Kar ve Kaplan

Vizyondaki filmler, tiyatrolar, haberler..
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Kar ve Kaplan

Mesaj gönderen ShepneM »

Kar ve Kaplan

(The Tiger and The Snow)

Gösterim Tarihi: 20 Ocak 2006

Yönetmen:
Roberto Benigni

Oyuncular:
Roberto Benigni, Jean Reno, Nicoletta Braschi...

Tür: Komedi

Süre: 114 Dk.

Yapım Yılı: 2005

"Hayat Güzeldir"in umutsuzluğa asla teslim olmayan Guido'su Roberto Benigni, yine kamera arkasına geçiyor ve bu kez Irak savaşını arka planına alarak, aşkın gücünü beyazperdeye taşıyor.

Attilio, Roma'daki Yabancılar Üniversite'sinde okutmanlık yapan bir şairdir. Son kitabı "The Tiger and The Snow"da edebiyat çevrelerinde yankı uyandırmıştır. Ancak rüyasında evlendiği gördüğü Vittoria'yı aşkına bir türlü inandıramamaktadır. Bu sevimli adamın ona yaklaşmak için yaptığı her şey geri tepmektedir.

Kendisi de edebiyat dünyasından bir isim olan Vittoria, Irak'lı bir şairin biyografisini hazırlamaktadır. Yıllardır Paris'te yaşayan bu şair, savaş patlak vermeden önce halkının yanına dönmek istemektedir.

Aradan geçen bir süre sonra Attilio bir telefon alır. Vittoria, biyografiyi tamamlayabilmek için şairle Bağdat'a gitmiş ve ilk Amerikan saldırısında başından yaralanmıştır. Ölümün eşiğindedir...

Attilio, aynı gün sevdiği kadına ulaşabilmek için Irak'a gitmek üzere yola çıkar. Oraya vardığında görür ki, ne ilaç ne de gerekli malzeme yeterlidir Vittoria'yı kurtarabilmek için... Ama Attilio, çaresizliği kabul etmez, Vittoria ölmemelidir...

bence çok güzeL bi fiLm $uan vizyonda oLan fiLmLerin en iyisi diyebiLirim.. yeri geLio hüzünLeniosunuz yeri geLio kahkahaLar atıosunuz...
Kullanıcı avatarı
SarhoS
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen SarhoS »

Önce Kurtlar Vadisi' ne gitmek lazım :)
Sıradan Türk genci..
Kullanıcı avatarı
durbakalim
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen durbakalim »

Internette pek fazla eleştiri bulamadım filmle ilgili. film.gen.tr'de şöyle yazmışlar:
http://www.film.gen.tr/elestiri/elestiri.cfm?aid=2359
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

durbakalım'ın herhalde filme gitmeden önce yaptığı en önemli şey eleştirileri okumak :)
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
Kullanıcı avatarı
ShepneM
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen ShepneM »

valla ele$tiriyi okudum ama ben o "hayat güzeldir" filmini izlemediğim için kendini tekrar etmesiyle ilgili yorum yapamicam.. hem sadece 2 filmde nası kendini tekrar edebilir ki?.. ben hala çok beğendiğim konusunda ısrarlıyım :D
Kullanıcı avatarı
Affedilmeyen
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum

Mesaj gönderen Affedilmeyen »

Seyretmem lazım, merak ettim şimdi.
Başına bir silah daya ve duvarları beyninle boya.
Kullanıcı avatarı
euphorbia
Slow Friend
Slow Friend
İletişim:

Mesaj gönderen euphorbia »

filmde bağdat'ın en yaşlı ve bilgin adamlarından birine gidiyorlar,bir ilaç istemek için.adamın karısı çiçek hastalığı geçirmiş ve kadının cildi bozulmuş bu hastalıktan.adam karısına gözlerim iyi görmemeye başladı demiş ve en sonunda tamamen göremediğini söylemiş.karısı 12 yıl sonra ölünce de adam tekrar görmeye başlamış.burda roberto benigni soruyor: "yani karısını üzmemek için 12 yıl kör gibi mi davranmış?"diye.belki film "hayat güzeldir"kadar etkileyici değildi,yine de bence oldukça güzeldi.belki kar ve kaplanın filmde bağlanması biraz garip ve saçma görünebilir,yine de Roma'da bir caddenin ortasında araba sürerken yolunuzun bir kaplan tarafından kesilmesi ve uçuşan beyaz polenlerin kaplanın üstüne kar gibi yağması çok hoş görünüyor.filmden en çok akılda kalan replik: "i am italian" oldu.
dj_gokhan
Best of TurkiyeForum
Best of TurkiyeForum
İletişim:

Mesaj gönderen dj_gokhan »

SarhoS yazdı:Önce Kurtlar Vadisi' ne gitmek lazım :)
+1
bright24
New Friend
New Friend

Mesaj gönderen bright24 »

ya arkadaşlar ben bu filmi izlemeyi çok istiyorum hiçbiryerde de bulamıyorum. internetten indirebileceğim bir yer varsa ve bana yazarsanız çok sevinirim. mail adresim aydnozbek@mynet.com
Kullanıcı avatarı
alperleon
Quick Friend
Quick Friend

Mesaj gönderen alperleon »

arkadaşlar ben de karayip korsanlarına gitmyi düşünüyorum çok güzel bir film tavsiye ederim herkeze:)
alper