WİN98 SE Yükleme sorunu

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
tessan
New Friend
New Friend

WİN98 SE Yükleme sorunu

Mesaj gönderen tessan »

İyi günler kullanmakta olduğum laptopa yeni bir hard disk aldım.30 Gb.Fdisk ile normal prosedürü uygulayarak ikiye böldüm.Birinci bölümü C: olarak atadım.Her iki bölüme de Format attım.Herşey hazır.Elimde Toshibanın orijinal ''Product Recovery CD-ROM'' CD si var.Bilgisayarı CD den başlatınca hiç bir soru sormadan bütün herşey kendiliğinden yürütülüyor ve Disk tek partition olarak yaratılıp Win98 SE yükleniyor.Bu CD ile bölümlendirdiğim Diskin C: bölümüne Win98 SE yi nasıl yükleyebilirim ? CD-ROM içeriği ana başlıklar AUTORUN.INF BOOTCAT.BIN BOOTING COMMAND DISK.1 INSTALL.EXE INSTALL.HLP INSTALL.INI INSTSP.EXE NETCFG.EXE NETCFG.HELP BIOSDRV.VXD WIN98.TAG AUTO1 (DIR) BASE (DIR) BIN (DIR) MANUAL (DIR) TEXT (DIR) TOOLS (DIR).Ayrıca Diski nasıl üçe ve dörde bölebilirim.Lütfen DOS da çalışmayı az bildiğim göz önüne alınarak, sırasıyla yapmam gerekenler hakkında açıklayıcı bilgi rica ediyorum.Teşekkürler..[/u][/b]
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Bilgisayarı windows 98 başlangıç disketiyle başlattıktan sonra cd-rom içeriğine girmeniz gerekmektedir.Daha sonra dos satırına şöyle yazıyoruz (E: sürücüsünü cd-rom olarak varsayıyorum) :

1- CD E:/
2- INSTALL

Disk bölme işlemi için ise partiton magic 8.0 isimli programı öneriyorum.Bu program windowsu kurduktan sonra diskinizi bölmeye yarıyor, yani disketle fdisk uğraşmaya gerek yok.
Dreams
Kullanıcı avatarı
software24
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen software24 »

partiton magic programı kullan derim. daha sağlıklı olur.

www.kitapgibi.net den indir..