2004-2005 futbol sezonunda Süper Lig’de mücadele edecek takımların, yeni sezon öncesi kadrolarına yaptıkları takviyeler, vazgeçtikleri isimler.
2004-2005 TRANSFERLERİ
AKÇAABAT SEBATSPOR
Gelenler:
Petar Miloşevski (Malatyaspor)
Hakan Olgun (Kocaelispor)
Mesut Kumcu (Yalovaspor)
Cloude Bakadal (Diyarbakırspor)
İsmet Taşdemir (Ankaragücü)
Hakan Bayraktar (Gaziantepspor)
Vlademir Jeronimo Baretto (Nürnberg)
Gidenler:
Marcus Sumiala
Marek Zaiac
A.Macit Güven
İbrahim Parlayan
Yasin Karaca
ANKARAGÜCÜ
Gelenler:
Önder Yılmaz (Şanlıurfaspor)
Emre Güngör (Türk Telekomspor)
Effa Owanna (Elazığspor)
Murat Karakoç (Vestel Manisaspor) Gidenler:
Erhan Albayrak (Konyaspor)
Ender Alkan (Denizlispor)
İsmet Taşdemir (Akçaabat Sebatspor)
Adem Koçak (Trabzonspor)
BEŞİKTAŞ
Gelenler:
İbrahim Toraman (Gaziantepspor)
Fatih Sonkaya (Roda)
Okan Buruk (FC Inter)
Çağdaş Atan (Denizlispor)
Ali Güneş (Fenerbahçe)
Berkant Göktan (Galatasaray)
Veysel Cihan (Gençlerbirliği)
İbrahim Akın (Altay)
Mustafa Doğan (Köln)
Murat Şahin (Çaykur Rizespor)
John Carew (Valencia)
Gidenler:
Frederico Giunti
Adrian Ilie
Carlos Antonio Zago
Gökhan Zan (Gaziantepspor)
Eser Yağmur (Diyarbakırspor)
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANKARASPOR
Gelenler:
Hasan Yiğit (Diyarbakırspor)
Ali Şen Kandil (Trabzonspor)
Saffet Akyüz (Çaykur Rizespor)
Ramazan Tunç (Diyarbakırspor)
İsmail Güldüren (Fenerbahçe)
Muhammet Yoldaş (Mons) Gidenler:
Alp Küçükvardar (Denizlispor)
ÇAYKUR RİZESPOR
Gelenler:
Levent Yücel (Karşıyaka)
Atilla (Kartalspor)
Seydihan Başlantı (Roda)
Zdravko Zdravkov Gidenler:
Murat Yiğiter (Diyarbakırspor)
Murat Şahin (Beşiktaş)
Saffet Akyüz (B.Şehir Bld. Ankaraspor)
DENİZLİSPOR
Gelenler:
Alp Küçükvardar (B.B. Ankaraspor)
Ender Alkan (Ankaragücü)
Tomas Abraham (Brno/Çek Cum.)
Volkan Şahinel (Bursa Merinosspor)
Güven Varol (Beykoz 1908)
Duşan Tesalik (FK Teplice)
Gidenler:
Çağdaş Atan (Beşiktaş)
Göksel Akıncı (Diyarbakırspor)
Mustafa Sert (Sakaryaspor)
Ali Akdeniz (Samsunspor)
Levent Kartop (Konyaspor)
DİYARBAKIRSPOR
Gelenler:
Zafer Uysal (Kayseri Erciyesspor)
Recep Asil (Malatyaspor)
Murat Yiğiter (Çaykur Rizespor)
Gökmen Yıldıran (Adanaspor)
Göksel Akıncı (Denizlispor)
Milan Beliç (Sırbistan&Karadağ)
Efe İnanç (İzmirspor)
Talip Toprak (Kartalspor)
Eser Yağmur (Beşiktaş)
Sertan Eser (Bursaspor)
Cem Yanık (Elazığspor)
Gidenler:
Murat Hacıoğlu (Fenerbahçe)
Cloude Bakadal (Akçaabat Sebatspor)
Hasan Yiğit (B.Şehir Bld. Ankaraspor)
Ramazan Tunç (B.Şehir Bld. Ankara)
FENERBAHÇE
Gelenler:
Alex De Souza (Cruzeiro)
Murat Hacıoğlu (Diyarbakırspor)
Serkan Balcı (Gençlerbirliği)
Deniz Barış (Gençlerbirliği)
Önder Turacı (Standard Liege)
Fabiano Lima Rodriguez (Sao Paulo)
Gidenler:
Ali Güneş (Beşiktaş)
İsmail Güldüren (B. Bld. Ankaraspor)
GALATASARAY
Gelenler:
Flavio Conceiçao (Real Madrid)
İbrahim Yavuz (Adanaspor)
Alium Saidou (İstanbulspor)
Rigobert Song (Lens)
Gidenler:
Berkant Göktan (Beşiktaş)
Murat Erdoğan (Malatyaspor)
Ömer Erdoğan (Malatyaspor)
Eyüp Kaymakçı (Malatyaspor)
GAZİANTEPSPOR
Gelenler:
Kenan Hasegiç (Bosna-Hersek)
Tarık Ettayeb (Sfax Tıwm)
Sedat Hakan Doğanç (Antalyaspor)
Charles-Edouard Coridon (RC Lens)
Gökhan Zan (Beşiktaş)
Andre Macansa (Boavista)
Gidenler:
İbrahim Toraman (Beşiktaş)
Ömer Çatkıç (Gençlerbirliği)
Hakan Bayraktar (Akçaabat Sebatspor)
Mustafa Şahintürk (Konyaspor)
GENÇLERBİRLİĞİ
Gelenler:
Mehmet Nas (Samsunspor)
Tayfun Seven (Bursaspor)
Sedat Yeşilkaya (Konyaspor)
Ömer Çatkıç (Gaziantepspor)
Elvir Boliç (İstanbulspor)
Hakan Aslantaş (Stuttgart)
Murat Kalkan (Stuttgart)
Emrah Yılmaz (Yimpaş Yozgatspor)
Sami Gtari (Etoile du Sahel)
Gidenler:
Veysel Cihan (Beşiktaş)
Serkan Balcı (Fenerbahçe)
Deniz Barış (Fenerbahçe)
Bülent Akın (Malatyaspor)
İSTANBULSPOR
Gelenler:
Tahsin Fırat (Yimpaş Yozgatspor)
Richard Offsong (Newcastle United)
Gidenler:
Alium Saidou (Galatasaray)
Elvir Boliç (Gençlerbirliği)
Pini Balili
KAYSERİ ERCİYESSPOR
Gelenler:
Fazlı Ulusoy (Malatyaspor)
Osman Özköylü (Samsunspor)
Vioresin Sinani (Arnavutluk)
Salim Toamo (Maccabi Petah Tikva)
Mithat Yavaş (Malatyaspor)
Gidenler:
KONYASPOR
Gelenler:
Erhan Albayrak (Ankaragücü)
N’Gom Ousman Camara (Gine)
Levent Kartop (Denizlispor)
Muhammet Hanifi (Ried)
Mustafa Şahintürk (Gaziantepspor)
Gidenler:
Sedat Yeşilkaya (Gençlerbirliği)
Ersin Güreler
Cenk İşler (Samsunspor)
Bayram Kadir Bektaş
Okan Çebi
Hayri Yılmaz
Aytaç Azmaz
Ogün Temizkanoğlu
MALATYASPOR
Gelenler:
Bilal Kısa (İzmirspor)
Ömer Erdoğan (Galatasaray)
Murat Erdoğan (Galatasaray)
Bülent Akın (Gençlerbirliği)
Eyüp Kaymakçı (Galatasaray)
Milan Osterc (Bursaspor) Gidenler:
Petar Miloşevski (Akçaabat Sebatspor)
Recep Asil (Diyarbakırspor)
Celaleddin Koçak (Trabzonspor)
Fazlı Ulusoy (Kayseri Erciyesspor)
Muhammet Hanifi (Ried)
Mithat Yavaş (Kayseri Erciyesspor)
SAKARYASPOR
Gelenler:
Aydın Çetin (Karlsruhe)
Oumar Diallo (Jaraaf Dakar-Senegal)
Mustafa Sert (Denizlispor)
Emre Toraman (Trabzonspor)
Gidenler:
SAMSUNSPOR
Gelenler:
Ali Akdeniz (Denizlispor)
Erman Güraçar (Bursaspor)
Cenk İşler (Konyaspor)
Gidenler:
Mehmet Nas (Gençlerbirliği)
Osman Özköylü (Kayseri Erciyesspor)
TRABZONSPOR
Gelenler:
Bern Thijs (Racing Genk)
Celaleddin Koçak (Malatyaspor)
Adem Koçak (Ankaragücü)
Gidenler:
Ali Şen Kandil (B.Şehir Bld. Ankara)
Emre Toraman (Sakaryaspor)