Yalanı tespit eden telefon

Piyasada bulunan yada yeni çıkan teknolojik aletler, bunların incelemesi ve tartışmalar.
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Yalanı tespit eden telefon

Mesaj gönderen Eternity »

Günümüzde iletişimin en önemli araçlarının başında gelen telefonlarda artık yalan söyleyenler bir dedektör sayesinde tespit edilecek. Bir girişimci, poliste kullanılan "yalan makinesi" teknolojisini temel alan ve yalan söyleyenleri belirleyen bir program geliştirdi.

Program, arayan kişinin konuşması sırasında stresini ölçüyor ve yalan söyleyip söylemediğini 1 ile 100 puan arasında derecelendiriyor. "Kishkis" isimli yalan dedektörü programı internetten ücretsiz olarak telefonunuza indirilebiliyor. Şimdiye kadar 320 bin kişi, indirilen yalan dedektörünü, internet üzerinden yapılan aramalarda kullanılabiliyor. Programın bulunduğu sitede, eski ABD Başkanı Bill Clinton’un Monica Lewinski skandalı sonrasında yaptığı ünlü "Bu kadınla hiçbir ilişkim olmamıştır" konuşması da aynı dedektörden geçiriliyor ve yalan söylediği tespit ediliyor.

Hürriyet
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Sevdim ben bu telefonu. Ama şu da var bence bu, yalan söyleyemeyenler için yapılmış, kimileri utanmadan sıkılmadan yalanları sıralıyorlar.
Kullanıcı avatarı
Zen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Zen »

sevmedim ben bu telefonu...
What the eyes see is knowledge, what the heart knows is certainty.
Kullanıcı avatarı
Sevdazan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen Sevdazan »

şey sanırım sevebileceğim bir telefon ama ben kullanırsam
başkaları benim yanımda kullanırsa pek işe yaramaz sanırım:)
[b]***SEVGİ: ASIL KUDRETİN SAHİBİDİR***[/b]

[b]www.sevdazanca.tr.cc[/b]
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

çok hoş bir şey.. :) bir tane mümkünse alayım :P
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
Eternity
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen Eternity »

insanın giderek robotlaşması anlamına gelir. bizler ağlayan, gülen, sevinen, üzülen vs. yani iyi ya da kötü huyları ve duyguları olan canlılarız. belki de hayatın bir şekilde düzenli işlemesi, bu gibi yalan ve doğrularla dengede kalıyor. karşısındaki insanın yalan söylediğini anında öğrenen bir kişinin olaya bakış açısı, o an ki şokla daha kötü olabilir, belki ileride affedecekken. uzun mesele ama teknoloji iliklerimize kadar işlememeli derim.
Kullanıcı avatarı
ezelimgüzelim
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ezelimgüzelim »

Eternity sana katılıyorum, herşeyi açık ve aleni anlaştırsaydık içimizde kalacak duyguların hislerin bi anlamı önemi olmazdı ve merak uyandırmayan hiçbişeyinde pek kıymetli olacağını sanmıyorum....
Çıkmadık candan ümit kesilmez...
[img]http://img93.imageshack.us/img93/2258/1428ft0nukc2.gif[/img]