Midnight (Geceyarsı) Express Gerçeği

Paylaşmak istediğiniz aklınıza gelen konular, olaylar..
Kullanıcı avatarı
yokki
Fast Friend
Fast Friend

Midnight (Geceyarsı) Express Gerçeği

Mesaj gönderen yokki »

1978 yılında piyasaya çıkan, Amerikalı bir öğrencinin (Billy Hayes) Türkiye'de başından geçenleri anlatan Geceyarısı Ekspresi gösterime girdiği yıl bütün gişe rekorlarını kıran ve en iyi uyarlama senaryo dahil 5 dalda Oscar alan bu film, cezaevlerindeki işkence sahneleri nedeniyle Türkiye'de büyük tepki görmüştü ve türkiyenin imajı kötü bir şekilde etkilenmişti.

Gerçek Billy Hayes, Geceyarısı Ekspresi filminin bütün Türkleri kötü göstermesinden dolayı vicdan azabı çekiyor.Billy Hayes'in bütün gerçekleri anlattiği röportajı ünlü internet sitesi youtube de yayınlandı..

http://www.youtube.com/watch?v=_JTRs8e-FRk
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

Alinur Velidedoğlu bu röportajını BBc başta olmak üzere bir çok kanala götürüyor ve hiç biri yayınlamak istemiyor..

İzledim ben adam resmen "yoo bu benim hikayem,ama filmde Türklerin geneli kötü olarak yansıtıldı" diyor.

Kesinlikle izlenmesi gereken bir video.
ayrıca tıklandığında üst sıralarda gösteriliyormuş bu video.Daha çok kişiye ulaşıyormuş bu sayede Yani aklanmamız bir tık a kaldı..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
yokki
Fast Friend
Fast Friend

Mesaj gönderen yokki »

iki hafta sonra bu önemli konuya yorum yapan olmuş..teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

Rica ederim daha önce görseydim yapardım gözümden kaçmış.bugün bir gazete bu konuyla ilgili detaylara inmiş..

açıkcası çok önemli bir delil o elimizdeki video ama..işte insanlar kalıplaşmış fikirlerini değiştirmek istemedğinden yayınlamak da istememişler..
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]