ergenekon

Güncel haberler ve olaylar
aslnyrkli
Quick Friend
Quick Friend

ergenekon

Mesaj gönderen aslnyrkli »

bu örgütün vatansever olduğuna inanıyormusunuz
Kullanıcı avatarı
mkekol34
Slow Friend
Slow Friend

Mesaj gönderen mkekol34 »

bence bunlar tam bir vatan haini
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Bu örgütü vatansever ya da vatan haini olarak sınırlandıramazsınız. Bu örgütün içinde vatanı için çok şey yapmış olanlar da var vatana ihanet edenler de.
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
Kullanıcı avatarı
argetlam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen argetlam »

Bugün haberlerde ergenekon terör örgütü dendi. Vatanını sevip , sevmemesinin ne önemi var ki içinde terör barındıran bir örgütün?
[b]ѕüтℓü çαу[/b]
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Enchanting »

Affedilmeyen yazdı:Bu örgütü vatansever ya da vatan haini olarak sınırlandıramazsınız. Bu örgütün içinde vatanı için çok şey yapmış olanlar da var vatana ihanet edenler de.
Neden? Türk Silahlı Kuvvetleri'nde kuvvet komutanlığı yapmış insanlar dahi bu örgütün içinde yer alıyorlarsa ve örgütün suçları saptanmışsa bu örgüt vatan hainidir.
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Burda yasal suç olan şeyler kanunsuzluktur. Bugün Orhan Pamuk'u pek çoğumuz vatan haini olarak nitelendiriyoruz değil mi? Halbuki Orhan Pamuk kanunsuz bir şey yapmadı. Kanunlara uyan insanlar da halk tarafından vatan haini olarak nitelenebiliyorsa, kanunsuz iş yapanlarda pek tabii vatansever olarak nitelendirilebilir. Öyle ki kanunların koruduğu vatanhainleri yani teröristler bugün mecliste. Maillerde forumlarda bas bas bağırıyoruz değil mi bilmem ne "doğan" ülkeyi parça parça sattı, vatan haini diye. E bu adamlar kanunların dışında iş yapmadı. Kanunlara uymasına rağmen vatanhaini oldu bazı insanlar, kanun dışı iş yapıp da vatansever insanlar olamaz mı? Elbette olur, ama nasıl? Öncelikle vatanseverlerle vatan hainlerini belirlemedeki unsurlarda kanunların birinci plana konulmayacağını bilelim.
Derin devlet yıllarca kanunların arkasına sığınarak ülkeyi onca zarara sokan insanları, kanunların ters teptiği ya da yetmediği yerlerde, yeri geldiği zaman kanunlara aykırı şekilde etkisiz hale getirdi. Ama bu kanun, kanunlar ülkeye nasıl zarar versin diyebilirsiniz. Bakın meclisteki grubun birine, toplantılarında İstiklal MArşı söylemiyorlar, Türk Bayrağı asmıyorlar, kendilerini ayrı bir millet sanıyorlar. Ama kanun bu insanları devlet güvencesi altına alabiliyor. İşte bu tür kanunların işlevlerini durdurmak veya yavaşlatmak için derin devlet birçok şey yaptı. Ama bu yaptıkları terördü. Neticede kanunsuz bir iş yaptılar. Terör demek ülkeyi bölmek, parçalamak demek değildir, devlete karşı olmayan ama devletin kendisine "kanunen" karşı olduğu bir kavramdır. O yüzden terör örgütü olarak nitelendirildiği için vatan haini kapsamına sokamayız Ergenekon'u.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mensup olup emekliye ayrılmış insanlar robot değildir, pek tabii onlar da insandır. İçlerinde vatanın lehine çalışmalar yapanlar olduğu gibi vatanın aleyhine çalışma yapanlar da olmuştur. Bunlar gibi Ergenekon'da vatanın lehine ve aleyhine çalışan birçok insan bulunmuştur. Örgütün suçları saptanmışsa... Örgütün suçu yasal olmamasıdır. Yasal olmaması da tekrarlıyorum, vatan haini olduğu anlamına gelmez. Nasıl yasal bazı kuruluşlar apaçık vatan haini? O halde perverliği ya da ihaneti yasal ya da yasadışı kavramları ortaya koymuyor.
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

laylaylom..

Konuyu bu kadar uzatmana sebep nedir ben onu anlamadim. Cumlelerinde ayni seyleri isitip isitip surmussun onumuze. Soylediklerinin bir kisminda pek tabii hakli olabilirsin ancak ben sunu bilirim. Adam -bu herhangi biri olabilir, isim verip parmaklarini yormak istemiyorum.- devletinin ve kendi insanlarin kotulugune calisiyorsa vatan hainidir. Daha once ulkesine hizmet etmis olmasi bu sonucu degistirmez. Bu adamlar benim ulkemin kotulugunu istiyorlar mi? Evet. O halde bagli bulunduklari orgutte, kendileri de, ilisik olduklari diger orgut ve orgut mensuplari da vatan hainidir.
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Ben cümlelerinize mümkün olduğunca geniş bir o kadar da öz açıklamalarda bulundum. Aksini iddia ediyorsanız mantıklı ve objektif şekilde izahlarda bulunun. Laf kalabalığı yapmayın.
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Pardon siz neyin mantığından bahsediyorsunuz?
Sizin terör tanımınıza göre PKK bir terör örgütü ve dolayısıyla PKK üyeleri de terörist değiller o halde. Yaptığınız terör tanımını tekrar gözden geçirin isterseniz. Sıradan birine bile sorsanız terör örgütüne bağlı insanların vatan haini olduğu tereddüt etmeden söyleyebilir.
Evet kanun dışı iş yapıp vatansever insanlar olabilir ama kendi ülkesinin insanını öldürüp, devletine düşman olan insanlar vatansever olamazlar. Konu başlığıda zaten alenen ortada gördüğünüz gibi. Burada kanun dışı iş yapan insanlardan değil, insanları acımasızca katleden, gözünü kırpmadan vatanını satan insanlardan ve bu insanların oluşturduğu bir örgütten bahsediyoruz. Bu durumda yazdıklarınıza bakacak olursak laf kalabalığı yapan da ben olmuyorum.

Neymiş? Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mensup olup emekliye ayrılanlar da insanmış. Allah insana akıl fikir vermiş değil mi? Bir zamanlar hizmet ettiğin ülkenin zararına çalışan bir örgüte üye olmayı reddedecek kadar beyinleri yok mu yani bu insanların?

(bkz: ergenekon hakkındaki suçlamalar)

Bu mu sizin mantığınız? Eğer sizin mantığınız(?) bu örgüte üye insanların vatan haini olmadıklarına yatkınsa mantık kavramlarımız oldukça farklı.

Sizi tatmin edecek kadar geniş yazmadım ama umarım yeterince objektif olabilmişimdir.

Ve söyleyecek iki çift(hoş, senin mantığına göre beş sözcükten oluşuyor cümlem.) sözüm daha var:
"Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir."
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Dava daha sonuçlanmamışken bütün herkesi vatan haini olarak itham etmek yanlış bence.
enjoy the silence..