2019 cemre ne zaman düşecek?

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan 2019 cemre ne zaman düşecek? konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

2019 cemre ne zaman düşecek?

Mesajgönderen taNGo » 19-02-2019 11:15

Bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte "Cemre ne zaman düşecek?" ve "Cemre ilk önce nereye düşecek?" gibi soruların cevapları merak edilmeye başlandı.

Resim

Halk arasındaki inanışa göre baharın müjdecisi olarak bilinen cemre, 7 gün arayla önce havaya, daha sonra suya, son olarak da toprağa düşer. Böylece hava sıcaklıkları artarak, çiçekler açmaya başlar ve baharın gelişi müjdelenir.

CEMRE DÜŞMESİ NEDİR? CEMRE DÜŞMESİ NE ANLAMA GELİR?

İlk cemre nereye düşer?
İnanışa göre ilk cemre havaya düşüyor ve havalar ısınmaya başlıyor.

İkinci cemre nereye düşer?
İlk cemrenin havaya düşmesinden 7 gün sonra, 2. cemre suya düşüyor ve doğadaki sular ısınmaya başlıyor.

Son cemre nereye düşer?
Üçüncü ve son cemre ise, ikinci cemrenin düşmesinden 7 gün sonra toprağa düşüyor. Böylece son cemrenin düşmesiyle birlikte toprak ısınıyor ve çiçekler açmaya başlıyor.


2019 Cemre tarihleri
2019 yılında, ilk cemre 19 ve 20 Şubat tarihlerinde havaya düşecek. ikinci cemre 26 ve 27 Şubat tarihlerinde suya düşecek, üçüncü ve son cemre ise 5 ve 6 Mart tarihlerinde toprağa düşecek.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.