Sizce insanlar neden paylaşır ?

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
Romulus
Lover of TurkiyeForum
Lover of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Romulus »

Benciller basarili olur bence cunku daha paylasanlar boyle bencillikle daha once fazla karsilasmadigi icin ne yapicaklarini bilemezler. Yani bencil insanlar paylasan insanlara bir supriz yapip bi poh paylasmaz. Onlar istediklerini alir daha guclenir paylasan elemanlarda agizlari acik arkalarindan bakarlar.
[b][glow=red][color=yellow]Ah Keskem Keskem of keskem keskem [/color][/glow][/b]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

olaya hem maddi açıdan bakıyorsunuz ben manevi olaylara ağırlık veriyorum, kötülerlede paylaşın, bencillerlede belki hayatlarını değiştirirsiniz belkide öyle bir tekme atmış olursuzun ki onlara bir daha bellerini doğrultamazlar ...
TheTurK
Quick Friend
Quick Friend
Konum: Trippin' into a world that never seems too far away.
İletişim:

Mesaj gönderen TheTurK »

Kötülerin kazanmadığını kim sölemiş : ))) Genelde tekmeyi yiyenler ve Verdikleri ilgiye paylaştıkları onca seye rağmen )o a takılanlar iyiler olur bu % olarak bir gerçektir .. İktidar güç kurallar genellikle bencillerin elinde olur ...

: ))))
Your blood is mine ...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Kötüler kazanır ama hep son gülende iyiler olur (bkn. eski türk filmleri)
Ama nedense kötüler hep daha uzun yaşar...
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

yok son gülen iyi olmaz, evet gerçekten kötüler kazanır iktidar güç onlardadır zaten bu dünyanın çekilmez bir yer olması gerekir ki insanlar buraya bağlı kalmasın, zaman zaman ölmeyide istesin, kim ister bu dünyada sonsuza kadar yaşamak ben böyle bir dünyada sonsuza kadar kalmak istemezdim bu şansım olsaydı, sizi bilmem ... aslında kötülerin de dünyası değildir bu yanlış anlamayın aslında ezilmelerine, tekmeyi yemelerine rağmen herzaman iyiler kötülerden daha mutlu olmuştur ve olacaktır merak etmeyin ...
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

İnsan ilişkileri menfaate dayanır. Bu paylaşımın en kaba tanımıdır ve özünde gerşektir. Sevginizi verdiğiniz birinden sevgi beklersiniz, sadaka verdiğiniz birinden dua beklersiniz, Tanrıya bile boşuboşuna dua etmezsiniz. Örnekler daha da çoğaltılabilir. Materyal dünyada ya da manevi bünyede kabaca işler böyle yürür. Farkında bile olmazsınız beklentilerinizin. Yaptığınız iyiliklerde bilşe en azından Allah'ın rızasını umar ya da kendinizi iyi hissetmeyi sağlarsınız. Bu ideolojik açıdan bireysel anarşizmle örtüşür. Kabul görür veya görmez ama ben bunu söylediğim ya da yazdığım her yerde tepki aldım. Tepki almak amacında değilim. Kafaları karıştırmak benim işim değil ancak özünde hak vereceğine inandığım bir yapı bu. "İnsan ilişkileri menfaate dayanır." Sevgiyle...
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

menfaatte zaten duygusal anlamda, maddi anlamdaki "para"nın karşılığıdır belki ne dersiniz ... paradan şikayetçi olan çoktur ama onu istemeyende yoktur ...
TheTurK
Quick Friend
Quick Friend
Konum: Trippin' into a world that never seems too far away.
İletişim:

Mesaj gönderen TheTurK »

Şahsımca Paylaşım şöledir 2 alanda sınıflandıralabilir :

Manevi ağırlıklı paylaşım
Maddi ağırlıklı payşaşım

Manevi A.P. : Genel olarak herkezin iyi kötü öğretilerine dayanarak Olandan olmaya verilen Sevgi - Aşk - Nefret - Fikir - Bilgi - Tutku vb gibi ögelerin ağırlıkta olduğu diyaloglardan ibaret olan paylaşım Bunlar minimum 2 kişi arasındaki gidişata etken olan Tavır ve düşüncelerdir Karşı taraftan beklentilerini açıklığa kavuşturmak için verilen bir bedel de denebilir Bu olmassa Sosyal alanda hiçbir şekilde verim ego tatminliği veyahut etkinlik olamaz ...

Maddi A.P. : bu da 2 sekildedir Manevi agırlıklı ve Maddi ağırlıklı... Manevi agırlıklı olan Gene ögretilere dayanarak kişilerin ögretileriin ihtiyaçduyduğu maddelerin elden çıkarılması denebilir . Maddi ağırlıklı ise Maddenin Sosyal alanda akışı İyisinin verilip değerinin artması ve metaryal ihtiyacının git gide yükseltilmesi Üretenen tüketene verdiği sonsuz madde döngüsü denebilir ...

anlatabildim mi acaba :d
Your blood is mine ...
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

Oyalandığımız kadar yaşıyoruz tek başımalığımızı.
Aslında tek başına varız.
Yalnızdık hep.
Bu yalnızlığımızı biz doldurduk olur olmaz.
En başında da yalnız ölümü göze alamadığımız için oluşuverdi en sıkı birlikteliklerimiz ve içimizdekileri paylaşmak zorunda kaldık zamanla.
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Paylaşım hissetmektir ! Gerçek veya sanal bu ikisi içinde geçerli bana göre. Düşünce paylaşımı buna en güzel örnek.