bir anlık orda olabilmek

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

bir anlık orda olabilmek

Mesaj gönderen vişne »

Zaman içinde yolcu olmak fikri çok hoşuma gider.Özellikle de tarihleri belirleyen/değiştiren hayati kararların alındığı kapalı kapıların ardındakileri bilmeyi çok isterdim. Sadece gölge bir izleyici olarak, beni görmeden tarihin nasıl şekillendiğini görmek çok heyecanlandırıcı olurdu sanırım.
Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı hazırlıklarını yaptığı o kapalı kapının ardında silah arkadaşlarıyla nasıl bir diyalog geçtiğini , Einstein 'ın fikirlerini deli damgasını yemeyi göze alarak nasıl savunduğunu kendi ağzından duymalıydı. Nazım Hikmet'in şiirlerini ondan dinlemeliydi.Hitler'in "kesin sonuç" dediği kararını komutanlarına emrettiği an gözlerine bakabilmeliydi. Daha bir çok anın bir parçası olabilmeyi dilerdim.
Ya siz?
Kullanıcı avatarı
MARTI
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen MARTI »

Hristiyanlik evveli Antik Roma Dönemi'ni yasamak isterdim. filozoflarin beraberce oturup diyolog kurduklari anlari görebilmeyi, mitolojik efsanelerinin baslangiclarina tanik olabilmeyi isterdim.

Ikinci Cihan Harbi evresi, Schlesien'i görebilmeyi isterdim.

Ümit Yasar Oguzcan' i yazarken görebilmeyi.

Mevlana' nin yaninda olabilmeyi.

Atatürk' ün dogumundan vefatina olan evreyi yasayabilmeyi.

Hatta Einstein' in okul yasaminda, yan sirasinda oturabilmeyi isterdim. Ona neden okulda öyle dediklerini görebilmeyi..

Tarihe tanik olabilmek güzel olurdu.
Kullanıcı avatarı
Alamut
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Alamut »

Ben tarihe aşık biriyim, buraya ne yazsam bir başkasına haksızlık etmiş olurum. Ne fena yaaaa :((
Hani kurşun sıksan geçmez ya geceden...
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Şahsen aklıma gelen herşeye bakmak isterim. Ömrümün tamamını öyle harcardım herhalde :)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
ibryapici
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen ibryapici »

BEN BÖLE DÜŞÜNENLERE SAYGIM SONSUZDUR AMA BEN KADERE İNANIRIM VE BULUNDUĞUM ANI YAŞAMAK İSTERİM İLLAKİ MERAK DERSENİZ O ZAMAN BENDE TARİHİ CANLI GÖRMEK İSTERDİM...:)
Karanlık Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar.
Güneş Yalnızda Olsa Etrafa Işık Saçar.
Üzülme Doğruların Kaderidir Yalnızlık.
Kargalar Sürüyle Kartallar Yalnız Uçar.
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Bir de ileriye gittiğinizi düşünün ama zaman makinesini iyi ayarlamak lazım kıyamete denk gelmesin :) "Time Machine" diye bir film vardı iki sene önce falan onu izlemenizi tavsiye ederim ... Ana sayfada bir başlık varya bizden bugün 1 milyar yıl önde olan medeniyetler hakkında ... Ben eğer kıyamet kopmassa 1 milyar sonra insanlığın ne konumda olacağını daha çok merak ediyorum daha doğrusu ... Ne yalan söyleyeyim tarihi eskiden pek sevmezdim üniversite yıllarında bir sempatim başladı ama gelecek hep beni daha çok heycanlandırmıştır ;) Tarihini bilmeyen hata yapar durumunu gündeme getirebilirsiniz şimdi ama benim merak ettiğim gelecek yukarıda yazdığım gibi öyle 100 sonrası falan değil hataları asimile edebilecek kadar uzun bir zaman sanırım ;)
Kullanıcı avatarı
vişne
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen vişne »

kilahmet yazdı:Bir de ileriye gittiğinizi düşünün ama zaman makinesini iyi ayarlamak lazım kıyamete denk gelmesin :)
Korkum şudur ki ileriye gittiğimde makinanın ayarı bozulurda benim bulunduğum bir geleceğe denk düşersem işte o zaman benim kıyametim olur. Ne olacağımı görmeyi istemem. Ki burdaki asıl düşüncem eski seslerin/odaların/renklerin merakıydı.
Kullanıcı avatarı
iSkocYaLI
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen iSkocYaLI »

tarihin en büyük savaşlarında savaş önderleriyle birlikte savaşmak isterdim. Özellikle İskoçya - İngiltere savaşlarında ! FREEEEEEEEEDDDOOOMMMMM :D
[b][i][glow=black][color=red]¤°²¤ºî§]{ø¢¥âL²°¤[/glow][/color][/i][/b]