En çok söylenen şarkı.

UYARI: Hiç bir sanatçıya veya kişiye ait MP.3 ve benzeri müzik dosyaları ya da linkleri yayınlamak ve paylaşmak yasaktır.
Sevdiğiniz şarkılar, yeni çıkan albüm tanıtımları, sevdiğiniz yerli ve yabancı sanatçılar hakkında yorumlar.
jok3r_88

En çok söylenen şarkı.

Mesaj gönderen jok3r_88 »

Dünyanın en çok söylenen şarkısı hangisidir?
Bu şarkı"Happy birthday to you" dur. Şarkının asıl kaynağı Amerika'lı iki kız kardeşe aittir. Orijinal adı " Good Morning to All" yani " hepinize günaydın"dır. Daha sonra güftesi değiştirilerek bütün dünyaya yayılmıştır. Fakat telif hakkı kardeşlere aittir, onlardan sonra da Warner/chappel müzik şirketine geçmiştir. Müzik ticari amaçlı kullanıldığı zaman şirkete ödeme yapma zorunluluğu vardır.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Melodi olarak bakılırsa şarkıyla kıyaslamak belki yanlış ama ben "Ezan" derim :) Hristiyanlar en çok satan kitap İncil diye övünürken Müslümanlar içinde alternatif bu olabilir belki :)
Kullanıcı avatarı
commando
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu
R.Ö.Y. 1. Etap Şampiyonu

Mesaj gönderen commando »

dj4 kardeşim aslında değişik makamları ile beraber Fatiha suresi bu kategoriye girebilirse kesintisiz dünya üzerinde okunabilecek her kelamdan daha çok okunur.. 365 gün 24 saat kesintisiz hemde... ezan vakit girdiğinde bir defa okunuyor ama her müslüman sünnet ve vaciple beraber her rekatta fatiha okuyor.. yani kişi başına 40 defa... Selametle..
[b] Biri Ecdadima Küfrettimi boğarim.
Boğamasamda yanımdan kovarım..
Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum..
Kesilir ama çekmeye gelmez boynum..
Mehmed Akif Ersoy [/b]
Kullanıcı avatarı
sebzecik
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen sebzecik »

katılıyorum sana commando. harikasın
LAFIMIN DOSTUSUNUZ, ÇİLEMİN YABANCISI
YOKMUDUR SİZİN KÖYDE, ÇEKEN FİKİR SANCISI
Kullanıcı avatarı
gargoyle
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen gargoyle »

Arkadaşlar bana sorarsanız en çok söylenen şarkı ninnilerdir her dinden ve dilden insan ve her anne bunu çocuğuna söylemiştir ben genelleme yapıyorum kusura bakmayın ama annemin ninnilerini çok özledim yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :cry:
Kaybetmeyi Bilmeyen Asla Kazanamaz....

''POWERED BY GARGOYLE''
jok3r_88

Mesaj gönderen jok3r_88 »

Herkes farklı bi ninni söyler.Biz dünya çapında tek bir şarkıdan bahsediyoruz.Bu arada commando abinin teşhisini de takdir ettim. :alkis:
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

commando yazdı:dj4 kardeşim aslında değişik makamları ile beraber Fatiha suresi bu kategoriye girebilirse kesintisiz dünya üzerinde okunabilecek her kelamdan daha çok okunur.. 365 gün 24 saat kesintisiz hemde... ezan vakit girdiğinde bir defa okunuyor ama her müslüman sünnet ve vaciple beraber her rekatta fatiha okuyor.. yani kişi başına 40 defa... Selametle..
Haklısın hocam, eyvallah ...