Uygulamalı Dış Ticaret Uzmanlık Eğitim Programı

Güncel haberler ve olaylar
uyaniks
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen uyaniks »

İhracat Platformu
18 Nisan – 10 Mayıs 2009
İhracat Platformu Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimi 18 Nisan Cumartesi günü başlıyor. Dış ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak – bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar ve ben bunu nasıl kullanabilirim- mantığıyla işleneceği, katılımcıların bir firmanın dış ticaret departmanını yönetebilecek seviyeye getirmeyi hedefleyen bu programın sonunda;
 Günümüzün gözde mesleklerinden birine sahip olacak,
 Firmanızı uluslararası pazarlara açarak yeni müşteriler bulmayı öğrenecek,
 Firmanızın üretimde kullandığı hammaddeleri ya da yurtiçinde talep gören ürünleri uluslararası pazarlarda araştırıp daha uygun fiyata ithal edecek,
 Firmanızın gümrük ve lojistik gibi operasyonel dış ticaret işlemlerini rahatlıkla yürütebilecek,
 Tüm dış ticaret işlemlerini en iyi şekilde organize edip firmanızı en yüksek kârlılığa ulaştıracak vizyona ulaşacaksınız.
Program sonunda katılımcılara;
 İhtiyaç duyabilecekleri tüm bilgilere ulaşabilecekleri zengin bir dış ticaret bilgi bankası CD’si
 Katılım Sertifikası
 Çalıştıkları işle ilgili süresiz ve ücretsiz danışmanlık hizmeti
 Program sonunda bir firmada 10 gün staj imkânı sunulacaktır.

EĞİTİM PROGRAMI KONU BAŞLIKLARI

1. DIŞ TİCARET YÖNETİM STRATEJİLERİ
2. ULUSLARARASI PAZARLAMA VE MÜŞTERİ BULMA YÖNTEMLERİ
3. İHRACAT PROSEDÜRLERİ
4. İTHALAT PROSEDÜRLERİ
5. GÜMRÜK MEVZUATI VE UYGULAMALARI
6. DIŞ TİCARETTE KULLANILAN TESLİM ŞEKİLLERİ
7. DIŞ TİCARETTE KULLANILAN ÖDEME YÖNTEMLERİ
8. DEVLET DESTEKLERİ VE FAYDALANMA YÖNTEMLERİ
9. DIŞ TİCARETTE LOJİSTİK VE SİGORTA
10. SERBEST BÖLGELER
11. TEŞVİK REJİMİ
12. DIŞ TİCARETTE KALİTE, ÇEVRE, GÜVENLİK
13. GLOBAL EKONOMİYE BAKIŞ

PROGRAM DETAYLARI

1. KUR
• Başlangıç Tarihi: 18 Nisan 2009 Cumartesi
• Eğitim Günleri: Cumartesi - Pazar
• Eğitim Saatleri: 10.00 – 16.00
• Toplam Süre: 50 Saat – 4 Hafta
• Toplam Ücret: 500 YTL
• Eğitim Yeri: Büyükdere Cad. Altınova İş Merkezi No:54 Kat:9 Mecidiyeköy İstanbul
(Mecidiyeköy TEKNOSA yanı)

2. KUR
• Başlangıç Tarihi: 21 Mart 2009 Cumartesi
• Eğitim Günleri: Cumartesi - Pazar
• Eğitim Saatleri: 16.00 – 20.00
• Toplam Süre: 40 Saat – 5 Hafta
• Toplam Ücret: 500 YTL
• Eğitim Yeri: Büyükdere Cad. Altınova İş Merkezi No:54 Kat:9 Mecidiyeköy İstanbul
(Mecidiyeköy TEKNOSA yanı)

Eğitim programımızın detayları ve kayıt için www.ihracatplatformu.com sitemizi ziyaret edebilir, egitim@ihracatplatformu.com adresine mail atabilir ya da 0 212 221 40 83 ve 0 532 574 64 08 nolu telefonlardan detaylı bilgi alabilirsiniz
Referanslarımızdan Bazıları

• Çalık Holding
• Eroğlu Holding (Colin’s Jeans)
• Türkiye Finans Katılım Bankası
• Kuveyttürk Katılım Bankası
• Dizayn Grup
• Sehil İnşaat
• Hatipoğlu İnşaat
• Altınyıldız
• Sinbo
• Akkardan
• Seyidoğlu Baklavaları
• İSBAK A.Ş.
• Murat Makine
• Maltepe Mobilya
• Özsoy Grup
• Orion Tekstil
• Vual Tekstil
• Bafra Eriş Un

Katılımcılarımızın Görüşleri
Bu kursa başlamadan önce ‘’CIF’’ kelimesinin anlamını dahi bilmezken kurs sonunda ihracat ve ithalat ile ilgili tüm detay bilgileri öğrendim. Kursun en güzel yanı istediğiniz her ayrıntıyı öğrenebilmeniz ve kurs saatleri dışında da çok rahat karşılaştığınız her türlü sıkıntıda anında iletişime geçip bilgi alabilmenizdir.
Şükran Kalaycı – Çalık Holding
Bir aylık kurs gerçekten insanı dış ticarete hazırlıyor. Gereken tüm bilgiler teorik ve taktiksel anlamda veriliyor. Ayrıca kursun içeriğinde lojistik ve gümrük olaylarında saha tecrübesi olan eğitmenlerin gelip, gerçek deneyimlerini anlatması gerçekten çok faydalıydı. Bunların hepsi bir yana özellikle sizi tanıdığıma ve uzun yıllar sürecek bir dost kazandığım için çok memnunum.
Şerif Zor – Zor Lojistik
Sizin eğitimini verdiğiniz Uygulamalı Dış Ticaret Eğitim Programı çok verimli geçti. Eğitim sonunda bir firmanın dış ticaretle ilgili işlemlerini yapabilecek seviyeye geldik. Girişimcilik,ihracat,ithalat,pazarlama,lojistik,serbest bölgelerle ilgili önemli bilgilere vakıf olduk..ve uygulamalı olarak eğitimi tamamladık.Kısa ama verimli bir programdı. Sizin ve arkadaşların pozitif enerjisi eğitimin daha güzel geçmesine sebep oldu... Dış ticaretle ilgili eksiklerini tamamlamak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum...
Seyhan Gelgeç

Bazı şeyler insanın gözünde çok büyükmüş gibi duruyor. Dış ticarette benim için böyleydi, Ta ki onu öğreninceye kadar. Gözümüzde büyütülecek kadar zor ve karmaşık değilmiş. Teşekkürler Recep Hoca...
Cem GENCE- AÇI MEDYA
Sektörü hiç bilmememe rağmen geniş bir görüş açısı verilerek dış ticaretin nasıl yapıldığını öğrendim. Her türlü sorularımın karşılığını fazlasıyla aldım.Hocamızın bana verdiği güven ve destekle dış ticareti rahatlıkla yapabilirim. En önemlisi kurs bitiminden sonrada ihtiyacım olan desteği her zaman yanımda hissettim.
Ebru Akkale