karabasan

Tüylerimizi ürpertecek yazılar, gerçekte yaşanmış korkunç olaylar, Efsaneler, Metafizik, Komplo Teorileri, Parapsikoloji.
Kullanıcı avatarı
tasmanyaaa
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

karabasan

Mesaj gönderen tasmanyaaa »

KARABASAN GERCEGi
BiR GENCiN YASADIKLARI

Uyandiginiz halde yataktan kalkamamaniz, bir guc tarafindan hareketlerinizin engellenmesi, kipirdayamamaniz yada konusamamaniz, bagirmaya calistiginiz halde sesinizin tum cabalamalariniza ragmen cikmamasi, bu sure zarfinda cesitli sesler ve halusunasyonlar gormeniz yani, halk arasinda Karabasan diye tabir edilen olay.
19 yasindaydim. O zamana kadar karabasanin ne adini ne sanini duymustum. Ilk yillar sesli ve goruntulu yogun bir sekilde yasadim. Ailecek panik icerisindeydik. Caresizlikten herkezin verdigi akli uygulamaya koyulduk.Bu arada cok komik olaylar da yasadim. Dortyol agizlarina sekerli sular doktum, yatagimin altinda kuranla uyudum o olmadi bicakla uyudum o olmadi makasla uyudum o da olmadi hocaya gittik bana muska yazdi. O olaydan sonra yogunluk azaldiysa da tam olarak kesilmedi.Cahil insanlar da degiliz ama nedense o zamanlar hic aklimiza bir psikologa danismak gelmedi . Cunku birazdan anlatacagim seyler cok mistik doga ustu olaylardi.

Her olay sonrasinda yataga oturup '' Neden Ben?'' diye aglardim. Ne yapmistim acaba.Neden boyle korkunc olaylar beni bulmustu.Bu konuyu her ne kadar arastirdiysam da bir sonuca ulasamamistim. Gorduklerim ruya miydi acaba? Kendimi cok tahlil ettim .Her defasinda gozlerim acik bulundugum mekani cok iyi gorebiliyordum. Fakat bir turlu ne hareket ediyor ne de bagirabiliyordum.Hadi hareket edip bagiramiyorum tamam ama o anda duydugum sesler ya da gordugum goruntuler beni zivanadan cikariyordu . Yasadiklarimi arkadaslarima anlattigimda pek inanan olmadi.Benim gibi karabasanlar tarafindan basilanina da rastlayamamistim. Bulundugum mekani degistirirsem belki yarari olur deyip yurtdisina ciktim olmadi evlendim yine olmadi. Dindar bir teyzemize bu konuyu anlattim. Teyze bana Kuran dan bazi ayetler okudu. O gunden sonra olaylar kesildi.Arasira yine bu olayi yasasamda eskisi gibi degil artik..

Basimdan gecenleri bir internet sitesinde 4-5 satirla ozetledim.Bu konuda yuzlerce mesaj aldim.Bir kismi cinlerle ilintili oldugunu soylerken, diger kismi beyinsel fonksiyonlarla iniltili oldugundan bahsettiler. Buyuk cogunluk ise basindan bu tarz olaylar gecen insanlardan aldigim mesajlardi. Hepsi de benden bu konuda yardim istiyordu. Hal boyle olunca kayitsiz kalamadim ve bu siteyi yapmaya karar verdim.Benim yasadiklarim korkunctu hic bir yerde cevap bulamamistim daha da kotusu bu olayin yalnizca benim basima geldigini saniyordum.Ama simdi biliyorum ki bu olayi bir cok insan yasiyor .Turkiye'de bu konuyla ilgili ne bilimsel ne de dinsel bir bulguya rastlayamadim. Tahmin edersinizki bu olay yalnizca Turk insanin basina gelmiyor. Amerika'da bu olaya SLEEP PARALAYSIS adi verilmis.

Bir grup insan bu olayin cinler tarafindan yapildigini, diger bir grupsa bu konunun beyinle ilgili olup adinin uyku felci oldugunu savundular.Ben her iki grubun da aciklamalarina yer verecegim. Bu konuda bilgisi olanlarin bilgilerini bizimle paylasmalarini da isteyecegim.Ayrica basinizdan gecen deneyimlerinizi de bana yazabilirsiniz.Yalniz bildigimiz bir sey var ki her ne ise, Dunyanin her yerinde bu olayi insanlar yasiyorlar. Eger bu olaylar surekli basiniza geliyor ise benim size tavsiyem hastahanelerin neurology klinigine gidip bir beyin filmi cektirmeniz.Hepinize karabasansiz gunler dilerim :shock:
Kullanıcı avatarı
salimcan22200
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen salimcan22200 »

walla abicim ustune alinma ama ben boyle hurafelere inanmam ama cinlerin varligini kabul ediyorum kurandada geciyo ama boyle karabasanlar muskalar falan bana ters cunku kendi icinde aciklayamadigim sorular olursa babamla tartisirim onunlada cevap bulamazsam psikologo danisirim sanada bunu tavsiye ederim bi de mistik filmler fazla izleme
Did My Time
Kullanıcı avatarı
dilara
Slow Friend
Slow Friend

oo kötüymüş abii beee

Mesaj gönderen dilara »

bana da oldu bikaç kez böle ama artık hiç olmuo...millet ianamıo ama başım ageldiinden inanıoruım...halisünasyon görmek tek başına da oluo bana...ama baıramamk war ya işte o beni öldrüoo...yazık bize....hepimize karabasansız :evil: :evil: ghünler diil bi hayat diliorum...
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

karabasan ne cindir ne de oyle sacma bi guctur, herkesin basina gelebilecek psikolojik bi olay. fiziksel ya da ruhsal yorgun oldugunda, ya da stresli uzucu seyler yasadigin zaman olur, beyninin cok fazla yorulmasindan kaynaklanir karabasan. olay sadece uyku ile uyaniklik arasinda gerceklesir, goz kapaklarini, kollarini ayaklarini hareket ettiremezsin, sesin bile cikmaz, kalkmak istersin, ellerini hareket ettirmek istersin ama beynin onayi vermez cunku hala uyku halindedir. uzerinde agirlik hissedersin, beyninin cok yorulmasindan kaynaklanir.. "karabasan gelir tecavuz eder, cindir" denir ama geri kafali insanlarin soyledigi seylerdir, hocaya mocaya da gerek yok. sadece kotu bir kabus karabasan. bende zaman zaman yasarim. gecmis olsun.
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

karabasan ba$Lığını görünce geLdim :D nedir ne i$ yapar die.. bana öle $eyhler geLmio aman korkarım bennnn zaten :(
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

:D bende basligi gorunce geldim, millet in cin saniyo uyuz oluyorum, olan en ufak korkutucu olay "aman cin o cin, ruh ruhh" deniliyo :D karabasan alti ustu kabus.. gelmesin sana boyle seyler :D ama heyecan oluyo bazen boyle kolunu oynatamiyosun mucadele ediyosun sinir oluyosun : ))
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

korkarım benn geLmesin bana :)
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
erkam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen erkam »

kim ister ki_?
İlim,ilim bilmektir;
İlim,kendin bilmektir.
Sen kendin bilmezsen,
Bu nice okumaktır?
Kullanıcı avatarı
yaho_87
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen yaho_87 »

allaha sukur bana karabasan hiç uğramadı allahda gostermez insallah temenni herkeze
ya çaresizsiniz...
yada ÇARE SİZSİNİZ!!!
Kullanıcı avatarı
yaho_87
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen yaho_87 »

hoşgeldinde direk buraya gelmeseydin korkup kaçmada
ya çaresizsiniz...
yada ÇARE SİZSİNİZ!!!