xp çöktü çökecek yardım lazım!

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
Kullanıcı avatarı
StratoVariuS
Slow Friend
Slow Friend

xp çöktü çökecek yardım lazım!

Mesaj gönderen StratoVariuS »

Selamlar benim sorunum xp ile sevgili Güzin Abla...
Hiç bişey yokken bu sabah bilgisayarı açtığımda ilk bir iki seferde kilitlendi ondan sonra çok çok yavaş çalışmaya başladı, virüs programı çalışmıo hd nin çoğunu boşalttım yine olmadı bu bi virüs olabilirmi acaba yeni windows kurmak istemiorum 15 gb download yaptım son 3 haftada naapabilirim bi fikri olan varmı.Hani şu doktor programları falan olsada olur hani bilgisayarı düzenleyen sistem dosyalarını elden geçiren falan tavsiye lazım...
Bide şöyle bi mesaj verio aklına esince hard diskteki bilgiler okunamıyo die acaba harddiskimi yedim diyorum ama aklına esince hiç bişey olmamış gibi yine çalışıyo acaba bendeki problem nedir Güzin Abla sevgilerimle

Rumuz:Yangın Ayşe...
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Mesaj gönderen taNGo »

http://www.turkiyeforum.com/viewtopic.php?t=216 şurayı bi oku bakalım belki sorun ordandır ben XP kullanmıyorum.
Dreams
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Şimdi benim sana tavsiye ilk önce madem sendeki virus programın çalışmıyo bi www.mcafee.com sitesine gir orda bedava virus taraması yapıyolar online olarak eğer virus çıkmassa sana başka bir tavsiyem diski defrag yap xp nin kendi programı bu işi çok hızlı yapıyo ve bu gibi durumlarda beni genelde defrag kurtardı fakat şunu unutma defrag yaparken bilgisayarda başka hiç bir iş yapmamalısın.

Artı son olarak eğer bu işten sıyrılamassan bir dahaki sefere format attıktan sonra diski en az ikiye böl ve önemli bilgilerini windowsu kurduğun partition da saklama ;)
Kullanıcı avatarı
fatih turan
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen fatih turan »

download ettiğin bilgiler önemli ise cd writer varsa cd ye kopyala yoksa varsa sana verebilcek biri ondan al
Kullanıcı avatarı
Latin
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

this is a problem :)

Mesaj gönderen Latin »

Benim başımada bu XP kitlenme olayı ve ağırlaşma olayı gelmişti hiç unutmam XP 5 dk de açılıyor ve yarım saat kullanımdan sonra kitleniyordu. belli bir süre sonra iç açılmamaya başladı. bendeki sorun virus felan değil harddisk teki bed sectör idi bi format ve fdisk ten sonra kurdum tekrar xp yi sonra hiçbir sorun olmadı
®Latin_Lower®
TheTurK
Quick Friend
Quick Friend
Konum: Trippin' into a world that never seems too far away.
İletişim:

Mesaj gönderen TheTurK »

Öncelikle kilahmetin dediği gibi webden root olarak bi pc ni tarat 2. Adım olarak

Başlat -) Programlar -) Donatılar -) Sistem araçları -) Dik birleştirici ( Bu seçenekten diskini bir yüzeysel tarama yap Kaza gibi payşalım programları bir dosyay indirirken Parçalara böldüğünden disk üzerinde belirli boşluklar oluşturur bunlarda dosya indirildikten sonra bir süre pc yi kilitler ve diskte yüzeysel olarak yavaşlama görülür )

15 Gb downloaddan sonra sistemin virüs alması olagandır Webden taraman boot system32 i hernekadar kontrol etsede bence virüsleri bulamıyacaktır ...

Buradan f-prot freeware Trial yazılımını indirip bi sistem boot u tarattır..

Bu sölediklerim olmazza Xp kur cd sini takıp sistemi kur aşamasına gelip ilk kur sorusunu atlayıp 2 adımda C:windows Partition sorusunda Xp yi onar seçeneğini seçip işletim sistemini geçerli olanınkinin üstüne kur sistemini yenilemiş olursun : )))

:wink:
Your blood is mine ...
Kullanıcı avatarı
drlee
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen drlee »

Sevgili arkadaşım sana tavsiyem bilgisayarını formatla ve yeniden kur.Sonra:) Ghost adlı yazılımı internetten bul ve Xp yi kurduğun bölümü yedekle göreceksin ki şimdi hiç bir sorunun kalmayacak.... :hide1:
Kullanıcı avatarı
c|ost
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen c|ost »

Ghost akılcı bi çözüm evet ama PC yi netteki saldırılara korumak için en başta önlem alırsan, bu kadar eziyete gerek kalmayacak.
Kullanıcı avatarı
Shadoww_mann
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen Shadoww_mann »

walla ben de hiç böyle virüs taraması yapmasını istemem yani boş bi işe yaramayacak zaten bilgiler okunamıyor diyor windows virüsle bi alakası yok sadece netten fazla doya indirmiş buda sectorleri bozmuş bence en başından başlamalı bilgilerini backup lasın fdsikten başla arkadaşım güzel bir dos uçur sonra güzel bir format at sonra güzelce xp ni kur sonra güvenlik duvarını oluştur daha sonra service pack ini çak sonrada diğre güncelleştirmleri yap kullanmaya başla hiç uğraşma bu internetten virüs taramaları ile..
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Arkadaş 15 ağustos 2003 te yazmış mesajı sanırım üzerine 5 kere falan xp kurulup göçertilebilirdi şu zamana kadar ki şuan askerde kendisi :)