Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınav süresi

Yazar: »


Haberler forumunda bulunan Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınav süresi konusunu görüntülüyorsunuz...

Ana Sayfa'da yayınlanan güncel haberler.

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınav süresi

Mesajgönderen taNGo » 19-10-2017 16:08

Yüksek Öğretim Kurumları sınavındaki oturum sayısı ve sınav süreleri belli oldu. Sınavlar Cumartesi günü iki oturum, Pazar günü tek oturum (yabancı dil) olarak yapılacak.

Resim

YKS sınav süreleri
Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavının ilk oturumunda yapılacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) TYT sınav süresi toplam 90 dakika olacak. İkinci oturumdaki Sözel, Sayısal ve Eşit Ağırlık testleri toplam 180 dakika olacak. Pazar günü yapılacak Yabancı Dil Sınavı ise toplam 90 dakika sürecek.
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3948
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Haberler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.