Aysel Gürel son yolculuğuna yarın uğurlanacak

Güncel haberler ve olaylar
Glfm

Aysel Gürel son yolculuğuna yarın uğurlanacak

Mesaj gönderen Glfm »

Aysel Gürel son yolculuğuna yarın uğurlanacak.

Akciğer kanseri teşhisiyle bir süredir tedavi gören Aysel Gürel yaşamını yitirdi. Geçen hafta 79’uncu doğum gününü hastanede gazeteciler ve yakınlarıyla kutlayan Gürel, yarın Teşvikiye Camii’nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Firuze, Ünzile, Yalnızca Sitem, Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam, Sen Ağlama gibi kalplerde yer etmiş yüzlerce şarkıya imza atan söz yazarı sanatçı Aysel Gürel, sıradışı yaşam tarzı, ilginç kıyafetleri ve neşeli kimliğiyle adından sıkça söz ettirdi.

Geçen hafta 79. doğum gününü hastanede birlikte kutladığı gazeteci ve sanatçı dostları, Gürel’in ölüm haberini alır almaz hastaneye koştu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümü mezunu olan Gürel’in dillerden düşmeyen yüzlerce şarkısının yanı sıra, Senin İçin Sana Değil adlı bir de kitabı bulunuyor.

Gürel; Ağır Roman, Bendeniz Aysel, Fosforlu Cevriye, Gümüş Gerdanlık, Yansın Bu Dünya gibi filmlerde de rol almıştı.

YAKINLARI HASTANEYE AKIN ETTİ
Söz yazarı Aysel Gürel’in, tedavi gördüğü hastanede karaciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine çok sayıda yakını hastaneye akın etti.

Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi’ne gelen Gürel’in kızı Mehtap Ar, çok üzüntülü olduğunu dile getirerek, annesinin ölümünün ani olduğunu söyledi. Ar, “Siz basın mensuplarına, bu karlı havada bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz” dedi.

Müjde Ar’ın eşi eski bakanlardan Ercan Karakaş da “Biz ailesi olarak çok üzüntülüyüz. Eşim Müjde çok üzüldü ve tansiyonu yükseldi. Sanıyorum sizlerin karşısında olamayacak bugün” diye konuştu.

Karakaş, “Aysel Gürel bir süredir tedavi gördüğü hastalık nedeniyle vefat etti. Kültür Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay da arayarak başsağlığı dileklerinde bulundu” dedi.
Sadece bir kez kitap yazmıştı.

”ÖLÜMÜ YAKIŞTIRAMADIK”
Besteci Garo Mafyan da “Çok üzüldük. Başımız sağolsun. Konuşacak pek bir şey yok. Ne denebilir ki?” dedi.

Gazeteci-yazar Ruhat Mengi de Aysel Gürel’in ölümünden dolayı üzüntülerini ifade etti.

Mengi, “Hayata çok bağlı bir insandı. Bu nedenle ölümü yakıştıramadığımız insanlardandı. Bir süredir biliyordum onu kaybedeceğimizi. Bu nedenle de yanından hiç ayrılmadım” diye konuştu.

Aysel Gürel’in cenazesi, yarın Teşvikiye Camii’nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Ntv
Kullanıcı avatarı
Enchanting
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Enchanting »

'Sıradışı olmayan insanlar, sıradışı müzik yapamazlar..'

böyle söylerlerdi Aysel Gürel için. e yaşıda bir hayli ilerlemişti.. kötü bir durum.. ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum..
bir gün ve gerçekten, her şey çok güzel ölecek!
Kullanıcı avatarı
qreen
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen qreen »

Bende annemi akciğer kanserinden kaybettim.. ne söyleyebilirim ki Allah rahmet eylesin..
Sana mucizeler vaad etmedim; bir mucize verdim.. ' 01.12.2007
Kullanıcı avatarı
turunculum
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen turunculum »

gerçekten aykırı ama bir o kadar da hoş dinlenecek kişiydi mekanı cennet olsun
seni seviyorum diyene sakın inanma beni en son bırakıp giden beni herseyden cok severdi boşver

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir