Kayserili'lerden 'Hacı' dizisine tepki

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Kayserili'lerden 'Hacı' dizisine tepki

Mesaj gönderen taNGo »

ResimKayserililer bir televizyon kanalında ‘Hacı’ adlı diziye tepki göstererek, kenti gerici ve yobaz gösterdikleri için RTÜK’e başvurdu. Çöl olarak nitelendirilen kentte üçü belediye konservatuvarı biri üniversite olmak üzere keman eğitimi veren 8 kuruluş olduğu hatırlatıldı.

Kayserili vatandaşlardan Mustafa Ayan, Hacı dizisinin Kayserilileri aşağıladığını, gerici ve yobaz gibi gösterdiğini, keman eğitimi yapılmayan ‘Çöl’ olarak nitelendirildiğini iddia etti. Ayan, “Kent halkının para almadan, iç ve dış turizme, kültüre ve sanata destek amacıyla katkıda bulunduğu Hacı dizisi, Kayseri’yi karalama ve kötü gösteriyor. Program yapımcılarının buna hakkı yok. Kayseri Türkiye’nin en modern ve gelişime açık illerinden biridir. Dizide Kayseri’nin çöl olduğu iddia edilerek keman eğitimi verilmediği dile getirilmiştir. Kayseri’de Büyükşehir, Melikgazi ve Talas belediye konservatuarlarında, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünde ve kent merkezindeki 4 ayrı müzikevinde yıllar boyu keman dersleri verilmektedir. O nedenle RTÜK’e başvurduk” dedi.

Dizinin çekildiği Beştepelerdeki Kayseri konağını, dizi yapımcılarına ücretsiz tahsis eden ve çeşitli katkılarda bulunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin de, dizinin Kayseri’yi küçük düşüren sahnelerine tepki göstererek, programcıları uyardığı ifade edildi.

Hürriyet
Dreams
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

İç Anadolu bölgeimizn en gelişmiş kentlerinde olan Kayseri'nin bu şekilde küçük düşürülmesi nedeniyle ben de dizi yapımcılarını kınıyorum.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Ben küçük düşürmeyi kınamanın yanı sıra, iç anadolu bölgesinde Kayseri ve özellikle başkent Ankara'da dizi çektikleri için kutluyorum.İnsanlar bıktı artık İstanbul'u gösteren diziler izlemekten.

Çok iyi bir iş çıkartmışlar gerçekten, umarım böyle devam ederler.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

gereksiz bir tepki. insanlar nasıl görmek istiyorlarsa öyle yorumluyorlar. dizinin belirli bir senaryosu ve buna göre bir konsepti var, bunun dahilinde de konu işleniyor. sonuçta bu bir dizi, kayseri'nin tanıtımını yapan bir belgesel değil. ilk iki bölümünü izledim ve kayseri'yi küçümsemedim, öyle bir anlatım da görmedim. bu ezilmişlik psikolojisini artık aşalım.
MKS_82
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen MKS_82 »

diziyi hiç izlemedim ama bukadar tepki verecek ne varki? haklı olup olmadıklarını bilemem ama karadernizle ilgilide onc diziden birtanesi olsun karadenizi anlatmıyor. helede uybaşum agelenler diye bir dsizi vardı giresunun bir köyünde çekilen. yahu bari konuşmalarını yöre halkına benzetin. uzaktan yakından alaksı yoktu ve resmen aşağılıyordu. kimsede çıkıpta bunu olay haline getirmedi zaten dizide saöma olduğundan uzun sürmedi. bence bukadra aşırı tepki vermek manasız.
Kullanıcı avatarı
gezgin_38
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen gezgin_38 »

Kayserimizi bir çöl olarak tanımlamalarını kınıyorum
Dizi de olsa senaryoda olsa haksızlık edilmemeliydi..
KaySeriLi_GeZgiN
Kullanıcı avatarı
lxlxlxlxl
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen lxlxlxlxl »

daha Kayseri'nin iç anadoluda olduğunu bilmeyen,doğunun bir kenti zanneden şahısların ülkesinde yaşıyoruz. kayseriyi bilmeyen bu 'çöl' ve 'gerici' ithamlarına inanabilir. bu konularda hassas olunması güzel olabilirdi. ama film çok güzel. ağa,hanımağa,zengin paşa ailelerinin filmlerinden bıkmıştık.güzel oldu.