MSN 8 NASIL ALINIR yeni yontem

Windows Live Messenger / MSN messenger programı hakkında genel bilgiler, yorumlar.
bornarcez
New Friend
New Friend

MSN 8 NASIL ALINIR yeni yontem

Mesaj gönderen bornarcez »

MSN MESSENGER LİVE 8 BETA
Microsoft'un halen Beta olan çalışmalarından birise MSN Messenger 8. Microsoft, MSN 8'in ekran görüntülerini ve bazı özelliklerini sitesinde yayınladı.

Programın Yeni Özellikleri Şunlardır....
• Kişilere dosyalarınızı paylaştırabilme mesala my shared folder diye bir klasör oluşturup istediğinize erişim verebiliyor ve istediğiniz zaman bunu durdurabiliyorsunuz.
• Kişileri en son çevrimiçi olma durumlarına göre listeleyebilme olanağı.
• Listedeki her kişinin profilin yaratabilme. Yani adres, telefon,ad soyad v.b. birçok bilgisini ekleyebilme.
• Yane sadece telefon numarasıyla kişi ekleyip sms atabiliyorsunuz hatta eğer call live davetiyesi almışsanız dünyanın her tarafını arayabiliyormusuz...
• Kişi listenizdekilerin rumuzlarını değiştirebilme olanağı.
• Çok iyi bir arayüz, renk temalarıyla anında oynayabilme.
• Listenizdeki sadece webcam kullanıcılarını listeleyebilme.
• Listenizdeki kişileri, rumuzları veya eposta adresleri yada ad-soyad olarak görüntüleyebilme
• Kişilere offline olsalar dahi mesaj gönderebilme
• Listenizdeki kişilere offline görünüp mesaj atabilme....

Programın Sistem Gereksinimleri....
• En az Pentium 233 MHz işlemci (500 MHz öneriliyor)
• Microsoft Windows XP işletim sistemi
• 128 MB RAM (256 MB öneriliyor)
• Kurulum için 50 MB boş disk alanı
• Microsoft Internet Explorer 6 SP1 veya daha yükseğinin kurulu olması gerekiyor, fakat varsayılan internet browser'ı olması gerekmiyor.
• En az 800 x 600 ekran çözünürlüğü

ÖNEMLİ:MSN MESSENGER LİVE 8'i Kullana Bilmeniz İçin Bir Davetiyeniz Olması Gerekiyor...Aksi Takdirde MSN MESSENGER LİVE 8'den Online Olma İmkanınız Yoktur Hata Verir Ve Asla Online Olamassınız....MSN MESsENGER LİVE 8 Davetiyesi Alabilmeniz İçin Aşşağıdakileri Yapmanız Lazımdır....

Öncelikle Mailimize giriyor ve Options/Personal/MY PRofilden Ayarlarınıza girip ülkemizi;
UnitedKingdom,Australia,Brazil,Canada,China,France,Germany,Japan,Korea,Netherlands,Spain United States Bunlardan Birisi Yapmanız Gerekmektedir...Eğer Yapmassanız Aktive Maili Gelmeyecektir...

Benim Önerim Size Ülkenizi; UNİTED STATES| Şehrinizi;FLORİDA| Posta kodunuda;33332| Yapmanızdır...Böylece Arkadaşlarınızla Konuşurken Size Gelen Özel Smileyleride Direk Ekle Yapabilirsiniz...

Bu Ayarları Yaptıktan Sonra; http://www5.imagine-msn.com/minisites/m ... cale=en-us bu adresten

Ve Mail Ayarlarınızda Hangi Ülkeyi Seçtiyseniz Gelen Sayfada Da Aynısını Seçip E-mail Adresinizi Yazın VE SUBMIT diyip bir kacgun bekleyerek adresinize davet gelecektir

ama en bastaki ayarlari yaptiktan sonra mail iniz açikken http://login.passport.net/uilogin.srf?lc=1055&id=67118 bu adrese gidip sol taraftaki yerden oturum acip msn 8 de login olmaya calisin artik sizde beklemeden davetli oldunuzz bunu yeni aldigim hotmail adresinde denedim ve oldu artik calisirsa tesekkurleri beklerimm..
ayrica direkt olarak msn 8 turkçe programin linkide bur cekebilirsiniz.
http://g.msn.com/1csbeta/Mess80_TR

TEKRAR DENEDİMM DAVET BEKLEMEYE SONNNN
ama en bastaki ayarlari yaptiktan sonra mail iniz açikken http://login.passport.net/uilogin.srf?lc=1055&id=67118 bu adrese gidip sol taraftaki yerden oturum acip SONRA ise Windows Live Messenger beta tıklanacak sonra açılırr yapamayanlar bana mesaj atsın birlikte 2 dakikaya cozummm kesinn garantilliii tekrar denedim az once baskasınaaa
jok3r_88

Mesaj gönderen jok3r_88 »

Bu davet beklememe olayını yapmak için hangi işlemleri yapmak gerekiyo???Şu kişisel ayarları yaptım öneriler doğrultusunda.
Kullanıcı avatarı
zikromen
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen zikromen »

Bu kadar zor değil beya.
Davet mavet de yok. direk açılıyo.
bak adam kısaca ve basitçe anlatmış burada
Kalite Ayrıntıda [color=white]gizlidir[/color].
Kullanıcı avatarı
Gürz
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Gürz »

Uyarı : arkadaşlar bu msn 8 sakıncalı diyor bilgisayar uzmanları... microsoft haricinde ki herhangi bir web adresinden indirilmemesi gerektiği söylenmekte çükü "back door " arka kapı oluşturyormuş...
jok3r_88

Mesaj gönderen jok3r_88 »

Microsofttan da indirmemek lazım bence.Çünkü karşındaki kişide MSN 8 Beta olmayınca bazı problemler oluyo.