Vakit Gazetesi için dava dilekçesi örneği

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Makinist1923
New Friend
New Friend

Vakit Gazetesi için dava dilekçesi örneği

Mesaj gönderen Makinist1923 »

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yaptığımız demokratik eylemlerimiz,yurdumuzun değişik illerinde bir şenlik havasında kutlanmıştır.

Ancak Vakit Gazetesi'nde "Azgın Kadınlar Festivali " başlığı altında yayımlanan yazıda bu kutlamalara katılan kadınlarımız ve gazilerimiz için açıkça hakaret edilerek kişilik haklarına saldırı teşkil eden bir yazı yayımlanmıştır.

Bu yazıdan dolayı şahsi ve manevi kişilik hakları saldırıya uğrayan katılımcıların gerek ceza gerekse de hukuki yollarla mücadele etmesi için koşullar oluşmuştur.

Bu yazıya karşı sessiz kalmayacağımızı ve sorumlular hakkında ceza ve tazminat davası açacağımızı beyan ederiz.

Dava açmak isteyenlere,dava masrafları ve vekalet çıkarılması konusunda tarafımca bilgi verilecektir.

DAMLA ATTİLA

İletişim:0 535 855 55 66

Ayrıca Cumhuriyet Savcılıklarına verilebilecek dilekçe örneği aşağıdadır.

Dilekçe örn:

......................... CUMHURİYET SAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ : İsim - Soyisim
Adresiniz
ŞÜPHELİLER : Vakit Gazetesi
Sahibi:Nuri AYKON
Yazı İşleri Müdürü : Ahmet KARAHASANOĞLU
Abdurrahim Karakoç
43. Ada No:55 İstoç Bağcılar İstanbul
SUÇ KONUSU : Basın yoluyla hakaret
SUÇ TARİHİ : 12/03/2008
OLAYLAR :
08.03.2008 tarihinde yurdumuzun değişik illerinde yapılan ve başından sonuna kadar hiç bir olay yaşanmadan tamamlanan Kadınlar Günü dolayısı ile düzenlenen mitingine katıldım.Ancak Anadolu'da Vakit adlı gazetede bu mitingle ilgili haberle karşılaştım.Söz konusu haberde mitinge katılan kişiler hakkındaaçıkça hakaret edildiğini ve bu sözlerin kişilik haklarıma bir saldırı olduğunu gördüm.
Yazılan makaleden de anlaşılabileceği gibi sarfedilen sözler haber niteliğinde değildir.Basın yolu ile kişilik haklarımıza saldırı sonucu bu eylem ile hukuka aykırılık,kusur ,zarar ve uygun neden sonuç bağı koşulları gerçekleşmiştir.Yayımlanan bu haberin geçerlilik,güncellik ,kamu yararı,toplumsal ilgi ve konu ile ifade arasında düşünsel bağlılık koşullarından hemen hemen tümüne aykırılık vardır.Çünkü yazılan yazıda tüm bu objektif kriterler bir kenara itilerek doğrudan bir saldırı söz konusudur.

Yukarıda anlatılan şekilde yapılacak değerlendirme sonucu sorumluların hakkında ceza hükümlerini uygulanması için müracaat zorunluluğu doğmuş bulunmaktadır.Sorumluların125/3-b,125/4 maddelerinde düzenlenen hakaret suçundan cezalandırılmaları için kamu davasını açılmasını saygılarımla talep ederim.(13/03/2008)
İsim Soyisim
İMZA

EK :

Yazı Örneği:

AZGIN KADINLAR FESTİVALİ
Bir daha hayret ettim açıkçası..

Kadınlar Günü münasebetiyle bu kadar salak kadının bir araya geleceğini tahmin etmiyordum.
Kadınlar Günü’nde kadın haklarının yasağı devam etsin diye bağıran , höyküren kadınlar salak değilse, nedir?
Başörtüsünden alıp veremediklerini de bilmemize imkan yok. İddiaları ‘uygar’ oldukları.. Despotlularına diyecek yoktur. Seviyesizlikte ıcığı/cıcığı bir televizyoncu, yasakçı, salak kadınları meydanlara indirip robotlar gibi kullanıyor.
Beni en çok üzen, yasakçı kafadaki o salak kadınların ay-yıldızlı nazlı bayrağımız miting alanlarında sağa sola saldırmaları. Dahası ise istismar ederek, bayağılaştırmaları. Giden hafta değindim bu konuya..
Bayrak her yerde gelişigüzel sallanacak bir flama değildir.

Kim ki yılın 12 ayınca balkonuna bayrak asıyorsa, mitinglerde mendil sallar gibi bayrak sallıyorsa, kesinlikle sahtekardır.
Kesinlikle sahtekarlara alet olmaktadır. Hele bir de güya ‘Gazi’ denilen başları kalpaklı bazı soytarılar var ki onlar beni tiksindiriyorlar..

Ne gaziliği bre zavallılar ?
Siz olsanız olsanız TV ekranlarında görülmek için hiçbir değeri tepelemekten çekinmeyen ahmaklarsınız. Ellerinizde taşıdığınız bayrağıma, yazık ediyorsunuz.
‘Başörtüsü yasaklansın’ mitinglerinde sizin ne işiniz var ?
Maraş’ın kurtuluşunu niçin bilmiyorsunuz ?İşgalci Fransız askerleri Maraş’lı kadınların peçelerini açınca; Sütçü İmam isimli kahraman gerekli derslerini vermişti.. İşte gaziliğin en büyük timsali. Sütçü İmam imanı ev ruhu var mı sizde?

Başörtüsü düşmanlarının, kaos karıştırıcılarının, İslam muhaliflerinin düzenledikleri toplantılarda ne arıyorsunuz, söyler misiniz ?
Alnında ay-yıldız bulunan kalpak giymek sizleri gerçekten gazi mi yapacak ?

Geçin o hayali..

Şuan bakar mısınız ?

Yasakçı gazi..Başörtüsüne muhalif gazi..
Ekmek arası dönere figüranlık yapan edepsizliği, ahmaklığı şiar edinen gazi öyle mi ?
Hayır, hayır, olamaz..

Bu saydığım menfi durumlar gazi değil, cins tazı bile kabullenemez.
Ha, yukarıda belirttiğim ‘yasakçı’ kadınlar..
Ha sizler gibi ahmak zavallılar.
Nineniz, ananız, hanımınız, kardeşiniz yok mu sizlerin ?

Olmasa bile hürriyet anlayışınız da mı yoktur..
Kendiniz için istemediğinizi niye başka kardeşleriniz için istersiniz .. Belirli bir ücret mi ödüyorlar salaklığınıza mukabil?
Amma boşuna yoruluyorsunuz. Gün gelecek, o sallama aleti zannettiğiniz bayrağımız layık olduğu zirvelere dikilecek ve hiç inmeyecektir.
Hangi maksatla olursa olsun siyaset arenasında değeri düşürülen bayrağımız kirli ellerden mutlaka kurtulacaktır..
Söyler misiniz, ‘KadınlaR günü’ diye bildiğiniz günün ilk kurucusu kimdir ? Nerden bileceksiniz ?
Zıpçıktı günlerin tamamı ya bir papaz, ya bir rahibe, ya bir haham tarafından sokulmuştur düşünce defterimize..
Bu ayın 19’u Çarşamba Mevlid Kandili’dir.
Muhtemelen burnunuzu kıvırıyorsunuz. Çünkü İslam’a karşı düşmanca tavır sergileyenler sizleri iğfal etmişler.

Ramazan Bayramı’na ‘şeker bayramı’ lakabı takan güruh, cahillikten mi öyle yapıyorlar ?
Hayır, hınzır gibi bilerek, Müslümanların kutsal günlerini ya zihinlerinden silmek, ya da makas değişikliği ile bilinmeze doğru sürüklemek içindir.

Dokunmayın bayrağıma! Dokunmayın hiçbir değerime..

Abdurrahim Karakoç
[img]http://img129.imageshack.us/img129/2341/svsi7.jpg[/img]