Erkekler makyaj yapsın ama maskaradan uzak dursun

Yaşanmış düşündürücü ve duygulandığımız yazılar.
TriniTy
Super Friend
Super Friend

Erkekler makyaj yapsın ama maskaradan uzak dursun

Mesaj gönderen TriniTy »

Gordon Espinet, MAC kozmetiğin tüm dünyadaki makyaj sanatçılarının tepesindeki kişi. En büyük ve önemli defilelerin kulislerinde topmodellere makyaj yapıyor, yılın makyaj trendlerini belirliyor, dünyanın dört bir yanında eğitimler veriyor, makyaj sanatçıları yetiştiriyor.

"Bu yıl çok farklı trendler bir arada ama hiçbiri renk üzerine kurulu değil. Yani bu sezon mavi far kullanalım, herkes pembe ruj sürsün gibi bir durum yok. Bu sezon önemli olan, makyaj yaparken kullandığınız teknik, o makyajın nasıl uygulandığı. Dolayısıyla bu sezon farklı makyaj teknikleri kullanılacak. İlki, takma kirpiklerin, kalın göz kalemlerinin kullanıldığı bir trend. La Dolce Vita filminden esinlenilmiş gibi. İkincisi ise 1980’lerden kalma. O dönemin gece kulüplerinden ilham alınmış. Çok ama çok fazla makyajlı bir görünüm var. Trendleri bir kenara bırakırsak, ben her kadının kendi tarzını kendi yaratması gerektiğine inanıyorum. Ten çok önemli, güzellik çok önemli, deriz ama kadının kendi ruhunu yansıtabilmesi daha da önemli. Hangi renk ruj sürdüğünüz çok da önemli değil.

Bence kesinlikle erkekler makyaj yapmalı. Artık makyajın tanımını yapmak biraz zor. Cilt bakımı denince, nemlendiriciler, güneş korumaları, kirli hava etkilerinden korunma gibi önemli konular var. Bunlar zaten kullanılmalı. Hiçbirimiz, kadın veya erkek, erken yaşlanmak istemiyoruz. Bu yüzden de cildimizi zararlı dış etkenlerden korumalıyız. Bir erkek, örneğin sivilcesi varsa bunu kapatıcıyla yok edebilir, benim de yaptığım gibi. Ya da gözaltları morsa bunu kapatabilir. Veya yüzünü çok solgun buluyorsa, bronz bir allık sürebilir. Erkeklerin makyaj yapmasını kesinlikle destekliyorum. Ama maskaradan uzak dursunlar. Çünkü erkeklerin çoğunun kirpikleri zaten uzun. Bunu bir de maskarayla uzatınca acayip duruyor. Bence herkes makyaj yapsın. Çünkü makyaj çok eğlenceli."

Hürriyet
[img]http://img158.imageshack.us/img158/185/dancinggirloa8.gif[/img]
Kullanıcı avatarı
fetza
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen fetza »

metroseksüel erkek yaniii....
...
Kullanıcı avatarı
Gürz
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Gürz »

Bayanların bile makyaj yapmasından hoşlanmam, nerede kaldı erkekler... Güzel olan doğal olandır ! :)

Yalnız şunu ayırmak lazım, vucüdunda gerek doğuştan ve gerekse bir kaza sonucu bir estetik problem olanlar, gerekli tedaviyi yaptırmalı, sosyal yaşam için önemlidir bu konu ayrı...
Çağların bilgeliğini ara , ancak dünyaya bir çocuğun gözleriyle bak.
Kullanıcı avatarı
grace
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen grace »

.....Veya yüzünü çok solgun buluyorsa, bronz bir allık sürebilir:)
Erkekler bakımlı ve temiz olsun; ne allığı:)
Yaşamak ne güzel şey;
Anlayarak usta bir kitap gibi
Bir sevda şarkısı duyup
Bir çocuk gibi şaşırarak yaşamak..

Nazım Hikmet
Glfm

Mesaj gönderen Glfm »

Güzel olan doğal olandır !
Buna katılıyorum ben de.
Kullanıcı avatarı
ComiC
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ComiC »

Ve bende. Bıktım zaten bu teknolojiden bilimden falan en sonunda çıkcam dağa yaşıcam orada doğal ortamda. Bugün mesela oturdum bahçede gökyüzüne bulutlara falan bakıyordumda birden gözüme ne kadar güzel geldi. Ne alaka tabi doğallık diyorduk :D En güzeli doğal olandır makyaj falan hikaye ama az biraz bakmalı tabi insan kendine ben doğalım ben kekoyum diyede dolaşmamalı :D
enjoy the silence..