Üniversiteliler askerlik yapmak istiyor !

Eğitim hayatımıza dair her şey. Anılar, düşünceler..
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Üniversiteliler askerlik yapmak istiyor !

Mesaj gönderen Eternity »

Üniversitelilere askerlik anketi: Türküz, askerlik yapmak görevimiz !

Üniversite öğrencileri arasında yapılan bir anketten, "Askerlik her Türk vatandaşının vatan borcudur" tercihi çıktı.

Üniversite gençliği üzerinde internet üzerinden yapılan bir anket ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Ankette yöneltilen "Zorunlu askerlik uygulamasının kaldırılması yolundaki görüşler hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusu üniversitelilerin askerlik konusundaki düşünceleriyle ilgili ipuçları verdi.

Bu soruya ankete katılan öğrencilerin yarısından çoğu, "Zorunlu askerliğin kaldırılmasını desteklemiyorum" yanıtını verdi. 379 kişiyle ankete katılanların yüzde 54’ünü bulan zorunlu askerlik yanlısı öğrenciler ayrıca, zorunlu askerlik için "Askerlik her Türk gencinin vatan borcudur" şeklinde görüş ifade ettiler.

YÜZDE 23 ZORUNLU ASKERLİK KALKSIN DEDİ

2000 yılında Boğaziçi Üniversiteli 3 gencin kurduğu 3 defa eğitim dalında Altın Örümcek ödülü alan ve üye sayısı 270 bine ulaşan sitede yapılan ankette yöneltilen diğer sorular ve yanıtların yüzdeleri şöyle:

-Artık, profesyonel ve daha küçük bir orduya sahip olmamız lazım, destekliyorum: (162 kişi-yüzde 23)

-Profesyonel bir ordu için süresi kısaltılmış bir askerlik de uygulanmalıdır:(142 kişi-yüzde 20)

-Benim için fark etmez:(9 kişi-yüzde 1)

-Bilgim de yoktu, bir düşüncem de yok:(6 kişi- yüzde 1)

Haber 3
En son Eternity tarafından 23-03-2006 00:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Yapılsın tabi, vicdani redçilere kapak olsun.
Dreams
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

benim dikkatimi çeken,

bilgim de yoktu, bir düşüncem de yok:(6 kişi) gibi bir rakamın çıkması ki bu rakam daha da fazla olur. üniversiteye giden ve 20'li yaşlarda olan üniversiteli bir genç, askerlik hakkında nasıl bilgi ve ilgiye sahip olmaz hayret ettim. kızların iç çamaşır çeşitlerini sorsalar hepsini bilirler.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

onlar ya okula gezmeye gelenler ya da "fırlama" diye tabir ettiğimiz kesimlerdendir :)
Dreams
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

askerde görürler nasıl fırlatılıyorlar ::

şaka bir yana, profesyonel ordunun kurulmasından yanayım ama bu çok ileride olabilecek bir şey, şu şartlarda imkansız :)
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Ülkemizde eğitim zaten çok güzel ya, o nedendenle o fırlamaların askere gitmeleri demek eğitim için son şansları demek kanımca, bence askerlikte olmasa halimiz duman zaten :) Eternity o ordunun kurulabileceği en yakın zaman ilk yazdığım cümlede gizli abi ;)
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Bu ülkede yaşayan, faydalanan herkes aynı zamanda bu ülkeyi korumakla da yükümlüdür. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte! Bütün erkekler de (sağlık sorunu olmayanlar) askerliğini yapmak zorundadır.
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.