Belediyeye köpek getirene 5 YTL

Doğadaki hayvanlar ile ilgili paylaşımlar, evcil hayvanlarınızın bakımı, sağlığı ve eğitimi ile ilgili konuların paylaşıldığı forum.
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Belediyeye köpek getirene 5 YTL

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Ilıca İlçesi'nde sayıları hızla artan başı boş köpekler, ilçedeki işsiz gençlerin gelir kaynağı oldu. Belediye ekipleri, başıboş köpekleri ile baş edemeyince çareyi işsiz gençlerden yardım istemekte buldu. Belediyenin uygulamasına göre işsiz gençler köpekleri sokaklardan toplayarak belediyeye ücret karşılığı teslim ediyor, belediye de köpekleri Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne götürerek, köpek bakımevine teslim ediyor.

Ilıca'daki işsiz gençler, köpek başına 5 YTL karşılığında başı boş dolaşan köpekleri toplamaya başladı.

Tek, tek sokakları gezen gençler yakaladıkları başıboş köpekleri ilkel şartlarda yakalayarak karga tulumba kamyon kasasına atıyorlar. Köpekleri çuval içine üst sütte dolduran gençler, köpek ve yavrularına acımasızca davranıyorlar.

Ilıca Belediye Başkanı İsmail Efe, "Köpeklerin sayıları ilçemizde her geçen gün çoğalıyordu. Civar köylerden başıboş köpekler getirip ilçemize bırakıyorlardı. Vatandaşlardan ciddi şikayet alıyorduk. Bu köpeklerle mücadele etmemiz mümkün değildi. Biz de işsiz gençlerimizle bu işi halletmeye karar verdik. Köpek toplama işlemi belki ilkel şartlarda yapılıyor olabilir. Biz onları itlaf etmiyoruz. Sokaklardan toplayarak Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin köpek barınağına götürüyoruz. İğneli tabanca sipariş ettik. Onlar gelince bu görüntülerde son bulacak." dedi.

Günde onlarca köpek ve yavrusunu yakalayan gençler, yaptıkları işten oldukça memnun olduklarını ifade ederek, " Köpek başına 5 YTL alıyoruz. Sokaklardaki başıboş köpekleri yakalayıp bir arada topluyoruz. İlçede kaldıkça çocuklara ve insanlara zarar veriyorlar.” diye konuştular.
Başkaları gitmiş olur, gidince;
Bir sen yakınsın, uzakta kalınca..
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Allah belanızı versin sizin! İtlaf etmekten beter ediyorsunuz.Vurun da öldürün bari.Küçücük bebekleri alıp ta yukardan kamyonun içine atıyorlar hayvanları ,cıyak cıyak bağırıyor.Hiç mi yok Erzurum ' da hayvansever insanlar?Bunlara hiç mi ses çıkartamıyorlar?Dün bu haberi televizyonda izllerken yemin ederim ki gözlerim doldu.AĞlayacaktım neredeyse.Çok sinirlendim çok ! Ne demek bu ya.Kamyonun tepesine kütt diye atmak yetmezmiş gibi bir de kasasını açıyorlar hayvancağızlar betona üstüste yığılıp kalıyorlar.İnsanlara zarar verir hayvanlar daha çok.Versin de zaten.Onlar gibi insanlara az bile.Sen hayvana ayak uzat , hayvana bağır ; ondan sonra da bunlar insanlara saldırıyor efendim toplatıyoruz.Yok yahu ? Başlarım böyle insanlığa yardımseverliğe.Onlar halka yardım için , halkın iyiliği için toplatıyorlar bu köpekleri.Zavallı parasız cahil insanlar da 5 ytl peşine ne zalimlikler ediyor.!!!!!!!! Allahın yarattığı bu hayvanlara nasıl bu kadar zalim davranılabiliyor aklım almıyor.Öbür dünyada çekecekler.Allah da onlara vuracak !
En son DiLeMmA tarafından 23-12-2006 15:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Bunlar gerçekten iyi haberler, yaratıcı olmuşlar ne güzel hem mekandaki can korkusu bitecek, hem de insanlar para kazanacak.

Köpeklere iyi davranılmamasına üzüldüm, sonuçta onlar da can ama bunun da çözümünü en kısa sürede gerçekleştirmek olacaklarına sevindim.

Sağolasın Dilemma.
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Dilemma, hiç böyle düşünmemiştim açıkçası :(

Ama şu da var ben köpekler bir şey yapmasa da korkuyorum. Yıllar öncesini söylüyorum köpekler çoğaldı annem belediyeyi aradı, köpekler arttı diye, hiç birşey yapmadılar, ya da yaptılar ama gözle görülür bir çalışma değildi. Çok zalimce davrandıklarını düşünmemiştim ben.
Afedersin gerçekten :(
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Bu haber internette ayrıntılı olarak verilmemiş.Dün televizyonda tüm ayrıntılarla gösterildi.Resimler az bile. www.kenthaber.com vermiş sadece ya da ben bulamamış olabilirim.İçler acısı Glfm öyle böyle değil.Ne kadar korksan da o haberi sen de izleseydin inan ki ağlayabilirdin. İnsanlığımız yok olmuş...
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Evet haklısın sonuçta onlar da can. Ben iyi demekle dediğin kadarını tahmin etmemiştim gerçekten. Dediğin gibi içler acısı öyleyse :S
Kullanıcı avatarı
DiLeMmA
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen DiLeMmA »

Ya tabii ki.Sadece bu yazı biraz kandırmaca olmuş.Ayrıntı bulursam aynen geçireceğim buraya.