dvd formatında kayıt yapamıyorum

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
atekmen
Slow Friend
Slow Friend

dvd formatında kayıt yapamıyorum

Mesaj gönderen atekmen »

video kamerama kayıtetmiş olduğum görüntüleri bilgisayarımda gayet güzel izleyebiliyorum ancak bunları dvd veya mpeg formatlarında bilgisayarıma kayıtetmek istediğimde görüntü ve ses kesik kesik yani bozuk kayıt ediyor. Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
bilgisayarımın özellikleri: P4 26 ghz, 1024 ddr ram, geforce 5200 128 ekran kartı, le conte radyolu tv kartı.
video kameramı tv kartının video girişinden bağlıyorum
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Benim bildiğim bu işi yapabilmek için capture kart kullanılması gerekiyor zamanında video kamera görüntülerini vcd/dvd yapan arkadaşlar vardı ve pinnacle , dazzle gibi oldukça profesyonel kartlar kullanıyordular sanırım bunu tv kartından yakalamak istemeden kaynaklanıyo olabilir, direk bilgisayara göndermene izin veren kameralar genelde firewire girişinden bağlanıyor. Aslında işin özü kodlama dediğimiz format dönüşüm işlemi, yapılan işlem yazılımsal bir işlem olmasına rağmen capture kartları bu işlemi hızlandıran aygıtlar zaten artık yeni çıkan ekran kartları bile donanımsal olarak bilgisayarda yapılan codec dönüşüm işlemlerine yardımcı oluyor.

Ekstra olarak bu işi yaptığınız program da önemli tabi ki size tavsiyem pinnacle studio, ulead studio gibi programlar kullanmanız ...
Kullanıcı avatarı
ilyask
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen ilyask »

anladığım kadarıyla tv kartından izliyorsun sana CyberLink PowerVCR programını tavsiye ederim DVD VCD mpeg avi gibi formatlarda kaliteli kayıt yapabiliyor.. ben kullanıyorum gayet memnunum buradan deneme sürümünü indirebilirsin http://www.cyberlink.com/multi/download ... 2_ENU.html
ben tam sürüm lisanlı kullanıyorum....