüne rağmen torku doğal olarak biraz düşük kalıyo. sonuçta epey bi sorlama motor. ama yine de güzel yanlıyo test edildi onaylandı :twisted:
Kullanıcı avatarı
wuyat
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen wuyat »

Bunlara gerek yok beyler
Büyük güç büyük sorumluluk getirir