Türkçe Rap

UYARI: Hiç bir sanatçıya veya kişiye ait MP.3 ve benzeri müzik dosyaları ya da linkleri yayınlamak ve paylaşmak yasaktır.
Sevdiğiniz şarkılar, yeni çıkan albüm tanıtımları, sevdiğiniz yerli ve yabancı sanatçılar hakkında yorumlar.
Kullanıcı avatarı
Jedi
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Jedi »

Rap sevmem pek.Cartel ilk çıktığı zamanlarda dinlerdim biraz kasetini bile aldım itiraf edeyim.Ama eminem gibi insanları gördükten sonra ve birazda ingilizce öğrenip şarkılarda ailemizle ilgili küfürleri anladıktan sonra tiksinti geldi bu müzikten.Dinlemem,dinleyenide hoş karşılamam açıkcası.
[b]I'm the haunter of the embracing dark.
I'm the bringer of fear.
I'm the scorner of peace and tranquility.
I ride the stormcloud and the night!
I seek to be Sith, in all its manifestations. [/b]
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

Ben de dinlemem rap gerçekten hoş diil. Zaten müzik kategorisine bile girmez bu rap. Müzik ensturmanı yok ki war da hissedilmiyo nasıl zevk alıyolar anlamıyorum
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Zevk alan alıyor abi :lol: rap güzel filanda ben tek Ceza dinlerim rap konusunda. Onun dışında zaten benim müziğim rock ;)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

bi müziği sevmek için önce onu anlamak gerek. anlamak içinde anlamaya çalı$mak.. doru düzgün dinlemeden amaaan böle müzik mi olur die kestirip atmanın yanlı$ olduunu dü$ünüorum.. müzik kategorisine bile girmez ne demek ya o kadar sözü yazmak, uyaklara dikkat ederek yazmak kolay bi$ey mi? pop yada rock $arkısı diil ki bu 2 3 cümlelik sözü olsun..
rap müzik diilde "$ak$uka $ak$uka" mı müzik?? bunu yapmak mı zor olan?? neden rap geli$mio türkiyede neden müzik kanallarında çalınmıo? kalitesiz müzik mi? hayır. sansasyonlarla diilde sadece müzikleriyle gündemde kalmak istedikleri için popüler diiller. ama bizim ülkemizde müzikten çok özel hayata önem verildiği için geli$en kültür pop. pop bile diil ya insanlar müzik diil $aklabanlık yapiolar resmen...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Söylediklerinde haklısın. Ama dediğin gibi bir müziği sevmek için onu anlamak gerekir ve her insanda her müzik türünü anlayamıyor maalasef. Herkezin farklı düşüncesi, farklı müzik zevki var. Kimine rap paçavra gelirken kimine çok anlamlı, gerçekci gelebilir. Aynı şekilde rock dinleyene - anlayana -, rock çok anlamlı, gerçekci gelir.

Tabii şakşuka'dan da anlam çıkarabilmek de büyük bir marifet olmalı. :lol:
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
IWAS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen IWAS »

TAbi şakşukaran anlam çıkarmak yetenek ister. En azından rap müzik yapan çok türk war. Metal yapan kaç tane türk grup war ki. Bi Pentagram işte.belki daha wardır ama benim haberim yok. Ama olsaydı haberim olurdu herealde. Kurban fLn war ama onlarda rock
Eşit olmasın diyorsanız, kadınla erkek...
Kara çarşafa girsin diyorsanız,
Yobazın gazabından ürkerek...
Diyorsanız ki, okumasın
Kadınımız, kızımız;
Budur bizim alın yazımız...
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

yapan var bayada doru düzgün yapan fazla yok destek verilse çok daha iyilerinde çıkacağını dü$ünüorum.. türkiye'de pop ve arabeskten zaman kalırsa rap ve metalde geli$icek in$allah..
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

inşallah.. Neyse bari rock'ın durumu daha iyi :)
enjoy the silence..
sTePHaN_pAtRicK

Mesaj gönderen sTePHaN_pAtRicK »

Sıkı bi rockçıyım ama,türkçe rap'te nefret ve barikati severim...
Kullanıcı avatarı
Shadoww_mann
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Shadoww_mann »

rap i severim ama turk rapini değil bizimkiler iyi yapamıyorlar. diye düşünüyorum çoğunuz saçamalamaaaaaaaaaaaa diyeceksiniz banane deyin:=))