kurtarilmis dosyalari nasil okuyacagim

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
pruva
New Friend
New Friend

kurtarilmis dosyalari nasil okuyacagim

Mesaj gönderen pruva »

Arkadaslar merhaba,
Sorunum karisik.Bilgisayarim virus yedi ve bu virusun partisyonlar arasinda olabilecegine bu isi bilenler(arkadaslar) tarafindan karar verildi.Harddisk 4 bolumdu ve bu bolumler icindeki dosyalarin pek cogunun kopyasini aldim fakat is aceleye getirildigi icin tamamini kontrol etme firsatim olmadi.
Harddiskteki partisyonlar silindi,format atildi,tekrar 2 ye bolundu ve windows Xp Pro kuruldu.Oh dedim sorun gitti,maalesef sorunun bilgisayarla ilgili kismi bitti ama dosyalarla ilgili kismi felakete dondu.
Okul icin hazirladigim Master dosyalarimin yedegini bu karambolde almamisim,dosyalar gitti diye icim yaniyorken imdadima bilgisayarci yetisti ve Restorer 2000 Pro yukleyerek eskiden bilgisayarimda olan tum dosyalari yeniden buldu ve kurtardi.Kurtardi kurtarmasina ama bu dosyalar artik eskisi gibi degildi.Resimler acilmiyor , Word dosyalari kareler yuvarlaklarla dolu bir hale geldi.Arkadaslara sorup bu kurtarma sonrasinda izlenmesi gerekenleri sordugumda bana, bu sembollerin hangi harfe denk geldigini bulmam gerektigini ve belge tamaminda degistirmemi soylediler.Cok iyi ama bu sembollerin tamami birbirine benziyor.Ornek asagidaki gibi.(AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA òÒî1Ål2 C°ÜãQ• …u§¸ æe|¦ Q# b¹âí‰[¨‘Ù_ž§ëP|¦ôe7+f%ƒRJPP×qÎùdúå$ä) mesala 1 sayfalik yazi oldu 280 sayfa.bu sayfalarin arasinda buyuk bosluklar var.
Yani sevincim kursagimda kaldi.Eger daha onceden bu tur bir sorunla karsilasip cozebilen olmussa ve benimle bunu cozmem icin paylasirsa minnettar kalirim.40 sayfalik master tezim uctu gitti.Yazana ve bulana kadar gobegim catladi fakat bir klavye darbesiyle yok oldu sonra yerine geldi ama gelenden hic fayda yok.
Restorer 2000 programinin internet sitesi asagidaki gibi ben İngilizce fazla anlamiyorum o nedenle bu programin neyi nasil yaptigini bilmiyorum.
http://www.restorer2000.com/

Simdiden tesekkurler. :roll:
HERŞEY İNSANLAR İÇİNDİR
KARSIYAKA / IZMIR
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Benim bildiğim kurtarılmış dosyalar okunmuyorsa tam anlamıyla kurtarılamamış demektir ve ne yazıkki yapabileceğin pek bişey yok :roll:
Kullanıcı avatarı
pruva
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen pruva »

Usta ben senin nedemek istedigini anladim.Dogruda olabilir ,belkide bu Restorer 2000 programi pek mattah bir program degil.Peki bunun yerine hangi programi tavsiye dersin?Birde bunu deneyeyim.Cevabin icin sagol.
HERŞEY İNSANLAR İÇİNDİR
KARSIYAKA / IZMIR
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Benim bildiğim "Pc Inspector" var şuana kadar tek kullandığımda bu program gerçeği istersen bu işten verimde alabilmişliğim olmadı. Profesyonel olarak parayla bu işi yapan şirketler falan var onlar belki kurtarabiliyorlar ama onlarında bir şartı var kesinlikle daha önceden bi program ile yada fiziksel olarak hdd 'ye müdahele etmemen gerekiyo.
Kullanıcı avatarı
pruva
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen pruva »

Usta yardımın için sagol.Belki bu yazıyı okuyan baska biri olurda bu konuyla ilgili sorunlarını cozmeye calısıyordur diye acıklama yapmak istiyorum.
Herseyden once ben sorunumu kendi basima cozdum.Tum dosyaları kurtardım ve okunur hale getirdim.Uzun uzun ugraslar verdim ama en cok program bulmakda zorlandım.Easy Recovery diye bir program var.bunla isimi hallettim.Ama Restorer 2000 den de destek aldım.Bu tur bir sorunla karsılasan arkadaslara yardımcı olabilirim.Ozelime mesaj atın yeter.
Fakat n basta sunu soyleyeyim ; Hard diske bu tur bir mudahale yaparak buyuk risk almıs oluyorsunuz.Harddisk toptan gidebilir.Benimki tum ugrasima ragmen gitmedi.(Eh nede olsa Maxtor)Ama seninkide gitmez diye kural yok.Kolay gelsin.
HERŞEY İNSANLAR İÇİNDİR
KARSIYAKA / IZMIR
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Senin adına sevindim ;)