Evlenmek icin Asik olmak sartmi>?

Aşk ve sevgi sözleri, sevgiliye haykırışlar.
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

Her türlü ihtimal olabilir evlilikte.Evlenmeden önce seversin, evlendikten sonra sevgi azalabilir.Ya da evlenmeden önce sevmezsin evlendikten sonra sevgin artabilir.En iyi karar sonuç olarak şudur:

Karşınızdakini iyi tanımaya bakın..
Dreams
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Haklisin.

Ben de evlenen yakin bir arkadasimdan su sözü duydum:

' Kötü bir sevgiliydi, mükemmel bir es oldu.. '

Yani, evlilik bir nevi kumardir. Her an hersey degisebiliyor, degisebilir de.

Dedigine istisnasiz katiliyorum, lakin hic bir insan karsisindakini tam olarak taniyamiyor. Cünkü insan olmanin geregi, degisen varliklariz. En azindan kisisel belli kaliplarini en optimum düzeyde tanimaya bakmaliyiz.
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

bence kesinLikLe $arttır öLe bi sürü sebep faLan saymicam ama $arttır...
SentineL
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen SentineL »

Bence evlenecek kadar duruma gelmisse olay, onda Aşk ve Sevgi aramamak mantiksiz olurdu herhalde..
[size=150][glow=black][color=violet][b][i]Yøµ b£ mîñ£, î cøµld b£ yøµ® £v£®ythîñg.[/glow][/color][/b][/i][/size]
Kullanıcı avatarı
Painkiller
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Painkiller »

Cevaplariniz icin tesekkur ederim........

Ya evet evlenme teklifi aldim....... ve sevmedigim hic bir sey hissetmedigim halde evet dedim... Ve hani insan hata yaparda sonradan hata yaptigini anlayip pismanlik duyar iste oyle oldu...

Ben Londradayim.. o istanbulda.... Ustelik Aileden oldugu icin ailem cok istiyo.. mantikli ol falan.. baski altinda kaldigim icinmi yoksa salakligimdan mi bilmem evet dedim iste.. ama simdi istemiyorum... yada ne istedigimi bilmiyorum.. yeni bir ise basladim.. kendi evime tasiniyorum iki ay sonra.. kimseye muhtac olmadan kendi ayaklarim ustunde durup yasamayi ogrenmem gerekiyor.. ve iste bu yuzden evliligin bana gore olmadigini anliyorum......

simdi ona nasil evlenmek istemedigimi aciklamam gerekiyor.. birazda bu konuda aydinlatsaniz? kimseye anlatamiyorum derdimi. :( .... iyiki varsiniz...........
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Kiyamazlar..

Evlilik teklifi ile beraber isin icine aile de girince, insan kendini ' hazir hissetmedigince ' otomatik olarak geri ceker. Aslinda hazir hissetse de geri cekebilir. Bunlar normal seyler. Zaten bir insan biri ile evleniyorsa, sadece o kisi ile degil, ayni zamanda ' ailesi ' ile de evleniyordur. Ki bunu gözardi etmemek gerek.

Senin ki belki söyle olmustur:

Aileden biri oldugu icin, ya da yakin biri olarak gördügünden dolayi, cekinip, hayir diyememissindir. Cünkü, bundan cok seneler evveli ben de böylesi bir durumu yasamistim. Insan, sevmese de, acikca hayir diyemiyebiliyor.

Benim tek diyebilecegim, karisiklik altinda hissediyorken kendini karar alma. Önce özerk yasamini kur, yalnizligi yasa. Yani kendine ait dünyani kur. O dünya icerisinde mücadele ederken, ' eger ki istersen ' yakinen kendisi ile temasa gecer, zaman gecirir, tanimaya bakarsin. Ki ondan sonra kararini verirsin. Cünkü, o kadar uzaktan birini tanimak zor. Taniyip da evlenme karari alabilmek zor. Ki, ben de yurtdisindan oldugumdan bu olayi cok iyi biliyorum.

Ama suanda yazdigin kadari ile, bunu istemiyorsun. Telefonda acik acik kendisine söyle bu durumu. Düsün ki yüzyüze degilsiniz, ki belki bu seni rahatlatir. He illa acik kapi birakmak istiyorsan, en azindan ' suanlik evlilik gibi birseyi istemedigini ' söyle. Acik kapi birakmak istemiyorsan da, ' kesinlikle kendisiyle evlilik istemedigini ' söyle.

Derim, sahsi kanaatim ve tecrübelerimce.

Ama en iyisini sen bileceksin. Aklinin ve yüreginin sesini birarada dinle.. En azindan dinlemeye calis. Sana dogru yolu gösterecektir.
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Evlenmek için aşık olmak şart ama sadece aşk da yetmez. Önemli olan uyum; saygı ve sevgiyle pekişmesi. Evlilik büyük bir karar. Her şeyi her yönüyle mantıklı bir şekilde düşünmek zorundasınız. Anlayış çok önemli.

Küçük bir problemde, sizin dışındanızda ki herkes size ait olan problemi çözmeye çalışır. Bu da evliliği sekteye uğratır. Eğer bir sorun varsa bu sorun sadece iki kişi arasında çözülecek. Bir başkası bu iki kişinin dünyasına asla girmemeli. Bu da evliliğin sosyal boyutu. Tabi bu kadarla da kalmıyor...

Aşık olmak, kabullenmektir. Göze almaktır, bütün güçlüklere göğüs gerecek gücü kendinde bulabilmektir. Destek olmaktır, destek görmektir. Birlikte yürümeye karar vermektir. Eğer hayat boyu birlikteliğe söz verirlerse o zaman bunun adı evlilik olur.

Bu kararı vermek hiç kolay değil. İki kişilik bir dünya oluşturursunuz, çevredikiler de sadece uydu konumundadır. Uydular destek verir, köstek olmalarına da siz izin vermeyeceksiniz.

Her şeyinizle hazır olmalısınız. Muhattabınız sadece 1 kişi olmalı, o da aşık "olduğunuz insan". Kararlar çift taraflı verilmeli, sadece bir kişinin istemesi ile tabi ki olmaz. Evlilik kararları her zaman erken verilmiş kararlardır. Bundan belki 10 sene sonra da bu kararı verseniz yine de erkendir. Kimsenin evliliğe hazırım, hadi bakalım evleniyoruz dediğini duymadım. Birçok taş yerine oturmuş olmalı ama evlendikten sonra da o taşların yenileri yerine yavaş yavaş oturacaktır.

Şunu düşünün; daha önce böyle bir şeyi hiç yaşamadınız, ilk kez ve sadece 1 kez evleneceksiniz. Aşık olduğunuz insanla aynı ortamı paylaşmak, güçlükleri birlikte aşmak durumundasınız. Hoşunuza gitmeyen ya da kabullenemediğiniz davranışları açık seçik konuşabiliyorsanız, saygı çerçevesinde birbirinize olan bağlılığınız en samimi şekilde dile getirebiliyorsanız sorun yoktur. İşte bu da bana göre evliliğin uyum boyutu.

Evlemek için aşık olmak şart. Belki diyeceksiniz ki zaten aşık olan kişi yukarıda bahsedilen tüm kriterleri benimsemiş ve aşık olduğu insanda da bunları bulmuştur. Fakat aynı çatı altında yaşamaya başlayınca, hayatın tekdüzeliği, yoğunluk da işin içine girince ve AİLE olunca bunun değişmeyeceğini kim garanti edebilir ? İşte bu değişime de ayak uydurabilirseniz ve bütün şartları kendinize göre uyarlayabilirseniz tek bir sorun bile kalmaz.

Evlilik aynı çatı altında yaşamak değil, iki kişilik bir dünya kurup sımsıkı sarılmak ve bu hayatı yenmek için mücadele etmektir. Bu mücadeleyi de sadece aşık olduğunuz insan için verirsiniz. Sorumluluğun farkında olmaktır evlilik.

Bunca senedir ailenizle yaşadınız. Belki anneniz ya da babanız gelip size "seni seviyorum" oğlum ya da kızım demedi. Ama siz sevildiğinizi bilirsiniz. Bunu hissedersiniz. Kimsenin sizi incitmesine, kırmasına izin vermezler. En küçük bir sorununuz da bile yanınızda olurlar. İşte aşık olduğunuz insana karşı tutumunuz dilde ki sözlerden değil de yürekten gelen darvanışlardan ibaret olduğu zaman geçerlilik kazanacaktır. Bunlar tamamen benim düşüncelerim.

Sonuç olarak; evlenmek için aşık olmak şart. Bütün kriterler de yerine oturursa ve psikolojik olarak hazırsanız hiçbir sorun yoktur. "Bilmiyorum" kelimesi kadar tehlikeli bir yargı yoktur. Ya evet'dir ya da hayır. "Evet karar verdim" değil, "karar verdik" olmalı. İşte bu kadar.
[dropshadow=#ffffff][i][color=#ff00ec][b]Bugün Yüreğimde KOCAMAN bir gül kokusu var...[/b][/color][/i][/dropshadow]
Kullanıcı avatarı
anilelibol
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen anilelibol »

bence şu konular için ayrı ayrı forumlar lasım
evlilik? aşk-sevgi? arkadaşlık-dostluk? aldatmak? sadakat? korumak?
[img]http://www.quigif.com/bouche8.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Ben sizin kadar uzun yazmayacam sadece erkek arkadaşlara ufak bir tavsiyem olacak ... Tabi bayan arkadaşlar da bundan pay çıkarabilir kendilerine ...

Eğer bir bayanla uzun süre beraber olmak istiyorsanız ona aşık olmamanız lazım ... eğer sadece o size aşık olursa süreç onun da aşık olmaması durumudan daha da uzun ömürlü olabilir ...
Ninni

Mesaj gönderen Ninni »

Evlenmek için aşık olmak şart ama sadece aşk da yetmez. Önemli olan uyum; saygı ve sevgiyle pekişmesi.
sonuna kadar katılıyorum..