Seri Katiller

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
Kullanıcı avatarı
kozeren1
New Friend
New Friend

Seri Katiller

Mesaj gönderen kozeren1 »

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diye düşünen insanlarımız var mı?. Bugün başkasına yapılan bir gün bizede yapılır diyen yokmu? Seri katiller adı altında ülkemizde yaşayan insanlar var. Bu nasıl bir cesaret nasıl bir yürek akla mantığa sığmıyor. İnsan öldürmek bu kadar kolaymı.Peki neden sessiz kalıyoruz. Neden tepki göstermiyoruz. En önemlisi neden bu insanları aramızda barındırıyoruz. Daha da önemli bunlar nasıl olduda yakalanmadan o kadar yerlere gittiler.Kazakistandaki türklere yapılanlara neden tepki göstermiyoruz. Onlar bizim insanımız değilmi. Gelin Milletçe birbirimize kenetlenelim.Uyuyanlar uyansın lütfen.Bu ülke hepimizin.
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

Toplum olarak bazı değerlerimizi kaybediyoruz.Artık herkeste bir ''bana dokunmayan yılan bin yaşasın''cılık hüküm sürüyor.İnsanlar artık bir gün başkasına gelen bir felaketin başka bir gün kendisine geleceğini düşünmüyor bile.Bu anlayış sürdükçe daha birçok kişi ''zevk için'' öldürülecek, daha çok seri katiller aramızdan çıkacaktır.Tepkimizi milletçe göstermemenin en büyük nedeni de budur.

Kesinlikle bu olaylara seyirci kalmamak gerekir.Ama asıl sorun insanlara bu bilinci aşılamaktır.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]
Kullanıcı avatarı
cihan53
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen cihan53 »

Bu da o kadar kolay değil ki..! Biz elimizden geleni yapsak bile devlet buna el atmadığı sürece ne yapabiliriz. O seri katil adı altındakiler de rahşan afıyla çıkan tutuklular değilmi. Cezalar bu kadar hafif olursa, caydırıcı etkisi bulunmazsa daha çok katiller de hırsızlarda türer.. Bu yüzden önce devletin buna bi el atması lazım ve cezaların artması lazım.. Eskiden hırsızlık yapanın elleri kesilmiyomuydu. Meydanlarda sallandırılmıyomuydu. şimdi ne yapıyoruz hapse atıp kırallar gibi bakıyoruz bi kaç ay sonrada salıyoruz meydana. bu böyle olmamalı !!!
Beni Yalnızca TANRI Sorgular !..
Kullanıcı avatarı
ilteris
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ilteris »

biz elbet tepki gostermeliyiz ama ne kadar ise yarar ??
bunun icin gerekli onlemler egitimle bastan alinmali ve cezalar agirlastirilmali agirlastirirken hapis degil idam olmali
ve af cikmamasi gerekir
yoksa bunun gibi seri katiller daha cok cinayet isler
Kullanıcı avatarı
dewil_lions
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen dewil_lions »

adamın babası bile "bunların ikiside idamlık dedi" bencede yapılması gereken o ancak avrupa birliği dediğimiz topluluğun baskıları bunu önler amerika birleşik devletlerinin bir eyaletinde 15 sene önce seri cinayetler işleyen bir kişi idam edildi eyalet yasalarına göre iadamı gereken zanlı dün gece zehirli iğne ile öldürüldü
öldürelim demiyorum ama caydırıcı cezaların gelemesi gerektiğine inanıyorum bu iadamsa idam edilsinler...
şu yalan dünya da bari SEN gerçek ol be
Kullanıcı avatarı
garfield_d
Fast Friend
Fast Friend
İletişim:

Mesaj gönderen garfield_d »

idam edilmese bile ömür boyu hapis cezası ama öle tek hücreli olcak büyük bi kısmı ne bilimm hersey iyice kötüleşiyo
Ayakların uçurumdan kesilcek bile olsa hayatın gıcıklıgına gülümse =)