Gece ve gündüzleri yayınlanan bilmece-bulmaca programları

Televizyon'da izlediğimiz reklamlar, programlar ve diğerleri
Kullanıcı avatarı
taNGo
WebMaster
WebMaster
İletişim:

Gece ve gündüzleri yayınlanan bilmece-bulmaca programları

Mesaj gönderen taNGo »

Şu aralar yeni programlar türedi, bilmem dikkat ettiniz mi.Aynı bir zamanların 900'lü hatları gibi insanları canlı yayında kandırıp cep telefonlarından aratıyorlar ve uyduruk bir soru soruyorlar. (Örneğin: Resimde kaç tane üçgen var?)

Programdaki olaylar şu şekilde gelişiyor:

Hiç durmadan programda konuşan bir erkek ve bir kadın diyor ki; "hemen arayın, daha çok arayın stüdyomuza bağlanın.En çabuk arayan stüdyoya bağlanacak, hadi bekiyoruz, son 50 saniye (50 saniye doluyor gene tekrar süre veriyor) v.b. laf kalabalığı yaparak insanların o numarayı aramalarını sağlıyorlar.Ayrıca programda defalarca yalan söyleniyor.

En hızlı arayanı stüdyoya bağlamak nedir? Bir kere yarışmanın ilk başlarında o numarayı arayanlar, diğer arayanların ne kadar sürede telefonda çıkan telesekretere cevap verdiğini bilemedikleri için bir "kobay" gibi kullanılıyorlar.Ve sürekli arayarak telesekretere en kısa sürede cevap vermeye çalışıyorlar. Telesekreterin sorduğu soru da şuna benzer şekillerde:

"88'den 84 çıkarsa kaç kalır?"

Ve bu programın hattını her arama 12 SMS / 24 kontör sayılıyor.Daha çok arayınca da daha çok kontör ve sms ödeniyor doğal olarak.

Bu programlarda aslında üstü kapalı kumar oynatılıyor. 100 lerce belki de 1000 lerce kişi programı arıyor, program yapımcıları bu aramalardan epey bir miktar para kazanıyor, bunun az bir kısmını GSM operatörlerine veriyor ve diğer büyük kısmı kendilerine kalıyor.Ve bu kazandıkları paranın sadece küçük bir kısmını o yarışmayı kazanana veriyorlar. Peki bu paralar nereden geliyor? Tabii ki programın telefon hattını aramaları için kandırılan, dil dökülen GSM kullanıcılarından...

Peki bu dolandırıcılağa acaba kim son verecek? Daha kaç kişi bu programları arayıp para kazandıracak?
Dreams
Kullanıcı avatarı
argetlam
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen argetlam »

Peki bu dolandırıcılağa acaba kim son verecek? Daha kaç kişi bu programları arayıp para kazandıracak?

buna kim mi son verecek? böyle bir para tuzağına kanıp kobay olan insanlar bir daha aramayarak son verecek elbette...aslında bence bu insanların yaptığı bir kandırmaca değil arayan insan anlayamıyorsa yapımcıların suçu yok diye düşünüyorum arayanlarınki de saflık bence....
[b]ѕüтℓü çαу[/b]
Kullanıcı avatarı
dJ4
Co-Admin
Co-Admin

Mesaj gönderen dJ4 »

Gece reklam alamadıklarından olsa gerek insanları bu tip tuzaklara düşürmeye çalışıyorlar. Yapmayın kardeşim 24 saat boş yayın o zaman demek istiyorum bu tip programlara. Ama siz bakmayın millet uyandı bazen 1 saat arayan olmadığı oluyor. Bir kaç defa takıldım öyle baktım sunucu resmen yalvarma moduna geciyo yuh dedim. Millette kontör yok ki 22'sini oraya harcasın. Resmen gereksiz iş yapıyorlar rtuk el atar yakında bence rekabet ust kuruluna şikayet edilmeli. Öte yandan gsm şebekelirinin bu gibi olaylara izin vermesini kınıyorum.
Kullanıcı avatarı
smacker09
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen smacker09 »

bence de rtük bu konuya el atmalı bu tür programlar kökünden kaldırılmalıdır.İnsanların saflığını kullanarak para kazanmak bence
adil birşey değil.
Şu anda gitsem tv yi açsam müzik kanallarının çoğunda
bu tür programlar devam etmekte insanın müzik dinleyesi bile gidiyor
Kullanıcı avatarı
EcCeNtRiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen EcCeNtRiC »

ayh ayh nereyi açsam o salak şeyler çıkıyorr bıktım ya...
[i]*Her yeni başlayan macera
Heyecan dolu çilek kokar.. ;) [/i]
Kullanıcı avatarı
onurkaya
Super Friend
Super Friend

Mesaj gönderen onurkaya »

Hakikaten o tip programlar esir aldı kanalları.Buna bir dur demek lazım.
[b]Akıl gibi mal,
İyi huy gibi dost,
Edep gibi miras,
Bilgi gibi şeref olmaz

Hz. Ali[/b]