Sevgi mi, Gurbetci' nin Hasreti mi?

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Cok haklisin, cünkü geriye bakiyorsun.. Akip giden ve istedigince yasanamamis yillarina bakiyorsun.. Bir genclik hikayesi kalmis arkanda.. Hatta bazen dönüp bakmak istemiyorsun..

Hatta bazen yitirdiklerine aciyorsun.. Yasam sana bunlari ögretiyor..

Benim mi? Hmm, bakayim, 9 Temmuz 99'da geldim buralara.. Valla, bir ila üc sene arasi sanirim daha buradayim; ama büyük olasilik üce cikabilir... :( :cry: Karisik da durum, melezlik bazen kabusluk; yarisi orda yarisi burda da ( imdii egitim harici konu ) :wink:
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Güldürme beni :) Sansa bak derim...!! Ya senin kac senin var ? Ki tahmini, cünkü buralarda su ikimizin konumunda, pek bazi seyler belli olamiyabiliyor be güzelim..
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Anladim snei güzelim. Bak benim burasiyla beraber ikinci ünv. yasamim. Memleketi de biliyorum, nasil okunuyor. Gayet iyi, her kim nederse desin. Aldigim diploma, onun belgesidir. Herkes anliyor ne kadar iyi okudugumuzu.

Sana bir tavsiye; lütfen unutma;

Burda bu sene mutlaka basla, sonra Türkiye'deki ünv.lerin birine extern gecis yapmaya calis. Ama mutlaka ilk senenin sonunda; bazilarinda kistas böyle cünkü.Ben ve buradaki diger birkac Türk arkadasimin yaptigi hatayi sen yapma sakin lütfen...

Olmadi YÖK yeni birsey getirmis ama arastiramadim. Eger tüm egitimini yurtdisinda yapmis isen ve ailenin de orda oldugunu kanitlayabilirsen ( mi ne ;) ) , farkli bir sinava alinabiliyor ve Türkiye'deki bir ünv.ye yerlestirilebiliyorsun.
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Allahhh ya:)
Arastir güzelim, birakma derim.
Hayir okuyup bitirmis olmane gerek yok, inan. Sadece sinava girmek icin var. O kadar yanim ki, sanirim kayitlarda birkac hafta evveli mi ne sondu; arastirmalisin.
Orada da mutlaka sinava gir, sansini dene derim. Ama dediklerimi de unutma sakin be sakin.. Lütfen..
Türkiye de ünv.yi okuyup bitirince, burada okumaya devam edebiliyorsun, tipki benim gibi. Onun harici birsey yok.
Rica ediyorum, umarim hersey gönlünce olur cherry :)
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Ayni ben de, ben mecburum burda olmaya, suanlik.. Benim de sütten agzim yandi da; biri kolunu ah uzatsa da; yaniklarimi sarsa.....

Öyle haklisin; hepimiz icin hayirlisini versin. Fikrin degisebilir ama, öz fikirlerin degil, emin ol..

Bu arada; konu nerdennnnn nereye; evlilik derkene, egitime döndük; cark iste :wink:
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Karakter meselesi ...

Mesaj gönderen c|ost »

kilahmet yazdı:Suçu biraz biz erkeklerde aramak lazım galiba; Pakize Suda köşesinde şunları yazmış erkekler hakkında ;

-Erkek aşık olsa bile karşısına çıkan ilk kadınla yatabilme potansiyeline sahiptir.

-Erkekler her kadınla yatmak ister ama evlencekleri kadının ilk onunla yatmasını isterler.
Pakize Suda'nın yazılarını takip ettiğim kadarıyla "olması gerekenleri" savunuyor. Bu sözlerinde belirttiği de yapmacık bağlantılar ve medya gücü. Genel savunulan görüşü desteklenmekten başka bir şey değil. "Erkek" kelimesi çok genel kullanılmış, kısıtlama yapılmamış. "Bazı" gibi bir ibrae olsaydı anlardım ama maalesef bu insanların karakterleriyle ilgilidir ve genelleme yapmak kesinlikle yanlış. Neden sadece erkekler ! Ya da neden sadece kadınlar ! Ayrımcılığı ilke edinmiş bu tür girişimleri şiddetle kınıyorum. Genellemeye karşıyım; dediğim gibi, bu sadece karakter meselesi ve karakteri kaldıran insanlar için geçerli ! Özgürlük mü ? evet ! Ama asla tek taraflı değil !
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Evet ben de genelle yapilmasini tasvip etmiyorum. Ister istemez rahatsiz oluyorum ve ister istemez acabalara takiliyorum,ki istisnalrin oldugunu bilsem de.
Cokkkk haklisin clost.