Realtek HD Audio Windows Sistem Sesleri sorunu

Yazar: »


Sürücüler forumunda bulunan Realtek HD Audio Windows Sistem Sesleri sorunu konusunu görüntülüyorsunuz...

Biglisayar donanımı ile ilgili sürücüleri ya da driverlerı bu forumdan sorabilir ve paylaşabilirsiniz.

Realtek HD Audio Windows Sistem Sesleri sorunu

Mesajgönderen taNGo » 11-08-2015 22:46

Bilgisayarınıza Windows 8, Windows 8.1 ya da Windows 10 işletim sistemlerinden birini yükledikten sonra ASUS ana kartlarda da mevcut olan Realtek High Definition Audio ses kartı yazılımı ve sürücüsü Windows Update üzerinden güncelleniyor. Ancak güncelleme yaptıktan sonra Windows Sistem Sesleri çalışmayabiliyor.

Bu sorun sadece Windows Update üzerinden yapılan güncelleme sonrasında değil; Realtek'in kendi sitesinden ya da ilgili sitelerden indirilen Realtek High Definition Audio ses kartı yazılım ve sürücüsünü yükledikten sonra da ortaya çıkabiliyor.

Problemin sebebi ise Realtek High Definition Audio yazılımı yüklendikten ya da güncelleştirildikten sonra, Windows Sistem Sesleri ses ayarının kapalı (mute) konumuna gelmesinden başka bir şey değil.


ÇÖZÜM:
1- Görev Çubuğundaki Ses simgesine sağ tıklayın ve Ses Düzeyi Karıştırıcısını Aç seçeneğine tıklayın.
Resim


2- Açılan küçük pencerede Sistem Sesleri bölümünün altındaki ses işareti kapalıysa üzerine tıklayarak AÇIK konuma getirin. (Hoparlör simgesinin üzerinde kırmızı işaret olmaması gerek). Böylece sorun çözülmüş olacaktır.
Resim
Dreams
Paylaş:
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
 
Mesajlar: 3945
Kayıt: 23-06-2003 20:54
Konum: Geriden

Dön Sürücüler

  • Benzer başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bilgilendirme

Sitemize kayıt olan bazı kullanıcılar forumlarımıza mesaj/başlık/konu/içerik gönderme veya yazma yetkisine sahip olurlar.Bu nedenle bu kayıtlı kullanıcılar sitemiz üzerine ya da forumlarımıza direkt olarak (önceden onaysız) mesaj gönderebilmektedirler. turkiyeforum.com yöneticileri ve yardımcıları bu kullanıcılar tarafından yayınlanabilecek her türlü uygunsuz, etik kurallara aykırı, site kurallarımıza aykırı, telif haklarının ihlalini içeren, yasa dışı v.b. içerikleri/mesajları/ögeleri tespit eder etmez derhal ilgili konuyu/mesajı/başlığı/yazıyı site üzerinden sileceklerdir/yayından kaldıracaklardır ve gerekirse kullanıcının IP adresini tespit edip ilgili kullanıcıyı siteden uzaklaştıracaklardır. Yine de her türlü duruma karşı tarafımızdan tespit edilemeyen, gözümüzden kaçan, takip edilemeyen bu tarz ilgili kurallara ya da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İletişim formunu ya da admin @ turkiyeforum.com e-posta adresini kullanarak bize bildirebilirsiniz.