YKS başvuruları başladı

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan YKS başvuruları başladı konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

YKS başvuruları başladı

Mesajgönderen taNGo » 01-03-2018 11:58

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda YKS başvurularının alınacağı tarih açıklandı.

Resim

Konuyla ilgili ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, 2018 yılı Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavı için başvuruların 1-21 Mart tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu için tıklayın

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda yapılacak.

YKS sınavı ne zaman?
Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) 23-24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacak. TYT sınavı 23 Haziran 2018 tarihinde, AYT ve YDT sınavları ise 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak.

YKS sınav süresi
Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Cumartesi günü yapılacak ilk oturumu olan TYT sınavı toplam 135 dakika sürecek, Pazar günü yapılacak 2. oturumdaki AYT sınavı 180 dakika, 3. oturumdaki YDT sınavı ise 120 dakika sürecek.

YKS başvuru ücretleri
ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuzda sınav ücretleri oturum başına 50 TL olarak belirtildi. Sınav ücretlerinin son ödeme tarihi ise 22 Mart 2018 olarak açıklandı.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.