Lütfen yardım çok aciL...!

Bilgisayarlar hakkındaki genel sorunlar, almak istediğiniz bilgisayarlar v.b.
qelb_kamilla
New Friend
New Friend

Lütfen yardım çok aciL...!

Mesaj gönderen qelb_kamilla »

Merhaba..Geçen gün usb beLLekLe bilgisayarıma virüs girdi..kaspersky antivirüs yükledim tamamen silebileyim diye fakat C sürüsündeki program files klasörüm ve d sürücümün tamamı silindi bulamıyorum kullanılan alan değişmedi gözüküyor fakat dosyalarım yok sistem geri yüklemede yaptım başarılı olamadışu an hiç bir programı açamıyorum..ne yapabilirm Çok önemLii ???
suatinal
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen suatinal »

geri yükleme sorunu çözebilir. virüs prg yüklediin tarihten öncesine dönder sistemi. belki çözülür
Kullanıcı avatarı
Eda_Aksoy
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen Eda_Aksoy »

Biraz umutsuz vaka olmuş. Format atman daha mantıklı bunlarla uğraşacağına. Ve antivirüsü iş işten geçtikten sonra yüklemen pek mantıklı değil bence.
Kullanıcı avatarı
pikachuvolkan
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen pikachuvolkan »

bilgisayarımdan adres satırına D:\ yazdığınızda açılıyor mu ?
Kullanıcı avatarı
glikozrock
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen glikozrock »

Eğer bilgisayar boot ekranına kadar gelebilirse eski dosyalarının kurtulabilme ihtimali var. Bilgisayarı güvenli modda açmayı dene. Açılmıyorsa veya bilgisayar boot ekranına kadar gelmiyorsa xp cd'sini tak, bilgisayarı yeniden başlatıp önyükleme yap. İlk çıkan ekranda r'ye basıp onarma yap. Ne kurtaracaksan kurtar, sonrada tertemiz bir format at. Bu arada yukarıda arkadaşta haklı. AntiVirus eskiden virüs silmek içindi. Şimdiyse daha çok virüs bulaşmaması için kullanılıyor. Zira virüs bulaştıktan sonra silinse bile çoğunlukla sistemde kalıcı hasarlar bırakıyor.
Kullanıcı avatarı
Yalovam77
Quick Friend
Quick Friend
İletişim:

Mesaj gönderen Yalovam77 »

Bence sen onu bir bilgisayarcıya götür ve olanları anlat...onlar format atıp virüs programı vs.kısacası pc ile ilgili gerekli programları yükleyeceklerdir...yada 1 tane windows xp cd si bulup format atabilirsin....bence bilgisayarcıya götür...:)