cok ciddi bi problemim var

Windows İşletim Sistemleri hakkındaki sorunlarınız.
Kullanıcı avatarı
olguun
New Friend
New Friend

cok ciddi bi problemim var

Mesaj gönderen olguun »

öncelikle soliyeyim ben cok iyi bilgisayar bilmiyorum cevaplarınızı buna gore yazarsanız cok mutlu olurum
benim pc mde windows xp sp2 kurulu fakat sürekli çöküyor windows xp home da dahil olmak üzere bi cok cd den yukleme yaptım ama sorun cozulmedi bende acaba bi parcam mı bozuk die düşünüyorum harddiskin bozuk olma ihtimali cok yuksek biliyorum ama acaba başka ihtimallerde varmı???
yada harddiskim bozuksa oncelikle ne yapmalıyım
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

cd-rom'un bozuk olabilir, ide kablosunda sorun olabilir, hdd'de bad sektör varsa ne yazıkki yeni hdd almaktan başka çare yok ama bundan emin olmak için partition magic gibi programlarla tarama yapman lazım ya da bir servise götürsen onlar baksa garantilesen iyi olur
Kullanıcı avatarı
olguun
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen olguun »

cd rom un bozuk olmadığından eminim çünkü bir çok cd romdan yükleme yaptım fakat sorun hep aynı
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Bilgisayar yenimi? yoksa eskide yeni yeni mi başladı bu sorun yada ezelden beri varmıydı? Birde bilgisayarı alırken siz mi topladınız yoksa hazır marka olarak mı aldınız exper casper falan gibi. Eğer siz topladıysanız belki donanım çakışması olabilir. Yani birbiriyle uyumlu olmayan donanımlar falan.

Ayrıca sorun büyük ihtimal harddiskte gibi geliyor. dJ4'ün de dediği gibi bad sector varsa yedi harddisk aywayı. Veya sorun xp kurulum cd'sinde de olabilir. Başkşa bir xp cd'si bulup onlada denemeni tavsiye ederim. Yüklediğin yazılımlarda da sorun olabilir. Bir sürü neden olabilir açıkçası, bunlar şimdi aklıma gelenler :)
enjoy the silence..
Kullanıcı avatarı
olguun
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen olguun »

pc iki yıllık casper alfa force ayrıca ek donanımları da var bu sorun da cok uzun süredir vardı fakat ben cok anlamadığım icin bişey yapamadım dünde çöktü bi arkadaşım gelip baktı oda sizin gibi büyük ihtimalle harddisk problemi dedi
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

bide şu ihitamaller var tabi

- power suply arızalı ya da yetersiz olabilir
- işlemcinin ısınma sorunu olabilir (gerek fandan gerek kasanın havasızlığından kaynaklanabilen bir durum)
Kullanıcı avatarı
olguun
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen olguun »

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
agrilion
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen agrilion »

hard diskin sesini dinle normal dönme sesinsen farklı bir tıkırtı yani okuma kafasının disklere vurmasıdır bu varsa işin zor değiştirme yapmalısın diskinde bad sector olduunu zannetmiyorum olsa xp zaten kurulumda hata verir ramlerinede bak anakartındada sorun olabilir tektek gözden geçirmen gerek
dünya bir gündür oda bugündür
Kullanıcı avatarı
AllEyesOnMe
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen AllEyesOnMe »

En iyisi yeni bir pc :D
[b]Ölmekten Korkuyor musun ? yoksa Ebediyen yaşamak mı istiyorsun ?

Tupac Amaru Shakur ( 2Pac , Makaveli )

Eşkiyalar bile ağlar ama Tanrı umursuyormu ?

Tupac Amaru Shakur ( 2pac , Makaveli )

Above The Rim , Gang Releated[/b]
darklight
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen darklight »

arkadaşım power suplay fln diyip baya bi abartmışsın alakası yok.%50 HDD %50 anakart pcnin sorunu